Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
20 грудня 2019, 11:09

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань цифрової трансформації підтримує ухвалення у першому читанні трьох законопроектів

Під час останнього в 2019 році засідання Комітет з питань цифрової трансформації розглянув чотири законопроекти щодо яких він не є головним.

Так, народні депутати розглянули проект Закону №2492 «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми законодавчого процесу», який визначає термін «письмова форма документу» та створює електронну базу документів і встановлює гарантії вільного доступу громадян до неї. Прийняття законопроекту впровадить механізм електронного документообігу у Верховній Раді, що забезпечить безперебійний та ефективний законотворчий процес.

Комітет рекомендував Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект за основу.

Члени Комітету розглянули законопроект №2482 «Про Митний тариф України». Проект оновлює існуючий Закон та сприяє його гармонізації з нормами міжнародного права. Реалізація цього проекту Закону не впливає на бюджет і ставки мита, а носить технічний характер та забезпечує прозорі, прості й передбачувані правила митного контролю.

Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу цей проект Закону.

Народні депутати розглянули Законопроект №2478 «Про внесення змін до Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" щодо подання іноземцями та особами без громадянства біометричних даних для оформлення віз».

Прийняття документа дозволить удосконалити чинні візові процедури, спростити ідентифікацію осіб при їх в’їзді на територію України та виїзді з неї, краще контролювати міграційні потоки та посилити боротьбу проти використання підроблених документів в Україні.

Комітет рекомендував Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу цей нормативний акт.

Також члени Комітету розглянули проект Закону №2453 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг» і рекомендували повернути його авторам на доопрацювання.

Під час засідання зазначалося, що серед цілей законопроекту – спрощення ведення бізнесу в Україні та стимулювання переходу на безготівкові розрахунки. Позитивні складові проекту включають зменшення штрафів для малого та середнього бізнесу й автоматизацію звітності. Проте є і деякі проблемні питання щодо передачі інформації про безготівкові розрахунки до ДФС, а також не врегульоване питання видачі чеків при здійсненні розрахунків.

Комітет затвердив План міжнародних заходів на 2020 рік та Розклад засідань на січень 2020 року.