Новини

07 липня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 липня

докладніше
07 липня 2020, 09:45

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про публічні електронні реєстри»

докладніше
06 липня 2020, 14:30

Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроект про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною

докладніше
06 липня 2020, 12:04

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув ряд законопроектів на предмет відповідності праву ЄС та зобов’язанням України за Угодою про асоціацію

докладніше
06 липня 2020, 10:17

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

докладніше
05 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Військово-Морських Сил Збройних Сил України

докладніше
04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
13 січня 2020, 18:40

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розпочав розгляд проєкту Закону «Про медіа»

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики сьогодні на своєму засіданні розглянув і підтримав проект Постанови «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні» (№2672).

Проєкт Постанови передбачає комплекс заходів, спрямованих на поліпшення становища українських дітей та удосконалення діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань забезпечення та дотримання прав дитини в Україні. Заходи були напрацьовані за підсумками слухань у Комітеті на тему: «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні», які відбулися 18 грудня 2019 року.

Також під час засідання Комітет розпочав розгляд проєкту Закону «Про медіа» (№2693), зареєстрований 27 грудня 2019 року.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко запропонував розпочати обговорення законопроєкту сьогодні, хоча термін подання альтернативних проєктів закону збігає лише 16 січня, оскільки документ дуже об’ємний – містить 124 статті - і на одному засіданні обговорити і основний, і можливі альтернативні проєкти не буде можливості.

Він також повідомив, що законопроєкт був розглянутий профільним підкомітетом, який врахував цілий ряд пропозицій, запропонованих народними депутатами. Головне експертне управління Апарату Верховної Ради вже надало свій висновок щодо проєкту.

Голова Комітету нагадав: «Даний законопроєкт об'єднує кілька законів, прийнятих в середині дев’яностих років. По-суті, він оновлює законодавчу базу і вміщує ці кілька законів в одному. Також він намагається дати відповіді на виклики, які сьогодні існують. Зокрема, вперше робиться спроба регулювання інтернет простору, яке існує в багатьох європейських країнах, а в Україні не існує взагалі».

Член Комітету народний депутат Микола Княжицький, виступаючи під час обговорення, зауважив, що загалом задоволений законопроєктом і подякував працівникам секретаріату та колегам за узгодження більшості його положень. Водночас, за його словами, залишились чотири неузгоджених питання: «щодо блокування онлайн контенту, реєстрації іноземних сайтів; відсутність контролю за фінансовою прозорістю; відсутність правових наслідків визнання структури власності непрозорою і зміна підходів до формування переліку осіб, які загрожують нацбезпеці».

Микола Княжицький поінформував, що фракція політичної партії "Європейська солідарність", до якої він належить, планує подати альтернативний проєкт Закону «Про медіа».

Свої зауваження до пропонованого проєкту Закону висловили також інші члени Комітету. Зокрема, член депутатської фракції політичної партії "Опозиційна платформа - за життя" Ренат Кузьмін поставив авторам законопроєкту ряд запитань, що стосувалися уточнення понять, які використовуються у проєкті Закону.

Народні депутати наголошували на необхідності обговорення законопроєкту у професійній спільноті, а також використанні чіткіших формулювань з метою усунення можливості різних трактувань.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко висловив сподівання, що проєкт Закону буде доопрацьований під час підготовки до другого читання.

Олександр Ткаченко наголосив, що даний проєкт Закону непростий і має пройти публічне обговорення. «Поспіху немає – ми готові до публічного обговорення», - сказав він.

Народні депутати прийняли рішення продовжити розгляд проєкту закону на наступному засіданні Комітету, яке відбудеться у п’ятницю, 17 січня, о 15.30.