Новини

04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше
04 червня 2020, 13:28

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

докладніше
04 червня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
23 грудня 2019, 15:02

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного законопроект щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики сьогодні на своєму засіданні розглянув проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти» (№2588) і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного другої сесії Верховної Ради.

Метою прийняття законопроекту є закріплення статусу музеїв вищих навчальних закладів, захист прав їхніх працівників та створення умов для належного захисту музейних колекцій і розвитку музейної справи, а також уніфікація термінології у Законах України «Про вищу освіту» та «Про музеї та музейну справу».

Також члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо заборони реклами алкогольних напоїв та врегулювання особливостей реклами тютюнових виробів» (№1145) і прийняли рішення відхилити даний законопроект і не вносити до порядку денного Верховної Ради.

Доповідаючи результати розгляду законопроекту підкомітетом у сфері кінематографу та реклами, його голова Павло Сушко зауважив: «У результаті прийняття даного законопроекту український рекламний ринок може втратити до одного мільярда гривень, що негативно позначиться на динаміці його розвитку». Також, за його словами, заборона реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів негативно вплине на обсяг податкових надходжень до державного бюджету, оскільки виробники даної продукції входять до ста найбільших платників податків у країні. «З урахуванням вимог законопроекту №1145, можна спрогнозувати зниження податкових надходжень у 2020 році від даних видів господарської діяльності на рівні 10-20%», - сказав Павло Сушко і додав, що підкомітет рекомендує відхилити даний законопроект.

Розгляд питання щодо доцільності включення до порядку денного сесії Верховної Ради проекту Закону «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" (щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України)» (№2576) перенесено на наступне засідання Комітету, оскільки народні депутати висловили думку про необхідність синхронізації даного законопроекту із медійним законопроектом.

Перший заступник Міністра культури, молоді і спорту Анатолій Максимчук поінформував членів Комітету про основні зауваження, які містить висновок Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) щодо Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

За його словами, зокрема, Комісія висловила зауваження, що у Законі не до кінця зрозуміла і обґрунтована позиція щодо різних мов. «Наприклад, чому мови корінних народів мають перевагу над іншими мовами, хоча вони є мовами національних меншин, а також чому надаються переваги мовам Європейського Союзу над мовами інших країн», - сказав представник Міністерства.

Водночас, за його словами, у висновку міститься коментар, що держава повинна захищати мови, але має бути забезпечений баланс. «Великі надії покладаються на те, що цей баланс буде забезпечений законопроектом про мови нацменшин, який розробляється», - поінформував Анатолій Максимчук.

Окрім того, за його словами, Комісія не коментує відповідність Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" Конституції України, оскільки зараз у Конституційному суді України розглядається справа за поданням 51 народного депутата щодо цього Закону.

Перший заступник Міністра запропонував дочекатися висновку Конституційного суду і потім повернутися до розгляду рекомендацій Венеціанської комісії.

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова підкреслила: «Для балансу нам потрібні два закони: закон, який захищає мовні права україномовних громадян і про мовні права представників національних меншин. Лише маючи два закони можна буде досягнути балансу захисту і гармонійного розвитку всіх мов в Україні за умови державної мови - української».

Перший заступник Міністра культури, молоді і спорту поінформував, що закон про мови нацменшин зараз розробляється і буде готовий у першому кварталі 2020 року. Водночас, за його словами, він потребуватиме публічного обговорення, на що потрібен буде час.

Комітет прийняв рішення повернутися до розгляду висновку Венеціанської Комісії щодо Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" після отримання висновку Конституційного суду щодо конституційності даного Закону.

Народні депутати затвердили рекомендації слухань у Комітеті на тему: «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні», які відбулися 18 грудня 2019 року.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко подякував ініціаторам слухань і зауважив, що вони були достатньо результативними – були присутні представники різних відомств, напрацьовані проекти рішень. «Очевидно, що такий інструмент як комітетські слухання ми будемо і надалі розвивати, враховуючи набутий досвід», - сказав він.

Голова підкомітету у справах сім'ї та дітей Тетяна Рябуха звернула увагу, що не всі профільні міністерства були представлені на слуханні на рівні заступників міністрів, а присутні керівники вузьких департаментів не володіють усіма питаннями, якими опікуються міністерства.

«За підсумками слухань напрацьовані рекомендації. У документі, зокрема, пропонується Уряду, міністерствам, правоохоронним органам через шість місяців, наприкінці травня 2020 року, звітувати перед Комітетом щодо виконання рекомендацій даних слухань», - повідомила голова підкомітету.

Один із ініціаторів проведення слухань у Комітеті щодо стану соціального захисту дітей і автор проекту Постанови «Про соціальне становище дітей та невідкладні заходи з удосконалення діяльності захисту прав дитини в Україні» (№1219) народний депутат Юрій Павленко повідомив, що сьогодні відкличе даний проект, а натомість, за підсумками слухань, членами Комітету напрацьовано новий проект постанови, який є «кращим, якіснішим і глибшим».

Комітет підтримав рішення про внесення на розгляд сесійної зали проекту Постанови Верховної Ради України «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні».

Наступне засідання Комітету планується провести 13 січня 2020 року о 14.00.