Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 листопада 2019, 09:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

Цього року виповнюється 30 років з дня підписання Конвенції ООН про права дитини. До цього міжнародного документа приєднались майже усі країни світу для того, щоб забезпечити дітям планети щасливе дитинство. В Україні Конвенцію ратифіковано у 1991 році.

Вперше під час відкриття пленарного засідання Верховної Ради України з парламентської трибуни виступили діти. Своїми виступами юні активісти нагадали про важливість прав дітей та озвучили виклики, які постають перед молоддю України. Таким чином, парламент долучився до глобальних заходів ЮНІСЕФ, присвячених відзначенню 30-річчя Конвенції ООН про права дитини.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у своєму виступі наголосив: «Діти - наше майбутнє. Для них ми будуємо державу сьогодні. Тому всім доцільно почути дітей, їхню думку, їхні прагнення. Ми запросили молодих активістів, щоб вони поділились із нами своїм баченням майбутнього і, що не менш важливо, теперішнього».

Як зазначила у своєму виступі заступниця голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл, діти в Україні мають ті ж проблеми, що і їхні однолітки у всьому світі: «Тільки завдяки інноваційним підходам, політичній волі та збільшенню ресурсів ми перетворимо бачення Конвенції про права дитини в реальність для всіх дітей. ЮНІСЕФ готовий співпрацювати із парламентом для досягнення цілі Конвенції - кращого майбутнього для кожної дитини».

У свою чергу, 15-річна Лідія Давида зі Львова, учасниця Міжнародного Саміту ЮНІСЕФ для міст, дружніх до дітей та молоді, від імені усіх дітей поділилась своїми тривогами та побажаннями щодо змін для дітей та молоді в Україні. «Реалізація права дитини - бути почутою. Право, яке закладено у Конвенції ООН про права дитини. А також це користь для країни, для покращення життя самих дітей. Даючи дітям можливість брати участь у житті країни, ми сприяємо зростанню активних і небайдужих громадян. А значить, ми збільшуємо наші шанси на майбутнє», - наголосила вона.

17-річний Володимир Чарушин із Харкова, автор проекту з популяризації жестової мови, у своєму виступі на прес-брифінгу порушив питання інклюзії та інтеграції дітей з обмеженими фізичними можливостями: «Я і мої друзі мріємо зруйнувати стіну нерозуміння між суспільством і людьми, які не чують, чи не бачать, чи не можуть ходити. Ми маємо стати творцями змін. Ми - це суспільство. Це я, ви, це кожен з нас. Я говорю мовою жестів, але Ви можете почути мене серцем. І ми разом побудуємо країну, де поважають права дітей та дослухаються до них». 20 листопада цього року Володимир представить Україну на Генеральній Асамблеї ООН у Нью- Йорку.

У заході взяли участь діти, які активно долучаються до змін у сфері екології, охорони здоров’я та освіти. Вони мали можливість активно спілкуватися із народними депутатами України у парламенті.