Новини

28 листопада 2020, 09:45

Звернення в.о. Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
28 листопада 2020, 09:02

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
28 листопада 2020, 09:00

Звернення Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
27 листопада 2020, 18:15

Верховна Рада отримала проєкт Держбюджету на 2021 рік та активно працює над порядком денним з підтримки малого бізнесу, вирішення конституційної кризи, повернення відповідальності за неправдиве декларування, - Олена Кондратюк

докладніше
27 листопада 2020, 16:34

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову "Про звіт про виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”

докладніше
27 листопада 2020, 16:01

«Ні могили, ні хресного знаку» - до Дня пам’яті жертв голодоморів парламентська бібліотека презентує тематичну віртуальну книжкову виставку

докладніше
27 листопада 2020, 15:49

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг затвердив додаткові правки до законопроєкту щодо врегулювання окремих питань у сфері надання ЖКП

докладніше
27 листопада 2020, 15:19

У цю суботу в Україні національний пам'ятний день - День пам'яті жертв голодоморів

докладніше
27 листопада 2020, 14:25

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив Рекомендації круглого столу з обговорення проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань приєднання до інженерних мереж"

докладніше
27 листопада 2020, 09:37

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 листопада

докладніше
26 листопада 2020, 14:36

Комітет з питань економічного розвитку доопрацював законопроєкт щодо вдосконалення системи органів АМКУ і рекомендує Верховній Раді прийняти його в цілому

докладніше
26 листопада 2020, 11:41

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування звернувся до Ради Європи з пропозицією щодо надання експертної підтримки під час підготовки до розгляду Парламентом проекту Закону "Про публічні консультації"

докладніше
26 листопада 2020, 10:21

Постійна делегація Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї НАТО взяла участь у засіданні 66-ї щорічної сесії ПА НАТО

докладніше
26 листопада 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
27 листопада 2019, 13:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АРК, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провів комітетські слухання на тему: «Стан виконання Національної стратегії у сфері прав людини»

Відкриваючи засідання, голова підкомітету з питань прав людини Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Тарас Тарасенко підкреслив: «Права людини – це основне положення, яке має дотримуватися державою».

25 серпня 2015 року указом Президента України, з метою створення дієвого механізму всебічного забезпечення в Україні прав і свобод людини та громадянина було затверджено Національну стратегію у сфері прав людини.

За словами керівника підкомітету, одним із основних завдань Національної стратегії є забезпечення пріоритетності прав і свобод людини під час визначення державної політики, прийняття рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Також важливою метою є об’єднання суспільства довкола розуміння цінності прав і свобод людини.

Народний депутат зазначив: «Національна стратегія потребує суттєвого перегляду та внесення комплексних змін і доповнень, які б враховували ті зміни, які відбулися в нашій державі за останні п’ять років, та які б відповідали новим викликам часу».

Тарас Тарасенко також поінформував, що сьогоднішнє засідання присвячене розгляду стану виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії, розробленого на період з 2015 по 2020 року.

За його словами, як свідчать дані моніторингу, «рівень виконання Плану дій з року в рік залишається стабільно низьким». «Тому нагальною є потреба здійснення аналізу всіх причин неналежного плану дій та пошуку оптимальних шляхів їх усунення. Парламент, Уряд та громадськість мають об’єднати свої зусилля та напрацювати оновлення до Стратегії та новий план дій», - сказав доповідач.

Тарас Тарасенко запевнив: «Комітет готовий брати участь у розробці та підтримати усі якісні законопроекти, спрямовані на виконання завдань Стратегії».

Голова підкомітету звернув увагу присутніх на проблеми у сфері прав людини, спричинені військовою агресією Російської Федерації в окремих регіонах Донецької та Луганської областей та тимчасовою окупацією АР Крим. Так, у Плані дій передбачені ряд заходів щодо створення належних умов, реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, однак, більшість з них залишаються нереалізованими. Це стосується соціальних виплат, забезпечення житлом, виплати компенсацій за зруйноване або пошкоджене житло.

Тарас Тарасенко поінформував про розширене виїзне засідання Комітету, проведене у жовтні цього року з метою здійснення моніторингу дотримання прав людини у районі проведення операції Об’єднаних сил та на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Під час засідання заслухали інформацію представників центральних органів виконавчої влади відповідальних за реалізацію Плану дій Національної стратегії в частині питань, віднесених до предметів відання Комітету, а також результати моніторингу виконання Стратегії і Плану дій, проведеного громадськими організаціями.

У слуханнях взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних правозахисних та громадських організацій.

Зокрема, своє бачення ситуації із забезпеченням прав людини в Україні виклали Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Боґнер, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко та Постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.

В ході дискусії піднімалися такі теми: попередження та протидія дискримінації, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидія ґендерному та домашньому насильству, торгівлі людьми та рабству; забезпечення прав корінних народів і національних меншин; забезпечення прав біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, а також іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні; захист прав жителів тимчасово окупованих територій, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО/ООС; протидія катуванням, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню; забезпечення права на справедливий суд.

Учасники слухань надали рекомендації щодо посилення парламентського контролю та сприяння координації між Верховною Радою та Кабінетом Міністрів для забезпечення виконання міжнародних договорів у сфері прав людини. Були проаналізовані причини невиконання окремих заходів Плану дій Національної стратегії. Прозвучали пропозиції для перегляду Національної стратегії з метою актуалізації її стратегічних напрямків, а також щодо форми, змісту та індикаторів виконання нового Плану дій.

За результатами комітетських слухань будуть підготовлені відповідні рекомендації.