Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
12 грудня 2019, 12:55

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл на тему: «Екологічні проблеми та перспективи розвитку малої гідроенергетики, як відновлюваного джерела енергії в Україні»

Круглий стіл відбувся під головуванням голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка.

У засіданні взяли участь народні депутати, представники наукової спільноти, центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також громадськості.

Олег Бондаренко привітав учасників круглого столу та зазначив: «Ми всі пам’ятаємо, що Україна взяла на себе зобов’язання щодо переходу до низьковуглеводної енергетики, крім цього ми маємо розвивати альтернативну енергетику, але це засідання відбувається не на базі Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, а Комітету з питань екологічної політики та природокористування, тому зараз ми обговоримо питання запобігання впливу малої гідроенергетики на довкілля».

Світлана Матус - координатор з питань екологічної політики міжнародної організації «Всесвітній фонд природи» зазначила, що розвиток відновлювальної гідроенергетики в Україні має бути стратегічно продуманим та не створювати додаткового навантаження на навколишнє середовище. Вона представила розроблену науковцями та представниками громадських організацій, за підтримки Всесвітнього фонду природи, Методику визначення особливо цінних ділянок річки з метою їх збереження та охорони, а також Науково-методичні рекомендації щодо підготовки звіту ОВД при будівництві малої ГЕС.

Під час засідання директор Інституту гідробіології НАН України Сергій Афанасьєв проінформував присутніх про оцінку впливу будівництва та експлуатації малих ГЕС на іхтіофауну та екологічний стан річок, а завідувач лабораторії охорони та відтворення біорізноманіття ДУ «Інститут еволюційної екології НАН України» Олеся Зуб - про особливо цінні ділянки річок, як нові природоохоронні одиниці в світлі інтересу до зеленої енергетики.

Також виступила доцент Львівського Національного університету ім. І.Франка Ольга Пилипович, яка представила презентацію на тему: «Природно-географічні і гідрологічні обмеження щодо будівництва об’єктів малої гідроенергетики в Українських Карпатах».

Щодо неузгодженості Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» з підзаконними актами у контексті розвитку малої гідроенергетики України виступила Галина Левіна, головний юрисконсульт ГО «ЕкоПраво - Київ».

Голова Комітету Олег Бондаренко, за підсумками виступу директора ТОВ «Гідроенергетика» в Україні Ашота Петросяна щодо прихованого енергетичного потенціалу (малих ГЕС на промислових підприємствах), акцентував увагу присутніх на тому, що: «Немає такої енергетики, щоб не зашкодила довкіллю».

«Всеукраїнська екологічна ліга виступає зі стратегічною ініціативою: демонтувати всі існуючи гідротехнічні та гідроенергетичні споруди на всіх малих річках України і заборонити будівництво будь-яких нових гідроелектростанцій на всіх малих річках України. Ми маємо зупинити вбивство малих річок, які дають воду і життя всім іншим річкам!» - наголосила під час свого виступу щодо наслідків для довкілля від будівництва гідроспоруд на річках України голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк підтримав голову Всеукраїнської екологічної ліги та акцентував увагу на тому, що мала гідроенергетика становить лише 0,15% від загального обсягу електроенергії, що виробляється у нашій країні.

Учасниками круглого столу висловлювались за необхідність проведення чіткого аналізу того, що має будуватися, проведення якісної оцінки впливу на довкілля проектів зі спорудження мініГЕС. Також висловлювались думки, що гідроенергетика є відновлюваною, але часто не екологічною.

Народний депутат Ігор Кривошеєв виступив на підтримку ідеї щодо необхідності створення чітких правил при розгляді питання будівництва мініГЕС задля збереження довкілля.

Голова Комітету подякував присутнім за участь у засіданні круглого столу та відзначив, що на засіданні, окрім гідроенергетики, було піднято ряд інших тем, зокрема, питання Водної стратегії. Олег Бондаренко підкреслив, що Комітет завжди відкритий до ініціатив та пропозицій.