Новини

10 квітня 2020, 16:19

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні – березні 2020 року

докладніше
10 квітня 2020, 15:38

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
10 квітня 2020, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з ЄС розглянув законопроекти щодо боротьби з корупцією в правоохоронних органах та допомоги фермерам в отриманні кредитів

докладніше
10 квітня 2020, 14:36

Комітет з питань аграрної та земельної політики пропонує включити до порядку денного Верховної Ради законопроекти про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

докладніше
10 квітня 2020, 13:20

У понеділок Верховна Рада України розгляне зміни до Державного бюджету та інші важливі питання, - Дмитро Разумков

докладніше
10 квітня 2020, 12:13

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту посилити відповідальність за підвищення цін на засоби індивідуального захисту

докладніше
10 квітня 2020, 11:00

Комітет з питань цифрової трансформації підтримав ратифікацію Конвенції РЄ про доступ до офіційних до документів та приєднання України до протоколу про електронну накладну

докладніше
09 квітня 2020, 18:01

«Маємо розпочати масове тестування громадян на коронавірус, підтримати науковців та профінансувати виробництво українських ПЛР-тестів», - Олена Кондратюк

докладніше
09 квітня 2020, 17:33

Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, яке відбулося 9 квітня 2020 року в режимі відеоконференції

докладніше
09 квітня 2020, 12:12

Комітет з питань екологічної політики та природокористування до 14 квітня приймає пропозиції до законопроектів «Про державний екологічний контроль»

докладніше
09 квітня 2020, 11:00

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді визнати роботу Нацради з питань телебачення і радіомовлення за 2019 рік незадовільною

докладніше
09 квітня 2020, 09:37

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів засідання в режимі відеоконференції

докладніше
08 квітня 2020, 18:26

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку ініціатив для економічної підтримки культури та креативних індустрій (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 15:00

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав керівництво НАЗК про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 лютого 2020, 19:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді ухвалити у другому читанні та в цілому проєкт Закону про систему іномовлення України

Відповідне рішення ухвалено на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Сьогоднішній порядок денний засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики містив дев’ять проєктів Законів України та проєкт Постанови про Заяву Верховної Ради України у зв’язку із шостою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності (№2739).

Під час розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про систему іномовлення України" (щодо програмної політики та території розповсюдження), №2521, відбулося обговорення правок, внесених народними депутатами до другого читання.

Як зазначив Голова Комітету Олександр Ткаченко, законопроект про іномовлення, спрямований на створення телебачення, в тому числі, для окупованих територій. «Система іномовлення, яка існувала досі, була неефективною, тому перезапуск каналу дуже на часі», - наголосив він.

Заступник Голови Комітету Євгенія Кравчук зауважила, що проект покликаний адаптувати мовлення «до тих реалій, в яких живе Україна сьогодні. Реалій війни і, зокрема, війни інформаційної». «Головна мета у цьому сенсі - зберегти тимчасово окуповані території в інформаційному просторі нашої держави. Англійська мова, передбачена чинним законом, на жаль, сьогодні нам не допоможе дотягнутися до цих людей. Ми маємо говорити з ними зрозумілою мовою, щоб інформувати про те, що насправді відбувається в Україні», - підкреслила парламентарій.

Учасники засідання за результатами обговорення ухвалили рішення рекомендувати парламенту ухвалити проект Закону про внесення змін до Закону "Про систему іномовлення України" у другому читанні та в цілому.

Також члени Комітету підтримали одноголосно проєкт Закону про внесення змін до законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти (№2588). Одна з авторів законопроєкту народний депутат Ірина Констанкевич зауважила, що проєкт передбачає внесення змін до двох статей чинної редакції Закону України «Про вищу освіту», трьох статей Закону України «Про музеї та музейну справу», містить 2 статті та прикінцеві положення. У законопроекті пропонується: включити музеї до переліку структурних підрозділів закладів вищої освіти; додати до переліку основних посад науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти посади «директор музею» та «науковий працівник музею»; замінити застарілий термін «вищий навчальний заклад» на термін «заклад вищої освіти».

«Відсутність належної реєстрації музеїв ЗВО створює загрозу для збереження їхніх колекцій. Такий стан повністю протилежний світовій тенденції, де рух вузівських музеїв активно розвивається», - підкреслила Ірина Констанкевич.

Проект Постанови щодо річниці початку Євромайдану та подій Революції Гідності Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу та в цілому.

«Цією Постановою ми підкреслюємо те, що Україна стоїть на варті європейських цінностей, зокрема права людей на мирні протести та висловлення своєї думки», - прокоментувала Євгенія Кравчук.

Позицію щодо законопроєктів про працю висловила народний депутат Тетяна Рябуха. За результатами обговорення члени Комітету рекомендували повернути проєкти 2708, 2708-1, 2708-2 суб’єктам законодавчої ініціативи на доопрацювання, при цьому, або врахувати пропозиції Комітету, спрямовані на захист трудових прав і гарантій працівників з дітьми та молоді, або напрацювати інші компенсаційні механізми, що допоможуть працівникам з дітьми працювати й повноцінно виконувати свої батьківські обов’язки одночасно.

Члени Комітету також вирішили запросити на чергове засідання представників Міністерства культури, молоді і спорту, аби вони надали інформацію про виконання положень Постанови «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки». Народний депутат Ірина Констанкевич порушила питання щодо створення оргкомітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження Лесі Українки. «У лютому спливає 2 роки з моменту прийняття Постанови Верховної Ради «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки», проте з боку Мінкульту жодних дій не відбулося по створенню оргкомітету і затвердженню його складу», - зазначила Ірина Констанкевич і додала: «Ми чекаємо, що скаже новостворене Міністерство культури, молоді та спорту України на наступному засіданні Комітету, яке планується на 12 лютого».