Новини

03 грудня 2021, 18:19

Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

докладніше
03 грудня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

докладніше
03 грудня 2021, 16:31

1 грудня 2021 року відбулося засідання Бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ

докладніше
03 грудня 2021, 16:30

З 30 листопада по 3 грудня Верховна Рада України прийняла 9 Законів України

докладніше
03 грудня 2021, 14:38

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення обов'язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України

докладніше
03 грудня 2021, 14:15

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

докладніше
03 грудня 2021, 13:32

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 грудня 2021, 13:21

5-6 грудня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук здійснить візит до Республіки Польща

докладніше
03 грудня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 грудня

докладніше
03 грудня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 3 грудня

докладніше
02 грудня 2021, 19:58

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

докладніше
02 грудня 2021, 16:54

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
02 грудня 2021, 16:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

докладніше
02 грудня 2021, 16:31

Відбулася презентація фотоекспозиції під назвою «Матері забутих синів», яка створена за ініціативи Асоціації родин зниклих безвісти

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
20 листопада 2019, 17:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань цифрової трансформації підтримав ряд законопроектів щодо зміни місця обов’язкового опублікування інформації та рішень органів влади

Комітет з питань цифрової трансформації на своєму засіданні розглянув проект Закону «Про внесення зміни до статті 130 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№ 2309).

Законопроектом пропонується виключити газету «Урядовий кур’єр» з переліку видань, де обов’язково публікується інформація про утворення організаційного комітету із скликання з’їзду суддів, а також оголошення про скликання з’їзду суддів України і питань, що виносяться на його розгляд, оскільки останніми роками тираж даної газети скорочується і, на сьогодні, вона не може в повній мірі вважатися загальнодержавною.

У проекті залишається обов’язковість публікації зазначеної інформації в газеті “Голос України”. Окрім того, пропонується дублювати інформацію про прийняті органами влади рішення на веб-порталі “Судова влада України” (www.court.gov.ua), що є більш доступним і зручним внаслідок доступу до нього через Інтернет.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти №2309 за основу. Даний висновок щодо законопроекту направлено Комітету з питань правової політики.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до статті 28 Бюджетного кодексу України» (№2308), яким пропонується змінити місце обов’язкової публікації законопроекту про Державний бюджет України та щорічної інформації про виконання Державного бюджету України з газети “Урядовий кур’єр” на Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

При цьому залишається обов’язковість друку щорічної інформації про виконання Державного бюджету України і місцевих бюджетів в газеті “Голос України” та у газетах, визначених відповідними місцевими радами.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект №2308 за основу з урахуванням висловлених зауважень. Висновок щодо законопроекту направлено Комітету з питань бюджету.

Окрім того, члени Комітету прийняли рішення направили лист Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо опублікування нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та розміщення окремої інформації в електронному вигляді» (№2307).

Даним проектом передбачено, що опублікування актів Уряду, нормативно-правових актів міністерств (наказів) та рішень НКРЕКП замість друку в газеті “Урядовий кур’єр” можливо шляхом їх розміщення на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів. Після опублікування на цьому порталі нормативно-правові акти набирають чинності.

Також у законопроекті передбачено виключення з законів України вимог щодо необхідності одночасного друку в газеті “Урядовий кур’єр” та інших офіційних друкованих виданнях, офіційної інформації і залишені вимоги стосовно друку інформації в газеті “Голос України” або “Офіційному віснику України”.

Під час засідання члени Комітету заслухали і взяли до відома інформацію керівника Управління автоматизованих систем Верховної Ради Олексія Сидоренка про розроблені автоматизовані системи для цифрової трансформації законодавчого процесу.

Народні депутати затвердили розклад засідань Комітету на грудень 2019 року.

Було також прийнято рішення змінити назву підкомітету з питань електронного врядування та електронної демократії на підкомітет з питань електронного врядування. Головою підкомітету обрано члена фракції політичної партії "Слуга народу" Сергія Штепу.