Новини

03 грудня 2021, 18:19

Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

докладніше
03 грудня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

докладніше
03 грудня 2021, 16:31

1 грудня 2021 року відбулося засідання Бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ

докладніше
03 грудня 2021, 16:30

З 30 листопада по 3 грудня Верховна Рада України прийняла 9 Законів України

докладніше
03 грудня 2021, 14:38

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення обов'язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України

докладніше
03 грудня 2021, 14:15

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

докладніше
03 грудня 2021, 13:32

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 грудня 2021, 13:21

5-6 грудня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук здійснить візит до Республіки Польща

докладніше
03 грудня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 грудня

докладніше
03 грудня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 3 грудня

докладніше
02 грудня 2021, 19:58

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

докладніше
02 грудня 2021, 16:54

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
02 грудня 2021, 16:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

докладніше
02 грудня 2021, 16:31

Відбулася презентація фотоекспозиції під назвою «Матері забутих синів», яка створена за ініціативи Асоціації родин зниклих безвісти

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
14 листопада 2019, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Книжковому клубі Верховної Ради України відбулася творча зустріч з відомим європейським філософом і політиком Сібе Шаап

У рамках проекту Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою» відбулася творча зустріч з відомим європейським філософом і політиком Сібе Шаап. Під час зустрічі була представлена книга Сібе Шаапа «Популістська спокуса. Зворотний бік ілюзії ідентичності» (видавництво «Жупанського»).

Це вже восьма книжка автора, видана в Україні.

Сібе Шаап під час зустрічі зазначив: «Для мене велика честь і привілей бути в українському Парламенті і я дуже вражений відкритістю атмосфери». Розповідаючи про зміст представленої книжки, він зауважив: «Популізм – це дуже вживане слово, тому що популізм наразі охопив західний світ». Письменник додав, що популізм, це не справа останніх десяти років. Він висловив своє бачення популізму і підходів, які використовують популісти. Зокрема, за словами філософа, центральне поняття цієї ідеології «народ», який вони розуміють як якусь гомогенну єдність, яку можна виразити простим словосполученням – «ми народ», або «ми є народ» у сенсі «популяція».

«У таких ідеологіях як нацизм і комунізм слово «народ» відсилало саме до цієї універсальності і гомогенності. За часів нацизму малася на увазі німецька нація, а у комуністичній ідеології – пролетаріат. І завжди оце слово «ми» спрямоване проти чогось виключеного, тобто «ворогів народу», - сказав автор книги і додав: «Популізм розколює суспільство на групу «ми» і групу «інші».

На думку філософа, такий підхід дуже часто спостерігається у сучасній політиці західних країн, зокрема в США, Британії, існує розкол на групи внутрішні і зовнішні, які опиняються поза «народом».

За його словами, Україні важливо пам’ятати, що популістське апелювання до мас народу також пов’язане із поняттям ворогів народу, до якого часто вдавалися в часи сталінізму.

Сібе Шаап також розповів як популісти використовують ідею демократії. Для популізму важливо реалізувати саме ідеї народу, але лише на рівні риторики, для того, щоб вхопитися за владу. Головне, до чого вони прагнуть - щоб народ мав одну думку, одну позицію. Тоді хтось, один лідер, може сказати, що він є представником «нас» і це загрожує створенням авторитарної влади.

У зустрічі взяв участь перший заступник голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Вадим Галайчук. Він повідомив, що знайомий із Сібе Шаапа дуже багато років і гордий, що може назвати його своїм другом.

Народний депутат зауважив, що розмови з філософом дозволили йому сформувати багато цікавих думок і «стали важливими на етапі становлення як, тепер вже, політика-початківця».

Народний депутат подякував Сібе Шаапу за те, що він продовжує опікуватися Україною, регулярно сюди приїжджати і писати такі цікаві книжки.

Сібе Шаап відповів на запитання народних депутатів та інших відвідувачів Книжкового клубу.

*** Створення «Книжкового клубу Верховної Ради України «Саміт з книгою» ініційоване фракцією Політичної партії «Слуга Народу». На засіданнях Клубу вже побували польський письменник Януш Леон Вишневський та культовий український письменник і поет Сергій Жадан. Також під час засідання Клубу Антон Горюнов презентував «Енциклопедію українського боксу. Золото нації». Письменник Андрій Курков завітав до народних депутатів зі своєю книжкою «Сірі бджоли».

Участь у засіданнях Книжкового клубу бере фундатор видавництва «Саміт-Книга» Ігор Степурін.