Новини

10 квітня 2020, 13:20

У понеділок Верховна Рада України розгляне зміни до Державного бюджету та інші важливі питання, - Дмитро Разумков

докладніше
10 квітня 2020, 12:13

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту посилити відповідальність за підвищення цін на засоби індивідуального захисту

докладніше
10 квітня 2020, 11:00

Комітет з питань цифрової трансформації підтримав ратифікацію Конвенції РЄ про доступ до офіційних до документів та приєднання України до протоколу про електронну накладну

докладніше
09 квітня 2020, 18:01

«Маємо розпочати масове тестування громадян на коронавірус, підтримати науковців та профінансувати виробництво українських ПЛР-тестів», - Олена Кондратюк

докладніше
09 квітня 2020, 17:33

Інформація про результати засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, яке відбулося 9 квітня 2020 року в режимі відеоконференції

докладніше
09 квітня 2020, 12:12

Комітет з питань екологічної політики та природокористування до 14 квітня приймає пропозиції до законопроектів «Про державний екологічний контроль»

докладніше
09 квітня 2020, 11:00

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді визнати роботу Нацради з питань телебачення і радіомовлення за 2019 рік незадовільною

докладніше
09 квітня 2020, 09:37

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів засідання в режимі відеоконференції

докладніше
08 квітня 2020, 18:26

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку ініціатив для економічної підтримки культури та креативних індустрій (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 15:00

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав керівництво НАЗК про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 08:49

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики провів засідання в режимі відеоконференції

докладніше
07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
13 січня 2020, 18:40

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розпочав розгляд проєкту Закону «Про медіа»

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики сьогодні на своєму засіданні розглянув і підтримав проект Постанови «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні» (№2672).

Проєкт Постанови передбачає комплекс заходів, спрямованих на поліпшення становища українських дітей та удосконалення діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань забезпечення та дотримання прав дитини в Україні. Заходи були напрацьовані за підсумками слухань у Комітеті на тему: «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні», які відбулися 18 грудня 2019 року.

Також під час засідання Комітет розпочав розгляд проєкту Закону «Про медіа» (№2693), зареєстрований 27 грудня 2019 року.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко запропонував розпочати обговорення законопроєкту сьогодні, хоча термін подання альтернативних проєктів закону збігає лише 16 січня, оскільки документ дуже об’ємний – містить 124 статті - і на одному засіданні обговорити і основний, і можливі альтернативні проєкти не буде можливості.

Він також повідомив, що законопроєкт був розглянутий профільним підкомітетом, який врахував цілий ряд пропозицій, запропонованих народними депутатами. Головне експертне управління Апарату Верховної Ради вже надало свій висновок щодо проєкту.

Голова Комітету нагадав: «Даний законопроєкт об'єднує кілька законів, прийнятих в середині дев’яностих років. По-суті, він оновлює законодавчу базу і вміщує ці кілька законів в одному. Також він намагається дати відповіді на виклики, які сьогодні існують. Зокрема, вперше робиться спроба регулювання інтернет простору, яке існує в багатьох європейських країнах, а в Україні не існує взагалі».

Член Комітету народний депутат Микола Княжицький, виступаючи під час обговорення, зауважив, що загалом задоволений законопроєктом і подякував працівникам секретаріату та колегам за узгодження більшості його положень. Водночас, за його словами, залишились чотири неузгоджених питання: «щодо блокування онлайн контенту, реєстрації іноземних сайтів; відсутність контролю за фінансовою прозорістю; відсутність правових наслідків визнання структури власності непрозорою і зміна підходів до формування переліку осіб, які загрожують нацбезпеці».

Микола Княжицький поінформував, що фракція політичної партії "Європейська солідарність", до якої він належить, планує подати альтернативний проєкт Закону «Про медіа».

Свої зауваження до пропонованого проєкту Закону висловили також інші члени Комітету. Зокрема, член депутатської фракції політичної партії "Опозиційна платформа - за життя" Ренат Кузьмін поставив авторам законопроєкту ряд запитань, що стосувалися уточнення понять, які використовуються у проєкті Закону.

Народні депутати наголошували на необхідності обговорення законопроєкту у професійній спільноті, а також використанні чіткіших формулювань з метою усунення можливості різних трактувань.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко висловив сподівання, що проєкт Закону буде доопрацьований під час підготовки до другого читання.

Олександр Ткаченко наголосив, що даний проєкт Закону непростий і має пройти публічне обговорення. «Поспіху немає – ми готові до публічного обговорення», - сказав він.

Народні депутати прийняли рішення продовжити розгляд проєкту закону на наступному засіданні Комітету, яке відбудеться у п’ятницю, 17 січня, о 15.30.