Новини

03 грудня 2021, 18:19

Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

докладніше
03 грудня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

докладніше
03 грудня 2021, 16:31

1 грудня 2021 року відбулося засідання Бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ

докладніше
03 грудня 2021, 16:30

З 30 листопада по 3 грудня Верховна Рада України прийняла 9 Законів України

докладніше
03 грудня 2021, 14:38

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення обов'язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України

докладніше
03 грудня 2021, 14:15

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

докладніше
03 грудня 2021, 13:32

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 грудня 2021, 13:21

5-6 грудня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук здійснить візит до Республіки Польща

докладніше
03 грудня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 грудня

докладніше
03 грудня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 3 грудня

докладніше
02 грудня 2021, 19:58

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

докладніше
02 грудня 2021, 16:54

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
02 грудня 2021, 16:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

докладніше
02 грудня 2021, 16:31

Відбулася презентація фотоекспозиції під назвою «Матері забутих синів», яка створена за ініціативи Асоціації родин зниклих безвісти

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
06 листопада 2019, 14:05

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Представники Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки провели брифінг за результатами поїздки до населеного пункту Золоте

  
Участь у брифінгу взяли: голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук; заступники голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла та Юрій Мисягін, а також позаштатний консультант Комітету.

На початку брифінгу Мар’яна Безугла поінформувала, що у рамках ініціативи Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки була створена постійна моніторингова місія для парламентського контролю щодо ситуації в зоні проведення операції об’єднаних сил, зокрема, і щодо питань розведення сил і засобів. Вона зазначила, що в рамках цієї моніторингової місії вчора представники Комітету здійснили поїздку в район населеного пункту Золоте. «В ході поїздки ми поспілкувалися з командуванням, з військовими, з місцевим населення, з волонтерами, щоб для себе з’ясувати та вивчити ситуацію», - сказала представник Комітету.

Своїми враженнями про поїздку поділилися учасники моніторингової місії. Так, заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Мисягін розповів, що за період воєнних дій був на багатьох ділянках зони бойових дій. Він поінформував про умови, в яких перебувають сьогодні військові. Зокрема, за його словами, на ділянці, де розташована 72 бригада «чорних запорожців», яка знаходиться саме в Золотому, умови там нормальні, окопи- в людський зріст, загороджувальні укріплення - стоять, бліндажі з бетонними перекриттями – побудовані. «Для людей, військових, які там знаходяться, облаштовані абсолютно нові умови. Ми зайшли на кухню, подивилися як люди харчуються», - сказав Ю.Мисягін, зауваживши, що ця фраза, яка з’являється в мережі про «голі-босі», абсолютно не відповідає дійсності. «Люди перебувають в нормальних людських умовах», - наголосив він і додав, що цю інформацію підтвердили і командувач, і комбриг 72 бригади, котрі супроводжували парламентаріїв.

У ході брифінгу наголошувалося, що в Золотому відбулося дзеркальне розведення – «були відведені наші збройні сили, так і та сторона теж відійшла на певну відстань, тобто відбулося дзеркальне розведення». Також народні депутати учора пересвідчилися, що наші військовослужбовці матимуть змогу у найкоротший термін, у разі провокацій з боку агресора, зайняти свої попередні позиції з мінімальним ризиком для життя для здоров’я як військовослужбовців так і цивільного населення. Члени Комітету зазначили, що деякі ЗМІ повідомляють про те, що позиції не встигнуть швидко підготувати, попереду буде зима і військовослужбовці будуть мерзнути, хворіти і так далі. «Учора ми оглянули всі укріплення та бліндажі, де перебуватимуть військовослужбовців в зимовий час. Все підготовлено на належному рівні, є світло, є тепло, солдати ситі та готові виконувати поставлені перед ними завдання», - зазначили парламентарії та наголосили, що в Золотому ще два тижні не було медичного забезпечення. Тепер там є швидка допомога і будуть вживатися всі можливі заходи, щоб ця територія стала комфортною і придатною для життя з певними перспективами і нормальним майбутнім.

«Ми переконалися, що ніякої «зради» немає, все відбувається планомірно, у нас залишається ще одна точка розведення- це Петрівське. Після чого ми щиро розраховуємо, що питання вдасться вирішити на найвищому політичному рівні, і рухатися далі – до миру», - заявили учасники брифінгу.

Голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук розповіла про ситуацію з місцевим населенням та надала коротку довідку про те, які населені пункти підпадають під розведення і скільки людей там проживає. «На ділянці розведення №2 є два населені пункти – Катеринівка і Золоте 4. Село Катеринівка, проживає 217 осіб, з них 11 дітей. У потенційній ділянці розведення будуть знаходитись 150 осіб, з них 7 дітей. Разом дворів 122, підпадають у зону розведення – 86. Населений пункт-сателіт Золоте 4. Ми знаємо, є 5 Золотих: Золоте 1, 2, 3 і 4 знаходяться під контролем української влади, українського центрального уряду, і Золоте 5, (куди, власне, незаконно здійснив свій приїзд депутат Госдуми Журавльов, що було предметом обговорення у ЗМІ), є непідконтрольним українському уряду і військам. Щодо Золотого 4 (раніше Партизанське), проживає 531 особа, з них 76 дітей, в районі розведення – не перебуватимуть. Отже, розведення стосується лише населеного пункту Катеринівка з вищезазначеною кількістю людей, Золоте 4 в районі розведення не перебуватиме. Бажаючих, станом на сьогодні, залишити місце проживання – Золоте, Катеринівка – немає», - повідомила Ірина Верещук.

Парламентарії також поінформували про проблеми, висловлені людьми під час спілкування з народними обранцями. Вони розповіли, що найбільшим негативним чинником, який суттєво впливає на соціально-економічне становище, є значна заборгованість з заробітної плати шахтарям на шахтах держпідприємства «Первомайськвугілля» та пов’язаних з ними працівниками закладів освіти та соціальної сфери. Народні депутати нагадали, що минулого четверга Верховною Радою було проголосовано зміни до Державного бюджету на 2019 рік, якими передбачено мільярд гривень на виплату заборгованості з заробітної плати, про що було поінформовано місцеве населення. Відповідні кошти їм надійдуть до кінця тижня, отже, ця проблема знімається. «Щодо соціальної інфраструктури, є проблема з садочком, зі школою, з дорогою», - поінформували учасники брифінгу та зауважили, що ці проблеми - не більші і не менші, ніж аналогічні проблеми по всій України. Народні депутати поінформували про настрої серед місцевого населення: «Люди дуже добре обізнані з ситуацією, вони підтримують розведення, ми це вчора змогли побачити, почути і обговорити з ними в прямому ефірі. Абсолютно проукраїнськи налаштовані, розуміють і усвідомлюють те, що з ними сьогодні відбувається, довіряють українській владі і українській армії».

Представники Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки на завершення брифінгу відповіли на запитання журналістів.