Новини

01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше
30 березня 2020, 14:57

Перше позачергове засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 березня 2020, 14:35

Прийнято Постанову «Про звільнення Ємця І. М. з посади Міністра охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 14:32

Прийнято Постанову "Постанови про звільнення Уманського І. І. з посади Міністра фінансів України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 грудня 2019, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформполітики розглянув законопроекти про внесення змін до законів про державну підтримку кінематографії та про систему іномовлення

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на своєму засіданні розглянув законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним.

Під час засідання було розглянуто проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» (щодо уточнення умов припинення повноважень члена Ради з державної підтримки кінематографії), № 2520. Учасники обговорення зазначали, що законопроект, спрямований на уточнення підстав та порядку припинення повноважень члена Ради з державної підтримки кінематографії, вирішення питання щодо виконання функції Ради у випадку дострокового припинення повноважень всього її складу. Проектом пропонується законодавчо уточнити підстави та порядок припинення повноважень члена Ради з державної підтримки кінематографії, унормувати питання щодо виконання функцій Ради у випадку дострокового припинення повноважень всього її складу.

Комітетом за наслідками обговорення ухвалено рішення рекомендувати парламенту ухвалити у першому читанні за основу та доопрацювати до другого читання, щоб уточнити підстави припинення повноважень усього складу Ради.

Учасники засідання також розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України «Про систему іномовлення України» (щодо програмної політики та території розповсюдження), № 2521. Актуальність пропонованих у законопроекті змін, на думку авторів, обумовлена необхідністю вирішення нагальних проблем, які наразі унеможливлюють ефективну реалізацію завдань, які стоять перед системою іномовлення України. Насамперед, це стосується забезпечення доступу та додаткових можливостей для отримання актуальної інформації про суспільно значущі події в Україні та світі українським громадянам, які змушені проживати в анексованій Російською Федерацією Автономній Республіці Крим, на тимчасово непідконтрольних українському Уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у прикордонних з Російською Федерацією районах, що зазнають потужного інформаційного впливу з боку держави-агресора з використанням усіх технологій, у тому числі наземного ефірного аналогового і цифрового мовлення.

Члени Комітету під час обговорення наголошували, що пропоновані зміни до Закону України «Про систему іномовлення України» стосуються доповнення частини першої статті 7 положенням щодо погодження Уповноваженим органом програмної політики Державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України». Крім цього, автори пропонують розширити перелік каналів мовлення, передбачених частиною третьою статті 7, надавши право МПІУ мовити каналами ефірного наземного аналогового та цифрового телебачення та у кабельних мережах.

Законопроект передбачає суттєві зміни у мовній політиці програм МПІУ, спрямованій значною мірою на зарубіжну англомовну аудиторію. Автори пропонують змінити чинну норму частини третьої статі 7, яка встановлює, що «Програми МПІУ виробляються англійською мовою, а також іншими мовами, залежно від доцільності та нагальності використання тієї чи іншої мови для досягнення мети діяльності МПІУ», замінивши слово «англійською» словом «українською» та вилучити із Закону абзац другий частини третьої статті 7, який зобов’язував МПІУ не менше 50 відсотків програм виробляти англійською мовою.

За результатами обговорення члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України включити законопроект про внесення змін до Закону України «Про систему іномовлення України (щодо програмної політики та території розповсюдження) до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.