Новини

27 лютого 2020, 16:49

«Ґендерна експертиза законопроектів має проводитися в усіх Комітетах Верховної Ради та на рівні Уряду», - Олена Кондратюк

докладніше
27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше
25 лютого 2020, 18:00

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко: реформа децентралізації має бути і буде продовжена

докладніше
25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 лютого 2020, 17:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики прийняв рішення визначити чіткі правові підстави для доступу правоохоронних органів до джерел інформації журналістів

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики сьогодні на спеціальному засіданні розглянув питання про факти можливого тиску співробітників Служби безпеки України на журналістів під час проведення обшуків у їх помешканнях та у приміщенні редакції програми «Секретні матеріали» телеканалу 1+1 у Києві та дотримання вимог статті 25 Гарантії діяльності засобів масової інформації та журналістів Закону України «Про інформацію».

У засіданні взяли участь народні депутати - представники Комітету з питань свободи слова, Служби безпеки України, Міністерства культури, молоді та спорту, Київського регіонального офісу СММ ОБСЄ, а також Групи «1+1 медіа».

Враховуючи можливий конфлікт інтересів, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики і почесний президент медіахолдингу "1+1 медіа" Олександр Ткаченко передав право ведення засідання заступнику голови Комітету, голові підкомітету з питань інформаційної політики Микиті Потураєву.

У ході засідання заступник Голови СБУ Володимир Горбенко поінформував присутніх, що 5 лютого 2020 року СБУ провела обшуки у приміщенні 1+1 медіа і помешканнях журналістів в рамках провадження, відкритого за ст. 359 "Незаконне придбання, збут і використання технічних спецзасобів негласного отримання інформації" Кримінального кодексу України за фактом незаконного запису наради, яку проводив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його словами: «Слідчі дії проводились з метою недопущення знищення доказів і були направлені на виявлення пристрою, яким, можливо, був здійснений і змонтований незаконний запис».

Представник СБУ наголосив: «Обшуки проводились на законних підставах – згідно з ухвалою суду». За його словами: «Слідчі дії не стосувалися представників медіа - за цією справою проводились також обшуки у представників Кабінету Міністрів України та інших державних органів». На уточнююче запитання членів Комітету представник СБУ додав, що в ухвалі суду фігурують «громадяни України», а не «журналісти».

У свою чергу керівник департаменту журналістських проєктів «1+1 медіа» Максим Шиленко повідомив, що представники СБУ прийшли з вимогою «віддати пристрій, який записував Прем’єра» і після відмови це зробити провели обшуки, в ході яких з офісу були вилучені два сервери комп’ютерів і переглянута інформація ще одного.

Член Комітету Микола Княжицький зауважив: «Це неприпустима історія, оскільки, згідно з українським законодавством, журналіст не повинен розкривати джерела отримання інформації».

Микита Потураєв звернув увагу на наявність правової колізії, коли особи, які є журналістами, під час розгляду проваджень можуть розглядатися правоохоронними органами як громадяни і наголосив на необхідності її усунути.

«Мета Комітету – розібратися в ситуації і взяти до відома, в тому числі, і в законотворчій роботі, оскільки є колізія, яка дозволяє розглядати діяльність журналістів, як просто громадян. Ми не хочемо, щоб журналістська діяльність була прикриттям для злочинів, однак, хотіли б зрозуміти, що необхідно змінювати у законодавстві, так як це не перший подібний інцидент», - сказав заступник голови Комітету.

Також народні депутати звернули увагу на необхідність доопрацювати проєкт Закону «Про медіа», який наразі готується Комітетом до розгляду Верховною Радою у другому читанні, з метою недопущення подібних інцидентів у майбутньому і захисту прав журналістів.

За підсумками розгляду народні депутати прийняли рішення: Схвалити Рішення Комітету щодо недопущення порушення прав журналістів при виконанні ними своїх обов’язків, гарантованих Конституцією України, Законом України «Про інформацію» та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод; Передбачити у законодавстві України чіткі правові підстави та порядок доступу правоохоронних органів до джерел інформації або інформації, яка дозволяє встановити джерело інформації («Таємниця журналістських джерел»); Врахувати в законодавстві України такі повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, які б захищали ЗМІ, а не посилювали тиск на журналістів з боку правоохоронних органів.

Окрім того, члени Комітету уповноважили трьох народних депутатів - Володимира В’ятровича, Рената Кузьміна і Микиту Потураєва - ознайомитися з матеріалами справи, в рамках якої СБУ були проведені обшуки у приміщенні редакції програми «Секретні матеріали» телеканалу 1+1 та помешканнях журналістів.

Наступне засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики заплановане на середу, 12 лютого о 14.30.