Новини

25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше
24 вересня 2021, 15:35

З 21 по 24 вересня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
24 вересня 2021, 15:00

У Верховній Раді відбулося обговорення проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022–2026 роки

докладніше
24 вересня 2021, 14:17

Комітет з питань молоді і спорту розглянув законопроект про Державний бюджет України на 2022 рік та надіслав свої пропозиції до Комітету з питань бюджету і Кабінету Міністрів

докладніше
24 вересня 2021, 14:04

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді призначити позачергові вибори Криворізького міського голови

докладніше
24 вересня 2021, 13:02

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
24 вересня 2021, 12:29

Відбувся ознайомчий візит до Швейцарії членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Швейцарською Конфедерацією

докладніше
24 вересня 2021, 12:28

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств"

докладніше
24 вересня 2021, 12:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо організаційних питань роботи Кримської платформи"

докладніше
24 вересня 2021, 11:58

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України""

докладніше
24 вересня 2021, 11:41

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки"

докладніше
24 вересня 2021, 11:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про критичну інфраструктуру

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
23 грудня 2019, 17:29

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань цифрової трансформації відбулися слухання на тему: "Національна кібербезпека та кіберзахист України, у тому числі у сфері критичної інфраструктури" (відео)

 

У комітетських слуханнях взяли участь народні депутати з парламентських комітетів з питань національної безпеки та оборони, правоохоронної діяльності, гуманітарної та інформаційної політики, представники центральних органів державної влади, об’єднань громадян, бізнесу, неурядових організацій, провідні експерти та вчені.

Відкриваючи слухання, Заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової інфраструктури, електронних комунікацій та смарт-інфраструктури Олександр Федієнко, зазначив, що актуальність проведення таких слухань з проблематики забезпечення кібербезпеки викликана тим, що сьогодні кожен стикається з необхідністю користування інформаційними технологіями - від соціальних мережах Інтернету до користування банкоматами, банківськими рахунками, платіжними системами тощо. «В Україні вже багато років ведеться мова про реформи для покращення життя кожного з нас. Цифрова трансформація суспільства, проголошена одним з пріоритетів Президента України, може і повинна стати базовою умовою для такого покращення», - зазначив він.

О.Федієнко пояснив, що «цифрова трансформація - це впровадження комп’ютерних технологій у будь-якій сфері суспільного життя. Таким чином, інформаційні та комп’ютерні комунікаційні технології стають та вже стали технологічною базою для здійснення діяльності на рівні держави, суспільства, у сферах енергетики, фінансів і транспорту, великого та малого бізнесу. Саме їх запровадження дозволяє різко підвищити ефективність будь-якої діяльності. Але поряд з великою кількістю переваг цифролізація створює поживне середовище для реалізації загроз, які з’являються з кожним роком. Особливе місце займає саме інформаційні комп’ютерні технології ІКТ».

Заступник голови Комітету також нагадав, що з 2003 року такі загрози отримали назву «кіберзагроз». «Чому саме 2003 рік? Тому що саме у цьому році США прийняли першу у світі національну стратегію забезпечення кібербезпеки. Але з того часу кількість та різноманітність кібератак у світі росте, а держави та суспільства стають все більш уразливими і від таких загроз потребують більше змістовного захисту», - наголосив він.

За словами представника Комітету, «кібербезпека є стратегічною комплексною проблемою для будь-якої держави, яка передусім стосується економіки країни, особливо електронної промисловості, питань розвитку інфраструктури, електронних комунікацій, технологій кіберзахисту державних інформаційних ресурсів, об’єктів критичних інформаційних інфраструктур, визначення заходів боротьби з кіберзлочинністю та кібертероризмом тощо.

Кібербезпека країни складається з трьох складових: це- кібербезпека держави, бізнесу і кожного громадянина цієї країни».

Представник Комітету також нагадав, що чинним законодавством України визначено поняття «кібербезпека - це стан захищеності важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави під час використання кіберпростору, і забезпечує сталий розвиток інформаційного суспільства цифрового комунікаційного середовища, своєчасного виявлення, запобігання і нейтралізації реальних потенційних загроз національної безпеки України у кіберпросторі».

О.Федієнко також поінформував про прогнози експертів на 2020 рік. За його словами, все більше кіберзлочинців використовують штучний інтелект для масштабування своїх атак. «Особливо важливо те, що традиційні антивірусні рішення не працюють, тобто шкідливе навантаження може вільно спричинити хаос у цифрових системах.

Наступного року ми побачимо нові спроби злочинців атакувати об’єкти з відкритим кодом. Буде зростати потреба в таких процесах як фонові перевірки розробників та відкриті джерела розробників. На даний час середовище з відкритим кодом повністю базується на довірі. Організації як правило не верифікують попередні проекти репутацію розробників», - додав він.

О.Федієнко висловився за необхідність проведення комплексного перегляду всього законодавства щодо питань інформаційної безпеки з метою створення системи узгодження та гармонізації у законах питань, які не суперечили б один одному та не залишили б білих плям. «Неможливо здійснювати масштабні та системні захисти у будь-якій сфері без знання її стану, без знання статистичних відповідних процесів. Тому в державі необхідно побудувати всеосяжну систему регулярної оцінки стану кібербезпеки, постійного моніторингу та спостереження кіберінцидентів на основі надійних даних», - наголосив він.

Учасники слухань заслухали інформацію представників центральних органів влади - Міністерства Оборони, Служби безпеки України, Національної поліції, Національного банку України.

Під час слухань було проаналізовано та обговорено актуальні питання розвитку кібербезпеки та кіберзахисту України, у тому числі у сфері критичної інфраструктури, які мають суспільний інтерес та потребують законодавчого врегулювання; узагальнено пропозиції із вдосконалення національної політики із зазначеного питання, уточнено пріоритети та механізми реалізації цієї політики.

За результатами виступів та обговорення Комітет підготує відповідні рекомендації Верховній Раді України, Кабінету Міністрів, органам державної влади із здійснення заходів правового інформаційно-роз’яснювального, організаційного та технологічного характеру із активізації вдосконалення національного законодавств з кібербезпеки та кіберзахисту в Україні, у тому числі у сфері критичної інфраструктури.