Новини

04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
11 лютого 2020, 16:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування обговорено питання співпраці з Нідерландами у сфері реформування системи охорони здоров’я України

Сьогодні відбулася зустріч голови Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького з представниками Нідерландської делегації на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Йоганнесом де Молом.

З української сторони у зустрічі також взяли участь: народні депутати України – члени Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, представники Міністерства охорони здоров’я України, керівники профільних відомств та установ, місцевих державних адміністрацій, представники державних та приватних закладів охорони здоров’я.

М.Радуцький зазначив: «Зустріч проводиться з метою обміну знаннями та досвідом у галузі охорони здоров’я та визначення потенційних можливостей для співпраці між нідерландськими та українськими організаціями в рамках реформування національної системи охорони здоров’я».

Голова Комітету подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Королівства Нідерланди в Україні Йоганнесу де Молу за сприяння в організації зустрічі і за зацікавленість нідерландської сторони у розвитку співпраці з Україною. «Для нас це надзвичайно важливо і сьогоднішня зустріч має стати платформою для подальшої співпраці», - підкреслив він.

М.Радуцький поінформував присутніх про пріоритети діяльності Комітету, а також перебіг реформування системи охорони здоров’я України.

«Пріоритетами Комітету визначено: розширити доступ громадян до системи охорони здоров’я; розвинути успіхи та усунути недоліки медичної реформи; підвищити якість медичних послуг та медикаментів; забезпечити раціональне використання коштів у системі охорони здоров’я; активно використовувати концесію у сфері охорони здоров’я; створити сприятливі умови для здорової конкуренції в сфері охорони здоров’я», - сказав голова Комітету.

Він також розповів про запровадження платних послуг в медицині, законодавче і практичне врегулювання питання організації трансплантації в Україні, ухвалення у першому читанні проекту Закону № 2538, спрямованого на створення дієвої національної системи державних закупівель в охороні здоров’я з використанням системи «Прозоро» та плани на майбутнє. М.Радуцький закликав іноземних партнерів до співпраці.

За словами голови Комітету: «Реформи, які зараз втілюються – це шлях до якісно нової страхової моделі фінансування охорони здоров’я широким гарантованим пакетом, оплачуваним державою». Він також висловив зацікавленість в експертній допомозі фахівців Королівства Нідерланди на цьому шляху і, зокрема, у питаннях приведення українського законодавства у відповідність до європейського.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль наголосив на реалістичності завдань та термінів проведення реформи медичної системи України. Він навів приклад організації трансплантації в Україні, яка з осені минулого року пройшла шлях від забезпечення на рівні законодавства, затвердження необхідних підзаконних актів, встановлення цін, укладення договорів - до проведення операцій.

«Такі зміни сталися не лише завдяки співпраці всередині міністерства, а також завдяки тісній співпраці з Урядом і профільним Комітетом Верховної Ради», - підкреслив Дмитро Коваль.

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Йоганнес де Мол повідомив, що до нідерландської делегації входять 15 представників компаній, які працюють у різних галузях охорони здоров’я і висловив вдячність за інтерес до пропозицій нідерландської сторони.

«Сьогодні в Міністерстві охорони здоров’я України ми ознайомились зі станом справ у галузі охорони здоров’я України і вражені тим широким спектром питань, які плануються до впровадження, а також темпом реформ», - сказав Посол, а також наголосив на зацікавленості у досвіді України у проведенні реформи системи охорони здоров’я, зокрема, впровадженні електронної системи охорони здоров'я eHealth.

«Мета візиту – налагодження співпраці, як на рівні міністерств, на рівні бізнесів, так і на рівні поширення та обміну знаннями між експертними інституціями. Це стосується як концесії в сфері охорони здоров’я, так і загалом розвитку охорони здоров’я і вирішення тих складнощів, що виникають в процесі реформування системи», - сказав Йоганнес де Мол.

Під час зустрічі також виступили представники нідерландських компаній, які розповіли про свої пріоритети у співпраці з Україною. «Ми хочемо отримати знання і поділитися власними у сфері охорони здоров’я, зокрема, щодо реформи. Наша мета – знаходження партнерів, з якими ми могли б ділитись знаннями і спільно шукати шляхи вирішення проблем», - відзначали учасники зустрічі.

Сторони висловились за поглиблення і розширення співпраці у сфері охорони здоров’я, зокрема, наголосили на важливості обміну досвідом у реформуванні цієї сфери.