Новини

26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше
26 травня 2020, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 травня

докладніше
25 травня 2020, 19:10

Апарат Верховної Ради України отримав результати функціонального аналізу

докладніше
25 травня 2020, 15:40

Сподіваємося на розширення співпраці між парламентами України та Швеції, - Дмитро Разумков

докладніше
25 травня 2020, 14:39

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу законопроект щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності

докладніше
25 травня 2020, 13:19

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
25 травня 2020, 11:54

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
25 травня 2020, 10:09

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянули питання розробки законодавчої бази для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні

докладніше
23 травня 2020, 21:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв'язку зі смертю народного депутата України Валерія Давиденка

докладніше
22 травня 2020, 19:00

Стартувало публічне обговорення законопроекту щодо вдосконалення сфери адмінпослуг

докладніше
22 травня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 18-22 травня

докладніше
22 травня 2020, 15:09

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, депутата місцевої ради

докладніше
22 травня 2020, 14:47

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Анатолія Матвієнка

докладніше
22 травня 2020, 14:39

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки погодив пропозиції Міністерства оборони до Програми діяльності Кабінету Міністрів України із зауваженнями

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 листопада 2019, 12:19

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

2020 стане роком трансформаційних змін для українського Парламенту

 

25 листопада відбувся круглий стіл, присвячений презентації оновленої кадрової стратегії Апарату Верховної Ради України та обговоренню закладених в неї нових законодавчих рамок і сучасних практик управління людськими ресурсами для розвитку парламентської публічної служби.

Захід було організовано проектом ЄС-ПРООН з парламентської реформи у співпраці з Верховною Радою України, Національною Академією державного управління при Президентові України. В круглому столі взяли участь народні депутати України, керівництво Апарату Верховної Ради, парламентських комітетів, науковці та експерти.

Керівник Апарату Верховної Ради Вячеслав Штучний зазначив, що Апарат українського Парламенту налаштований змінюватися, щоб відповідати вимогам часу, тому керівництво Верховної Ради вітає пропозиції експертів, що базуються на вивченні поточного стану речей в Україні та найкращих світових практик. Фактично ця ініціатива і виходила саме зі сторони керівництва Апарату ВРУ, адже в тому режимі, в якому працює Парламент 9-го скликання, процеси мають бути ефективними, а кадри - найкращими та належним чином підготовленими.

«За результатами нашої спільної роботи ми будемо готові офіційно затвердити оновлену кадрову стратегію, а також робочий план щодо її впровадження на період до 2022 року. Також, продовжуючи роботу на виконання рекомендацій Європейського парламенту, ми розпочали підготовку до впровадження нових сучасних практик та інструментів з управління людськими ресурсами в Апараті Верховної Ради, включаючи розвиток нової корпоративної культури, управління якістю та гендерний аналіз», - додав Керівник Апарату Верховної Ради.

Керівник Першого відділу програм допомоги Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Клауке зауважив, що від роботи Апарату та його ефективності залежить надзвичайно багато, а тому питання, які будуть підняті під час круглого столу, матимуть прямий вплив на реформування Парламенту.

«Сьогодні певні сфери, які підлягають вдосконаленню, ми вже ідентифікували по потребах, а також напрацювали пропозиції щодо організації і кращих практик. Важливим є те, щоб результатом прийняття законопроекту про парламентську службу стало створення нейтральної, неупередженої, ефективної і професійної підтримки Апаратом основних функцій Верховної Ради України», - зазначив Клауке.

Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що парламенти відіграють ключову роль у досягненні цілей сталого розвитку і впровадженні реформ в країні, тому вона високо оцінює співпрацю з Верховною Радою України, яка відбувається за підтримки Європейського Союзу. За словами пані Фоуані, український парламент має всі шанси стати одним із найбільш сучасних парламентів світу не лише в сенсі технічної модернізації, а й в значенні найбільш сучасної та оптимальної структури, підходів та практик.

«Ми бачимо та вітаємо ваші кроки в напрямку покращення управління персоналом. Наближення парламенту до народу є надзвичайно важливим. Ми зосереджуємося на підсиленні ефективності парламенту, його установ, і приділяємо велику увагу впровадженню нової кадрової стратегії», - підкреслила заступниця представниці ПРООН в Україні.

Експерти проекту ЄС-ПРООН з парламентської реформи представили результати своїх досліджень, які стосуються зокрема моделей парламентської публічної служби в країнах світу. Заступник керівниці Офісу парламентської реформи В’ячеслав Толкованов зазначив, що було проаналізовано моделі парламентської служби 35 країн світу і найбільш придатною до відтворення в Україні є модель, яка використовується у Франції чи Німеччині. Мова йде про парламентську службу, як інституційний вид в структурі державної служби, за прикладом державної служби в системі правосуддя.

Також учасники та учасниці круглого столу говорили про нові підходи до управління кадрами, розуміння корпоративної культури національного парламенту, управління якістю та інші питання.

Був представлений проект Стратегії управління персоналом та розбудови кадрового потенціалу Апарату Верховної Ради України на 2019-2022 роки. Серед нововведень - щорічне прогнозування потреби в нових спеціалістах, запровадження інституту наставництва для нових співробітників та проведення гендерного аудиту.

Керівник Апарату ВРУ Вячеслав Штучний повідомив, що найближчим часом міжнародна організація, яку відібрала на тендері Програма розвитку ООН, проведе функціональний аудит діяльності Апарату і підготує рекомендації по оптимізації структури та функціональних обов’язків підрозділів.