Новини

08 квітня 2020, 18:26

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку ініціатив для економічної підтримки культури та креативних індустрій (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 15:00

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав керівництво НАЗК про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 08:49

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики провів засідання в режимі відеоконференції

докладніше
07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 грудня 2019, 19:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів комітетські слухання на тему: «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні»

Відкриваючи сьогоднішні слухання, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко зауважив, що «з точки зору статистичного виміру, діти – це одна шоста населення країни і не приділяти їм достатню увагу було б не правильно». Він також наголосив, що це перші слухання, які проводить Комітет і присвячені вони саме проблемам дітей.

Голова Комітету поінформував, що у слуханнях беруть участь народні депутати, представники міністерств, силових структур, обласних органів влади, міжнародних організацій, експерти та громадські активісти.

«У нас дуже багато органів влади, які опікуються дітьми, але питання в координації роботи між цими органами влади. Ми, як представницький орган влади, покликані зробити все від нас залежне щоб забезпечити координаційний майданчик у цій роботі», - сказав Олександр Ткаченко.

За його словами, станом на сьогодні, особливе занепокоєння викликає ситуація з дітьми, які знаходяться в інституційних закладах на повному державному утриманні. Водночас, 92% цих дітей мають батьків. Потрапляють діти в установи з різних причин, однак, на думку народного депутата, основна причина – це недостатня робота в сім’ях, з батьками.

Існує також проблема із кадровим забезпеченням профільних служб з питань захисту дітей на місцях. «На сьогодні, з 800 створених ОТГ лише у чверті з них створені відповідні служби у справах дітей, хоча, ми переконані, що у кожній об’єднаній громаді мають бути такі служби, до яких можуть звертатися батьки», - сказав голова Комітету.

Олександр Ткаченко зазначив, що особливої уваги потребує робота з дітьми, які постраждали від збройного конфлікту – щоб діти, які отримали такий статус мали реальну державну підтримку.

Він повідомив, що Комітет підготував проект Постанови Верховної Ради, яким передбачається ряд заходів з метою покращення становища українських дітей та вдосконалення діяльності центральних та місцевих органів влади з питань забезпечення виконання прав дитини в Україні. Голова Комітету закликав учасників слухань долучитися до роботи над проектом документа.

Член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Юрій Павленко висловив переконання, що «захист прав дітей, це та тема, яка не розділяє народних депутатів на політичні фракції, а єднає в бажанні творити ефективну, результативну політику».

За його словами, становище дітей – інтегрований показник соціально-економічної ситуації в країні і Україна вже давно потребує серйозного аналізу становища дітей в країні.

Юрій Павленко поінформував, що в рамках підготовки до сьогоднішніх слухань було зроблено спробу зробити такий загальний аналіз становища дітей по найбільш уразливих категоріях на основі матеріалів, які були надіслані обласними державними адміністраціями, профільними міністерствами і відомствами країни. «Напрацьовано проект Постанови, яка має стати дорожньою картою головних дій, які необхідно зробити з тим, аби політика забезпечення захисту прав дитини стала в країні максимально ефективною», - сказав він.

Народний депутат зупинився на пріоритетах, винесених даним проектом:

- погіршення демографічної ситуації - за прогнозами, у поточному році народжуваність знизиться на 10% і необхідно шукати шляхи вирішення цієї проблеми;

- забезпечення права дитини на батьків – два завдання: зберегти рідних батьків для дитини і, в разі їх втрати, забезпечити право на сім’ю;

- питання захисту дітей, які постраждали від війни – є законодавча норма, але потрібно її наповнити конкретними діями по відношенню до кожної дитини;

- діти, які перебувають в конфлікті із законом – необхідність профілактичної роботи, а також з тими дітьми, які вже мають проблеми;

- питання пов’язані з реформою децентралізації – залишаються не вирішеними питання розподілу повноважень між РДА і ОТГ та майбутнього підпорядкування органів опіки та піклування;

- медична і освітня реформи – не повною мірою враховують інтереси дітей;

- повноваження і кадрове забезпечення служб, які на місцях опікуються питаннями дітей – служби у справах дітей забезпечені працівниками лише на 30-40% від потреби, водночас, збільшується кількість покладених на них повноважень.

Окремою темою Юрій Павленко виділив – відносини із судовою гілкою влади. «Дуже серйозні проблеми з розглядом в судах справ, які стосуються позбавлення і поновлення батьківських прав, питань пов’язаних з усиновленням. Розгляд таких справ може тривати до півтора року», - сказав він і зауважив, що члени Комітету вже напрацювали законопроект щодо пріоритетності розгляду справ дітей у судах.

Заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль, виступаючи під час комітетських слухань, доповів про основні досягнення у сфері захисту прав дітей, проблеми, які бачить Міністерство та перспективи їх якнайшвидшого вирішення.

Доповідач наголосив, що питання забезпечення прав дітей, зокрема права на сімейне виховання, є одним із пріоритетів, викладених у програмі Уряду.

За його словами, на сьогоднішній день 95 тисяч дітей в країні виховуються в інституціях.

Міністерство проаналізувало проблеми, що є у суспільстві і напрацювало кроки для впровадження програми діяльності Уряду, серед яких: забезпечення потреб і захисту дітей на рівні громади; вдосконалення судової гілки влади шляхом створення спеціалізованих судів; запобігання жорстокому поводженню з дітьми; розвиток патронатної служби; формування відповідального ставлення до батьківства; розвиток і підтримка таких сімейних форм виховання як усиновлення опікунство; реформування інституцій для дітей; допомога дітям, які постраждали в результаті воєнних дій.

На засіданні також виступила перший заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

Вона наголосила, що проблема захисту прав дітей – комплексна і необхідно напрацювати механізм взаємодії міністерств та інституції, які займаються питаннями дітей. Ірина Констанкевич підкреслила, що сьогоднішні слухання започатковують серію обговорень, у яких братимуть участь різні гілки влади.

Доповідач окремо зупинилася на проблемах дітей, які перебувають в умовах воєнного конфлікту, дітей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, розвитку дітей сільських територій.

Народний депутат звернула увагу, що зараз на одного соціального працівника припадає чотири тисячі населення, при цьому він має невисоку зарплату і є питання із технічним забезпеченням. «Наскільки реально, щоб він займався проблемами кожної сім’ї, яка того потребує?» - запитала вона.

Ірина Констанкевич наголосила на необхідності напрацювання конкретних рішень, а також контролю за їх виконанням.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Аксана Філіпішина розповіла про результати моніторингів установ, проведених протягом року офісом Уповноваженого у 15 регіонах України.

Так, за її словами, притулки переповнені і особливе занепокоєння викликає збільшення кількості дітей у некомунальних закладах. Є також проблема із наданням статусу - діти очікують його роками.

Аксана Філіпішина наголосила на необхідності деінституалізації, однак підкреслила важливість індивідуального підходу до кожного регіону і закладу, зміни підходу до відбору усиновлювачів.

Представник Омбудсмена також розповіла про проблеми, які є із забезпеченням прав дітей на освіту, охорону здоров’я, а також у зоні військового конфлікту.

У слуханнях також взяли участь представники Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Національної поліції України, Збройних Сил України, міжнародних і громадських організацій.

Під час підготовки до засідання Комітет напрацював проект Рекомендацій слухань на тему: «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні» центральним та регіональним органам виконавчої влади та правоохоронним органам.

Голова підкомітету у справах сім'ї та дітей Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Тетяна Рябуха повідомила, що проект буде допрацьований з урахуванням пропозицій, які прозвучали під час слухань.