Новини

27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше
25 лютого 2020, 18:00

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко: реформа децентралізації має бути і буде продовжена

докладніше
25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 лютого 2020, 16:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування обговорено питання співпраці з Нідерландами у сфері реформування системи охорони здоров’я України

Сьогодні відбулася зустріч голови Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького з представниками Нідерландської делегації на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Йоганнесом де Молом.

З української сторони у зустрічі також взяли участь: народні депутати України – члени Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, представники Міністерства охорони здоров’я України, керівники профільних відомств та установ, місцевих державних адміністрацій, представники державних та приватних закладів охорони здоров’я.

М.Радуцький зазначив: «Зустріч проводиться з метою обміну знаннями та досвідом у галузі охорони здоров’я та визначення потенційних можливостей для співпраці між нідерландськими та українськими організаціями в рамках реформування національної системи охорони здоров’я».

Голова Комітету подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Королівства Нідерланди в Україні Йоганнесу де Молу за сприяння в організації зустрічі і за зацікавленість нідерландської сторони у розвитку співпраці з Україною. «Для нас це надзвичайно важливо і сьогоднішня зустріч має стати платформою для подальшої співпраці», - підкреслив він.

М.Радуцький поінформував присутніх про пріоритети діяльності Комітету, а також перебіг реформування системи охорони здоров’я України.

«Пріоритетами Комітету визначено: розширити доступ громадян до системи охорони здоров’я; розвинути успіхи та усунути недоліки медичної реформи; підвищити якість медичних послуг та медикаментів; забезпечити раціональне використання коштів у системі охорони здоров’я; активно використовувати концесію у сфері охорони здоров’я; створити сприятливі умови для здорової конкуренції в сфері охорони здоров’я», - сказав голова Комітету.

Він також розповів про запровадження платних послуг в медицині, законодавче і практичне врегулювання питання організації трансплантації в Україні, ухвалення у першому читанні проекту Закону № 2538, спрямованого на створення дієвої національної системи державних закупівель в охороні здоров’я з використанням системи «Прозоро» та плани на майбутнє. М.Радуцький закликав іноземних партнерів до співпраці.

За словами голови Комітету: «Реформи, які зараз втілюються – це шлях до якісно нової страхової моделі фінансування охорони здоров’я широким гарантованим пакетом, оплачуваним державою». Він також висловив зацікавленість в експертній допомозі фахівців Королівства Нідерланди на цьому шляху і, зокрема, у питаннях приведення українського законодавства у відповідність до європейського.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль наголосив на реалістичності завдань та термінів проведення реформи медичної системи України. Він навів приклад організації трансплантації в Україні, яка з осені минулого року пройшла шлях від забезпечення на рівні законодавства, затвердження необхідних підзаконних актів, встановлення цін, укладення договорів - до проведення операцій.

«Такі зміни сталися не лише завдяки співпраці всередині міністерства, а також завдяки тісній співпраці з Урядом і профільним Комітетом Верховної Ради», - підкреслив Дмитро Коваль.

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Йоганнес де Мол повідомив, що до нідерландської делегації входять 15 представників компаній, які працюють у різних галузях охорони здоров’я і висловив вдячність за інтерес до пропозицій нідерландської сторони.

«Сьогодні в Міністерстві охорони здоров’я України ми ознайомились зі станом справ у галузі охорони здоров’я України і вражені тим широким спектром питань, які плануються до впровадження, а також темпом реформ», - сказав Посол, а також наголосив на зацікавленості у досвіді України у проведенні реформи системи охорони здоров’я, зокрема, впровадженні електронної системи охорони здоров'я eHealth.

«Мета візиту – налагодження співпраці, як на рівні міністерств, на рівні бізнесів, так і на рівні поширення та обміну знаннями між експертними інституціями. Це стосується як концесії в сфері охорони здоров’я, так і загалом розвитку охорони здоров’я і вирішення тих складнощів, що виникають в процесі реформування системи», - сказав Йоганнес де Мол.

Під час зустрічі також виступили представники нідерландських компаній, які розповіли про свої пріоритети у співпраці з Україною. «Ми хочемо отримати знання і поділитися власними у сфері охорони здоров’я, зокрема, щодо реформи. Наша мета – знаходження партнерів, з якими ми могли б ділитись знаннями і спільно шукати шляхи вирішення проблем», - відзначали учасники зустрічі.

Сторони висловились за поглиблення і розширення співпраці у сфері охорони здоров’я, зокрема, наголосили на важливості обміну досвідом у реформуванні цієї сфери.