Новини

28 вересня 2021, 17:25

Питання державної підтримки сільгосптоваровиробників Одещини обговорено під час другого етапу агрофоруму, проведеного під егідою Комітету з питань аграрної та земельної політики

докладніше
28 вересня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук розповів, чому важливо проводити оцінку впливу проєктів нормативно-правових актів

докладніше
28 вересня 2021, 12:15

У Комітеті з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин проведено зустріч з Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

докладніше
28 вересня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 вересня

докладніше
27 вересня 2021, 18:06

Голова Верховної Ради України підписав Закон, який удосконалює доступ пацієнтів до інноваційних лікарських засобів

докладніше
27 вересня 2021, 17:00

За сприяння Комітету з питань аграрної та земельної політики у м. Болград проведено перший етап Агрофоруму «Одещина 2021: Південь - північ»

докладніше
27 вересня 2021, 16:00

У Комітеті з питань бюджету відбулася зустріч із представниками Єврокомісії та Програми SIGMA

докладніше
27 вересня 2021, 15:30

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець взяв участь у фестивалі грецької культури “Мега Йорти”

докладніше
27 вересня 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2022 рік

докладніше
27 вересня 2021, 14:05

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи

докладніше
27 вересня 2021, 13:16

Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи візьме участь у роботі осінньої сесії ПАРЄ (м. Страсбург, 27 – 30 вересня)

докладніше
25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
17 грудня 2019, 17:05

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

В Україні вже склався земельний ринок, на якому є землевласники, і це є його унікальною перевагою – народний депутат Микита Потураєв

В Україні вже склався земельний ринок, на якому є великі, середні, і малі землевласники, і це є його унікальною конкурентною перевагою.

На цьому наголосив народний депутат України Микита Потураєв (фракція «Слуга народу») під час пресмарафону на тему: "Земельна реформа: якою вона буде", що відбувся в агентстві Укрінформ.

"В Україні вже склався земельний ринок, на якому є і великі, і середні, і малі землевласники. Це унікальна конкурентна перевага. Звичайно, що ми у парламенті, так само, як і команда Президента, так само як уряд, хочемо зберегти цю унікальну конкурентну перевагу, тому що коли в тебе є всі типи виробників - є фермери приватні, є кооперативи, є великі корпорації, це твоя перевага на ринку глобальному - ти можеш гнучко реагувати на всі виклики", - сказав парламентарій.

При цьому він зауважив, що поруч з перевагами в Україні є і перекоси. Народний депутат зазначив, що лише 8% земель у нашій країні зайняті під городництво і ягідництво. "Це ганьба для України. Марокко, до прикладу, в якому дві третини - пустеля, це город Європи. А у нас усе - під кукурудзою, соняшником, ріпаком і соєю. Це ненормально", - сказав Микита Потураєв і додав: "А стримує це те, що тільки власники вкладають у сад, город, парник тощо, тому що там повернення інвестицій зовсім інше. Це ж не соняшник, який ти посіяв і завтра ти - мільйонер".

Народний депутат також спростував заяви, що в результаті відкриття ринку землі люди масово залишатимуть села.

"В Україні за останні 20 років зникло майже 400 сіл, майже 500 - це так звані знелюднені села. Я їх бачив на власні очі - це коли було заможне село, а зараз там дві-три хати, в яких живуть старики. Коли політикани – в мене немає іншого визначення - кажуть, що через реформу, яка поверне землю сільським громадам, яку в них, до речі, остаточно відібрали за Януковича, люди поїдуть з села, то я більш цинічної брехні не чув у своєму житті", - підкреслив Микита Потураєв. Він наголосив, що люди їдуть із села саме через відсутність землі: "Ми втрачаємо населені пункти у сільській місцевості саме тому, що не може бути спроможної сільської громади без власної землі".

У свою чергу, Уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко під час пресмарафону в Укрінформі на тему: "Земельна реформа: якою вона буде" зазначив, що Верховна Рада повинна напрацювати компромісну редакцію законопроєкту про земельну реформу. У цьому контексті він наголосив на важливості продовження діалогу з громадськістю щодо земельної реформи, для того, щоб отримувати зворотний зв'язок і зробити ефективну реформу. За його словами, основне бачення Президентом України земельної реформи полягає в тому, щоб зробити цивілізовані правила і чіткі відносини у сфері земельних питань. Уповноважений Президента України із земельних питань висловив переконання, що потрібно “менше політики і більше фаховості та конкретики в реалізації земельної та аграрної реформи”.