Новини

03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
03 липня 2020, 10:43

Комітет з питань свободи слова розглянув звернення представників ЗМІ

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
23 січня 2020, 15:02

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Засідання круглого столу на тему: «Національний природний парк «Голосіївський»: реалії сьогодення та перспективи розвитку» проведено у Верховній Раді

Під час засідання відзначалося, що Національний природний парк «Голосіївський» - єдиний у Києві. Це унікальний об’єкт - у світі немає аналогів, коли б у місті мільйоннику був національний парк такого розміру, адже загальна його площа на сьогодні становить майже 11 тисяч гектарів.

У засіданні круглого столу взяли участь народні депутати-члени парламентської фракції політичної партії «Слуга народу»: голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко та народні депутати Артем Кунаєв, Максим Пашковський, Максим Перебийніс, Олександр Юрченко. Модератор заходу – народний депутат Арсеній Пушкаренко.

У заході також взяли участь представники Міністерства енергетики та захисту довкілля України, підрозділів Київської міської державної адміністрації та інших місцевих органів, Голосіївського району міста Києва, керівники НПП «Голосіївський» і об’єктів, розташованих на його території, екологічних та природоохоронних організацій, правоохоронних органів, громадських організацій, громадські активісти та місцеві жителі.

У вступному слові народний депутат Арсеній Пушкаренко зазначив, що НПП «Голосіївський» має багато проблем і, «ми бачимо, що без ініціативи народних депутатів багато питань не вирішуються».

Під час засідання підкреслювалося, що Національний природний парк «Голосіївський» утримується за рахунок коштів державного бюджету, однак, зважаючи на велику територію, їх не достатньо. Так, за інформацією голови постійної комісії з питань екології Київської міської ради Костянтина Ялового: «Якщо поділити виділені кошти на площу, то вийде 66 копійок на гектар. І це мізерно і треба переглядати підходи до утримання цього парку».

Учасники обговорили стан водойм на території НПП «Голосіївський» та парку культури та відпочинку імені М. Рильського.

Відзначалося, що каскад штучних озер, якщо не проводити очищення, може зникнути через засміченість, оскільки основним джерелом їх наповнення є стокові води, які не проходять ніякої попередньої очистки.

Костянтин Яловий повідомив, що розроблений проект будівництва очисних споруд, однак він потребує відповідного фінансування.

Народний депутат Арсеній Пушкаренко нагадав, що у 2008 році Київська міська рада, КМДА провели тендер на будівництво очисних споруд для фільтрування води, яка надходить у Оріхуватські ставки, однак за 12 років нічого так і не побудовано. Було ініційоване кримінальне провадження за фактом привласнення 1,5 мільйона доларів, виділених на будівництво. Поліція півтора роки повідомляла, що ведеться розслідування, а потім з’ясувалося, що насправді кримінальна справа вже розслідування і матеріали з 2011 року перебувають на розгляді у Голосіївському суді міста Києва.

Арсеній Пушкаренко наголосив: «Наша принципова позиція – з одного боку, ми повинні повернути державні кошти, а з іншого – поставити очисні споруди».

Присутні на засіданні громадські активісти повідомили, що ускладнюють ситуацію із забрудненням ставків постійні несанкціоновані скиди вод, забруднених шкідливими речовинами, які відбуваються через незаконні врізки в стокову систему. Водночас, поліція не завжди приїжджає на виклики, коли спостерігаються такі скиди, а самі незаконні врізи не можливо виявити через відсутність технічних можливостей. Отже, ніхто не несе відповідальності. За їх словами, згідно з проведеними лабораторними дослідженнями вод, є значне перевищення норм за вмістом фенолів, заліза, алюмінію, калію тощо і все це далі потрапляє у Дніпро і становить загрозу для людей, які проживають нижче за течією.

Представник Державної екологічної інспекції Столичного округу, виступаючи з даного питання, підкреслив: «Періодичні перевірки нічого не дають – потрібна системна робота».

Директор НПП «Голосіївський» В’ячеслав Потапенко у свою чергу наголосив: «Природним шляхом, без будівництва очисних споруд, зберегти ставки неможливо».

Під час круглого столу також було обговорено стан зелених насаджень, флори, фауни НПП «Голосіївський» та парку культури та відпочинку ім. М. Рильського.

Зокрема, зазначалося, що дані об’єкти, через своє розташування, зазнають значного урбаністичного впливу і дерева всихають. Однак, відбувається і незаконне вирубування дерев на території парків.

Директор НПП «Голосіївський» повідомив, що на сьогодні немає можливості організувати нагляд за територією парку у неробочий час та у вихідні дні.

Учасники засідання наголошували на необхідності організації цілодобової охорони Національного парку, посилення відповідальності за незаконне вирубування дерев, узаконення меж парку і створення охоронної зони, законодавчого врегулювання цих питань.

Окрему увагу під час засідання було приділено діяльності суб’єктів господарювання, забезпеченню правопорядку на території вказаних парків, а також благоустрою та інфраструктурі.

Зазначалося, що частина об’єктів, які розташовані на цих територіях не хочуть визнавати себе такими, що розташовані в природоохоронній зоні. Є також проблеми із незаконно встановленими торговельними точками, заїздом транспортних засобів, облаштуванням незаконних парковок тощо.

Під час круглого столу також було розглянуто досі не врегульоване питання встановлення в натурі меж НПП «Голосіївський» та нормативно-правового врегулювання проблем НПП «Голосіївський» і парку культури та відпочинку ім. М. Рильського.

В.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у м Києві Павло Дорошенко повідомив, що проектна документація на земельну ділянку розроблена, однак вона ще не погоджена.

Розглядається питання створення «буферних» або захисних зон навколо парку, які дозволили б захистити його від будівництва об’єктів, які можуть нести підвищену екологічну загрозу.

Під час засідання підкреслювалося, що, враховуючи унікальність НПП «Голосіївський», він міг би стати одним зі значущих об’єктів для залучення туристів і інвестицій.

Підбиваючи підсумки засідання, народний депутат Арсеній Пушкаренко запевнив, що будуть розглянуті всі пропозиції, які прозвучали під час «круглого столу». «Все, що стосується змін до законодавства щодо посилення відповідальності, ми ініціюємо. Що стосується компетенції профільного міністерства або самого Національного парку, то ті речі, в яких є перепони, ми будемо ініціювати від Комітету», - сказав головуючий на засіданні. Він висловив сподівання, що робота продовжиться у робочому режимі, оскільки «ті проблеми, які є сьогодні навколо Національного парку є не припустимими і ми разом маємо їх вирішити».