Новини

25 лютого 2021, 17:12

Дмитро Разумков: Головною ознакою легітимності влади є довіра громадян

докладніше
25 лютого 2021, 17:00

ОГОЛОШЕННЯ про проведення конкурсного відбору на посаду директора державного підприємства «Парламентський телеканал «Рада»

докладніше
25 лютого 2021, 16:30

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості

докладніше
25 лютого 2021, 16:24

Члени Робочої групи з розробки проектів законів з питань народовладдя обговорили дискусійні питання законопроекту про місцевий референдум

докладніше
25 лютого 2021, 15:47

Руслан Стефанчук: Місцевий референдум – це реальний механізм змусити місцеву владу прислухатися до потреб громад

докладніше
25 лютого 2021, 15:29

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк долучилася до Всеукраїнської акції з нагоди 150-ї річниці від Дня народження Лесі Українки

докладніше
25 лютого 2021, 15:03

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере

докладніше
25 лютого 2021, 12:02

ТСК з питань перевірки та оцінки стану АТ "Українська залізниця" направила запити до керівництва підприємства і профспілкових організацій

докладніше
25 лютого 2021, 09:57

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 лютого

докладніше
24 лютого 2021, 16:29

Відбулася зустріч представників Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва з представниками Комітету у закордонних справах Сейму Литовської Республіки

докладніше
24 лютого 2021, 15:48

Парламент шукає можливості для оптимізації системи голосування, - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2021, 15:14

Впровадження ескроу-рахунків та проектного фінансування житлового будівництва обговорено під час круглого столу у Верховній Раді (відео)

докладніше
24 лютого 2021, 14:47

Голова Верховної Ради обговорив зі Спікером Саейму Латвії можливості посилення міжпарламентської взаємодії

докладніше
24 лютого 2021, 14:17

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром закордонних справ Литви

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
03 лютого 2020, 17:29

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

З 4 лютого в українському парламенті розпочинається перехід на Єдину автоматизовану систему роботи з документами

Як повідомив Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп, з 4 лютого 2020 року розпочинається перехід Верховної Ради України на електронну форму діяльності.

Зокрема, в українському парламенті розпочинає роботу система «Електронний законопроект». Ця система також інтегрована із загальною цифровою платформою документообігу Верховної Ради України.

Перший Віце-спікер парламенту наголосив: «Пів року буде діяти паралельно електронна і паперова форми, що дасть можливість призвичаїтись до нових правил, створити алгоритми процесів і запропонувати абсолютно нову якість діяльності, в першу чергу, для депутатського корпусу».

Станом на сьогодні триває процес технічного переоснащення Верховної Ради України та її Апарату до повного переходу на електронний документообіг, який запланований на вересень 2020 року. 

В інтерв’ю Українському радіо Керівник Апарату ВР Вячеслав Штучний, розповідаючи про технічне переоснащення Верховної Ради, зазначив, що зараз відбувається тестування всіх електронних систем. Електронний документообіг вже працює як всередині парламенту, так і використовується у співпраці з Кабінетом Міністрів та іншими центральними органами влади.

“Щодо паперових носіїв, то раніше Верховна Рада використовувала до 30 тонн паперу на рік. Зараз цей показник зменшується і ми самі за те, аби пришвидшити диджиталізацію, бо це час, бюджетні кошти, людські ресурси”, - наголосив Вячеслав Штучний.

За інформацією Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України, вже закуплено 528 планшетів Lenovo Miix 520-12IKB (81CG027DUL).

Основне призначення планшета, який є мобільним робочим місцем народного депутата, – це робота із автоматизованими системами електронного документообігу, електронного законопроекту, електронного порядку денного пленарного засідання, електронного порядку денного засідання комітету, електронними зверненнями громадян та іншими системами, з будь-якого місця, де є підключення до мережі Інтернет.

Наразі народні депутати, їхні помічники, представники Апарату ВР проходять відповідне навчання з цифрової грамотності. Вже понад 100 народних депутатів отримали планшети. Роздрібна ціна такого пристрою становить близько 30 тисяч гривень, Апаратом ВР вони закуплені за 26 тисяч 130 гривень, включно з шістьма додатками.

Законом «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України» №469-IX від 16.01.2020, який набуває чинності 4 лютого 2020 р., передбачено, що: «усі зареєстровані законопроекти та супровідні документи до них відповідно до статті 99 цього Регламенту, законопроекти, підготовлені до другого та наступних читань, висновки щодо законопроектів, підготовлені головним комітетом до першого та наступних читань, висновки інших комітетів, пропозиції Президента України разом з висновком головного комітету, порівняльною таблицею та іншими супровідними документами відповідно до статті 133 цього Регламенту, пропозиції щодо усунення неузгодженостей чи редакційних неточностей у прийнятому законі надаються народному депутату в електронному вигляді засобами єдиної автоматизованої системи шляхом розсилки інформаційних листів».

Таким чином, з початком роботи системи “Електронний законопроект” очікується, що значно підвищиться ефективність законотворчого процесу, буде забезпечений контроль за проходженням законопроектів на всіх етапах розгляду та дозволить відмовитися від паперових носіїв інформації.