Новини

07 грудня 2019, 17:15

Товариський футбольний матч між командами Верховної Ради України та Великих Національних Зборів Туреччини завершився нічиєю

докладніше
07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 листопада 2019, 09:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

Цього року виповнюється 30 років з дня підписання Конвенції ООН про права дитини. До цього міжнародного документа приєднались майже усі країни світу для того, щоб забезпечити дітям планети щасливе дитинство. В Україні Конвенцію ратифіковано у 1991 році.

Вперше під час відкриття пленарного засідання Верховної Ради України з парламентської трибуни виступили діти. Своїми виступами юні активісти нагадали про важливість прав дітей та озвучили виклики, які постають перед молоддю України. Таким чином, парламент долучився до глобальних заходів ЮНІСЕФ, присвячених відзначенню 30-річчя Конвенції ООН про права дитини.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у своєму виступі наголосив: «Діти - наше майбутнє. Для них ми будуємо державу сьогодні. Тому всім доцільно почути дітей, їхню думку, їхні прагнення. Ми запросили молодих активістів, щоб вони поділились із нами своїм баченням майбутнього і, що не менш важливо, теперішнього».

Як зазначила у своєму виступі заступниця голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл, діти в Україні мають ті ж проблеми, що і їхні однолітки у всьому світі: «Тільки завдяки інноваційним підходам, політичній волі та збільшенню ресурсів ми перетворимо бачення Конвенції про права дитини в реальність для всіх дітей. ЮНІСЕФ готовий співпрацювати із парламентом для досягнення цілі Конвенції - кращого майбутнього для кожної дитини».

У свою чергу, 15-річна Лідія Давида зі Львова, учасниця Міжнародного Саміту ЮНІСЕФ для міст, дружніх до дітей та молоді, від імені усіх дітей поділилась своїми тривогами та побажаннями щодо змін для дітей та молоді в Україні. «Реалізація права дитини - бути почутою. Право, яке закладено у Конвенції ООН про права дитини. А також це користь для країни, для покращення життя самих дітей. Даючи дітям можливість брати участь у житті країни, ми сприяємо зростанню активних і небайдужих громадян. А значить, ми збільшуємо наші шанси на майбутнє», - наголосила вона.

17-річний Володимир Чарушин із Харкова, автор проекту з популяризації жестової мови, у своєму виступі на прес-брифінгу порушив питання інклюзії та інтеграції дітей з обмеженими фізичними можливостями: «Я і мої друзі мріємо зруйнувати стіну нерозуміння між суспільством і людьми, які не чують, чи не бачать, чи не можуть ходити. Ми маємо стати творцями змін. Ми - це суспільство. Це я, ви, це кожен з нас. Я говорю мовою жестів, але Ви можете почути мене серцем. І ми разом побудуємо країну, де поважають права дітей та дослухаються до них». 20 листопада цього року Володимир представить Україну на Генеральній Асамблеї ООН у Нью- Йорку.

У заході взяли участь діти, які активно долучаються до змін у сфері екології, охорони здоров’я та освіти. Вони мали можливість активно спілкуватися із народними депутатами України у парламенті.