Новини

01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше
30 березня 2020, 14:57

Перше позачергове засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 березня 2020, 14:35

Прийнято Постанову «Про звільнення Ємця І. М. з посади Міністра охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 14:32

Прийнято Постанову "Постанови про звільнення Уманського І. І. з посади Міністра фінансів України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 листопада 2019, 15:47

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочих груп з напрацювання законопроектів щодо внесення змін до Законів "Про національну безпеку України" і "Про державну таємницю" та підготовки законопроекту щодо реформування Служби безпеки України

 

У засіданні, проведеному Комітетом спільно з Женевським центром демократичного контролю над збройними силами взяли участь народні депутати, представники Консультативної місії Європейською Союзу в Україні, Представництва НАТО в Україні, Українського інституту майбутнього, інших зацікавлених органів державної влади та громадських організацій, експерти.

Заступник голови Комітету, голова підкомітету запровадження цінностей і стандартів НАТО, міжнародного військового співробітництва та миротворчості Мар’яна Безугла окреслила часові рамки по опрацюванню відповідного профільного законодавства. Вона повідомила про реєстрацію закону про оборонні закупівлі, який також дотичний до питання державної таємниці і елементів парламентського контролю. Також у Комітеті опікуються питанням фіналізації закону про Службу безпеки України, який буде підготовлений найближчим часом.

Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков у виступі нагадав, що декілька днів тому Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час звернення до Верховної Ради відзначив, що наразі нещодавно обраний парламент має історичну можливість змінити Україну на краще. Він наголосив: «ми вже бачимо такий серйозний старт у цьому напрямку».

А.Вінніков відзначив, що парламентський Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки відіграє активну роль у проведенні відкритого і прозорого діалогу для обговорення критичних елементів законодавства, які необхідні для забезпечення роботи сектору безпеки і оборони.

«Як представник міжнародної консультативної групи, яка об’єднує представників НАТО, Євросоюзу, і США, ми очікуємо отримання остаточних версій тих змін у законодавстві, які мають бути підготовлені до Закону «Про національну безпеку». Така робота передбачає два ключових законопроекти, перший - реформування Служби безпеки України і другий напрямок - це реформування системи охорони державної таємниці».

А.Вінніков також відзначив, що у будь-якій демократії процеси і питання реформування сектору безпеки і розвідки, які наразі відбувається в Україні, - це дуже складне і чутливе питання. «Такі реформи, такі зусилля не будуть успішними, якщо цей процес буде відбуватися без участі широкого внутрішнього діалогу серед усіх учасників національного рівня. На жаль, немає такої чарівної палички, яка дозволила б нам отримати рішення, які ми могли б просто взяти та запровадити», - додав Голова Представництва НАТО в Україні.

А.Вінніков також підкреслив: «як друзі України ми готові бути відкритими і відвертими в обговоренні нашого досвіду, готові поділитися як досягненнями, так і проблемами, з якими ми стикалися при проведенні такої реформи в інших країнах - наших союзниках. За останні роки наша позиція була і залишається незмінною - ми дійсно вважаємо, що для України буде дуже корисно, якщо Служба безпеки України буде реформована на деполітизовану і ефективну службу безпеки, яка буде займатися ключовими функціями, визначеними у Законі «Про національну безпеку», а саме: контррозвідка, протидія тероризму і захист державної таємниці. Ми вдячні представникам СБУ за активну участь, яку вони беруть у цьому діалозі, за їхнє бачення реформи СБУ у новій версії законопроекту, яку було надано міжнародній консультативній групі».

Голова Представництва НАТО в Україні також зазначив, що міжнародна консультативна група готує консолідовані коментарі, які будуть представлені наступного тижня українським партнерам і наголосив: «і НАТО, і міжнародна консультативна група готові посилювати надання необхідних рекомендацій».

Під час засідання робочих груп з доповідями виступили міжнародні експерти, які поділилися досвідом реформування служби безпеки у країнах-членах НАТО та розповіли про проблеми, які виникали на цьому шляху.

 

Довідково:

Женевський центр демократичного контролю над збройними силами (Geneva Centre for Security Sector Governance, DCAF) є міжнародним фондом, який приділяє першочергову увагу сферам управління та реформування сектором безпеки. Створений у 2000 році відповідно до законодавства Швейцарії і за ініціативи Швейцарського уряду.