Новини

30 листопада 2021, 17:26

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впровадження обов’язкового декларування іноземців-нерезидентів членів наглядових рад

докладніше
30 листопада 2021, 16:25

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання пропонує Уряду створити Міжвідомчу комісію з координації роботи міністерств у частині захисту прав дітей

докладніше
30 листопада 2021, 16:20

Відбулася презентація фотовиставки «Збройні Сили України – 30 років. Люди. Події» Інформаційного агентства Міністерства оборони України

докладніше
30 листопада 2021, 15:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 листопада 2021, 15:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України"

докладніше
30 листопада 2021, 14:58

Прийнято Закон "Про Службу військового капеланства"

докладніше
30 листопада 2021, 14:31

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень"

докладніше
30 листопада 2021, 14:00

У Верховній Раді України розгорнуто фотовиставку у рамках соціального проекту «Sun Pro Ua: сонячні професії»

докладніше
30 листопада 2021, 12:25

Олександр Корнієнко: Текст змін до Конституції в частині децентралізації виставлять на обговорення

докладніше
30 листопада 2021, 11:13

Прийнято Постанову "Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо створення центрального органу виконавчої влади в сфері захисту прав дітей – Державної служби України у справах дітей"

докладніше
30 листопада 2021, 11:05

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення

докладніше
30 листопада 2021, 10:43

Прийнято Постанову "Про проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України і становити загрозу національній безпеці України"

докладніше
30 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 листопада

докладніше
30 листопада 2021, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 30 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
27 листопада 2019, 14:33

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Представники Комітету з питань освіти, науки та інновацій за сприяння Освітнього центру Верховної Ради відвідали Київську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат № 5 ім. Я.П. Батюка

Захід відбувся у контексті підготовки до комітетських слухань на тему: «Реформування спеціальних закладів освіти України та стан впровадження інклюзивної освіти: проблеми і шляхи вирішення», запланованих на 10 грудня. Під час відвідин школи-інтернату депутати ознайомилися з умовами навчання та виховання, які створюються для дітей з особливими потребами.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. №526-р, була схвалена Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, яка передбачає перехід від інтернатної до сімейної форми виховання.

Однак, як зауважили члени Комітету, інклюзивна освіта в Україні - лише в процесі впровадження. Чимало дітей з інвалідністю потребують особливих форм навчання та умов. З огляду на те, що досить значна кількість освітніх закладів не в змозі забезпечити такі умови, існують великі ризики, що ці діти продовжують залишатися поза повноцінним освітнім процесом. Тож, мета майбутніх слухань – віднайти правильний баланс між осучасненням інтернатної системи та потребами дітей.

У школі-інтернаті № 5 ім. Я.П. Батюка навчається понад 190 дітей з вадами зору та розвитку. Окрім звичних шкільних загальноосвітніх предметів учні вивчають тут соціально-побутову орієнтацію, ритміку, санітарію та гігієну, корекцію вад розвитку та мовлення, займаються творчістю та спортом, їм прищеплюють любов до природи та допомагають обрати майбутню професію.

Народним депутатам було продемонстровано численні класи для навчання, сенсорні та комп’ютерні кімнати, майстерні і спортзал. Насамкінець діти підготували гостям подарунок – влаштували концерт, під час якого вразили народних депутатів талантами і щирістю.