Новини

27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше
25 лютого 2020, 18:00

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко: реформа децентралізації має бути і буде продовжена

докладніше
25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 лютого 2020, 17:16

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Актуальність повноти імплементації у Кримінальний кодекс України норм міжнародного кримінального і гуманітарного права щодо переслідування за міжнародні злочини обговорено на круглому столі у Комітеті з питань правоохоронної діяльності

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з громадськими організаціями «Український інститут майбутнього» та «Центр Громадянських Свобод» 7 лютого провів круглий стіл.

У заході взяли участь народні депутати, представники дипломатичного корпусу в Україні (Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України, Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста та ін.), представники Офісу Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, Постійного представника Президента України в Автономній Республіці Крим, Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України, а також представники судової гілки влади, українських та іноземних правозахисних організацій (Української Гельсінської спілки з прав людини, Регіонального центру прав людини, Parliamentarians for Global Action (PGA), Global Rights Compliance LLP (GRC), експертного і наукового співтовариства.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, відкриваючи засідання, наголосив на актуальності для України теми, яка має міжнародний масштаб. За його словами, через необхідність імплементації у своє законодавство норм міжнародного кримінального і гуманітарного права щодо переслідування за міжнародні злочини пройшли фактично всі країни Європи.

За його словами, «інститут імплементації норм міжнародного кримінального і гуманітарного права гостро стоїть перед Україною вже не один рік. І парламент вже підходив до вирішення цієї проблеми і минулого року і зараз вкотре розглядає це питання».

Д.Монастирський відзначив: «Наша мета підготуватися до другого читання розгляду законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права за №2689. Цієї середи, цей законопроект був підтриманий профільним комітетом і буде винесений в пленарний зал Верховної Ради».

«Ми розуміємо, що після прийняття в першому читанні буде лише 14 днів для того, щоб чітко прописати всі правки і узгоджені концепції для того, щоб прийняти цей законопроект у другому читанні і в цілому», - зазначив він.

Голова Комітету закликав представників правозастосовчих органів, експертного середовища взяти активну участь в дискусії, підняти проблемні питання та висловити думки щодо цієї тематики та законопроекту для того, щоб знайти вирішення цього питання.

Д.Монастирський також зазначив, що Комітет підтримує рух у цьому напрямі і висловив думку, що парламент також підтримає.

Учасники заходу обговорили стан виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо запобігання юридичній і фактичній безкарності за вчинення міжнародних злочинів на окупованих українських територіях.

У виступах промовці також торкнулися проблем дотримання права потерпілих від таких злочинів на правосуддя.

Під час круглого столу відбулася презентація основних положень законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права №2689.

Учасники засідання наголошували на необхідності прийняття законопроекту та обговорили питання його практичної реалізації.