Новини

30 листопада 2021, 17:26

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впровадження обов’язкового декларування іноземців-нерезидентів членів наглядових рад

докладніше
30 листопада 2021, 16:25

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання пропонує Уряду створити Міжвідомчу комісію з координації роботи міністерств у частині захисту прав дітей

докладніше
30 листопада 2021, 16:20

Відбулася презентація фотовиставки «Збройні Сили України – 30 років. Люди. Події» Інформаційного агентства Міністерства оборони України

докладніше
30 листопада 2021, 15:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 листопада 2021, 15:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України"

докладніше
30 листопада 2021, 14:58

Прийнято Закон "Про Службу військового капеланства"

докладніше
30 листопада 2021, 14:31

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень"

докладніше
30 листопада 2021, 14:00

У Верховній Раді України розгорнуто фотовиставку у рамках соціального проекту «Sun Pro Ua: сонячні професії»

докладніше
30 листопада 2021, 12:25

Олександр Корнієнко: Текст змін до Конституції в частині децентралізації виставлять на обговорення

докладніше
30 листопада 2021, 11:13

Прийнято Постанову "Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо створення центрального органу виконавчої влади в сфері захисту прав дітей – Державної служби України у справах дітей"

докладніше
30 листопада 2021, 11:05

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення

докладніше
30 листопада 2021, 10:43

Прийнято Постанову "Про проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України і становити загрозу національній безпеці України"

докладніше
30 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 листопада

докладніше
30 листопада 2021, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 30 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
27 листопада 2019, 13:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України відбулася 12-а сесія Парламентської асамблеї Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ

 

Учасників 12-ої сесії Парламентської асамблеї привітав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Голова Верховної Ради запевнив представників делегацій країн-членів ПА ГУАМ у тому, що: «Усі напрацювання, що існують в рамках двосторонніх міждержавних відносин та міжпарламентських, а також питання у рамках співробітництва ГУАМ для нас є важливими, пріоритетними і ми сподіваємось, що зміна нашого курсу буде направлена саме на поглиблення співпраці у цій сфері».

Дмитро Разумков також подякував за сталу підтримку протягом багатьох років та розуміння того, що відбувається в Україні, за підтримку у боротьбі за територіальну цілісність нашої держави.

Він висловив впевненість у поглибленні міжпарламентського співробітництва та у розвитку організації в цілому. «Ми готові докласти до цього максимум зусиль, більш конструктивно, глибоко та дієво розвивати організацію», - підкреслив Голова Верховної Ради, додавши, що такою є і позиція Офісу Президента і Уряду України.

Дмитро Разумков поінформував присутніх про складну ситуацію в Україні, яка докладає максим зусиль для боротьби за свою територіальну цілісність і запевнив у націленості на дипломатичні шляхи вирішення даної проблеми.

Водночас, він наголосив: «Є «червоні лінії» у вирішенні питання територіальної цілісності. Так, не може бути торгівлі своїми територіями та своїми громадянами. Це принципове питання».

Голова Верховної Ради зазначив: «Україна прагне розширення співробітництва у сфері торгівлі, галузах економіки, науки, транспорту, енергетики, телекомунікацій та на багатьох інших напрямках». Він також додав: «Ми могли б створити більш вигідні умови для співпраці наших держав, для залучення інвестицій, обміну досвідом».

Дмитро Разумков висловив сподівання на поглиблення співпраці в економічній сфері в рамках ГУАМ.

«Ми готові співпрацювати, ми будемо це робити і сподіваємось, що до цього процесу, так само з ентузіазмом, долучитесь ви», - сказав керівник українського Парламенту, звертаючись до учасників засідання 12-ої сесії Парламентської асамблеї Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ.

До учасників сесії ПА звернувся заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар. Він привітав представників делегацій країн-членів ПА їх мовами.

«Головування України припало на надзвичайно динамічні процеси у нашій державі. Нам вдалося це пройти досить успішно. Спостерігачі від ГУАМ засвідчили демократичність і серйозних прогрес у встановленні демократії в Україні. тому сьогодні маючи новий уряд, новий парламент, які йдуть шляхом реформ, на порядку денному стоїть питання про оновлення нашої співпраці в рамках ГУАМ. Нам дійсно потрібний новий якісний, корисний і ефективний механізм взаємодії, який допоможе нашим країнам стати сильнішими, зайняти належне місце в регіоні і отримати ті прибутки, які мали би ми отримати, маючи наше географічне положення і нашу солідарність», - зазначив Василь Боднар.

Заступник Міністра закордонних справ поінформував про те, що 12 грудня заплановано проведення саміту прем’єр-міністрів наших країн в Україні. «Ми сподіваємося, що цей захід буде досить насиченим і ефективним. В його рамках плануються окремі зустрічі керівників митних органів, які мають узгодити декілька ключових документів, необхідних для належного функціонування транспортного коридору між нашими країнами. Адже митниця - це один з ключів до вирішення тих проблем, з якими ми сьогодні стикаємося на кордоні», - додав він.

На відкритті 12-ї сесії виступили Голова Постійної делегації Азербайджану в ПА ГУАМ А.Карімлі, Голова Постійної делегації Грузії в ПА ГУАМ Г.Мосідзе, Голова Постійної делегації Молдови в ПА ГУАМ О.Жиздан.

З вітальним словом до учасників сесії звернулися Генеральний секретар ГУАМ А.Ефендієв і Президент Балтійської Асамблеї Я.Вуцанс.

Під час засідання було підписано договір про співробітництво між ПА ГУАМ і Балтійською Асамблеєю.

Під час засідання учасники 12-ї сесії ПА ГУАМ розглянули питання: «Національні пріоритети та активізація співробітництва між країнами-членами ОДЕР-ГУАМ в умовах нових глобальних викликів в регіоні. Створення центру кібербезпеки в рамках ГУАМ»; «Економічні орієнтири та перспективи розвитку торговельно-економічного співробітництва та реалізації проектів в сфері енергетики та інфраструктури»; «Розвиток регіонального міжпарламентського співробітництва та підвищення ролі ПА ГУАМ. Співпраця в рамках міжнародних організацій».

Голова ПА ГУАМ, Голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПА ГУАМ Святослав Юраш, виступаючи на сесії, зазначив, що наступного року буде активізовано всі зусилля, щоб зона вільної торгівлі між членами ГУАМ стала реальністю.

Святослав Юраш у виступі також торкнуся питання кібербезпеки. Він запропонував створити Центр кібербезпеки. «Кіберцентр-– це не тільки безпека від воєнних загроз наших непростих сусідів. Це перш за все питання економічне, тому що наші країни у 21-му столітті постійно стикаються з такими загрозами, які можуть нашу економіку за кілька годин знищити. Ми вже знаємо історію з вірусом «Петя». Нам Кіберцентр потрібно створювати перш за все для того, щоб наша економіка була більш захищеною», - сказав він.

Голова Постійної делегації  у виступі також торкнувся питання енергетики. «Енергетика - це фундаментально важливий фактор не тільки для України, а й для Азербайджану, Грузії, Молдови. Для нас дуже важливо розуміти, що є ряд проектів, які роками стоять на місці і досить часто за нашої вини. Ми намагаємося ці питання піднімати і зрушити ці проекти, такі як «Одеса-Броди», TANAP тощо. Ми маємо дуже великий інтерес до того, щоб інші джерела енергії були більш диверсифіковані. Як ви знаєте, ми зараз маємо перемовини з російською стороною. Ми розуміємо, що все дуже непросто. Важливо, щоб той енергетичний потенціал, який ми маємо з Азербайджаном, щоб він діставався до Європи. Для цього потрібно працювати над реалізацією всіх проектів».

Святослав Юраш наголосив на тому, що зона вільної торгівлі та енергетика - це два аспекти, які можуть змінити все, якщо вони будуть реалізовані. І «Кіберцентр - це така вишенька на торті, яка допомагає вберегти всі ці перспективи, показати, що ми не тільки вміємо створювати, але й захищати створене», - додав він.

За результатами роботи 12-ї сесії було ухвалено підсумковий документ (Комюніке).