Новини

27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше
26 листопада 2021, 15:02

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про лікарські засоби

докладніше
26 листопада 2021, 14:51

Канада передала Україні завірену копію канадського закону про визнання Голодомору актом геноциду українського народу

докладніше
26 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше
25 листопада 2021, 17:10

Співчуття Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука у зв'язку зі смертю Олександра Омельченка

докладніше
25 листопада 2021, 16:20

Комітет з питань освіти, науки та інновацій розглянув законопроекти щодо пільг для педагогічних працівників з користування житлом, опаленням і освітленням

докладніше
25 листопада 2021, 13:29

Руслан Стефанчук: Виходимо на фінальний текст проєкту змін до Конституції України в частині децентралізації

докладніше
25 листопада 2021, 11:58

Олександр Корнієнко та представники ЄІБ обговорили створення Парламентського бюджетного офісу

докладніше
25 листопада 2021, 11:00

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянули план роботи Національної служби здоров’я України на 2022 рік

докладніше
25 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 листопада

докладніше
24 листопада 2021, 17:40

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного і прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
06 листопада 2019, 15:47

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочих груп з напрацювання законопроектів щодо внесення змін до Законів "Про національну безпеку України" і "Про державну таємницю" та підготовки законопроекту щодо реформування Служби безпеки України

 

У засіданні, проведеному Комітетом спільно з Женевським центром демократичного контролю над збройними силами взяли участь народні депутати, представники Консультативної місії Європейською Союзу в Україні, Представництва НАТО в Україні, Українського інституту майбутнього, інших зацікавлених органів державної влади та громадських організацій, експерти.

Заступник голови Комітету, голова підкомітету запровадження цінностей і стандартів НАТО, міжнародного військового співробітництва та миротворчості Мар’яна Безугла окреслила часові рамки по опрацюванню відповідного профільного законодавства. Вона повідомила про реєстрацію закону про оборонні закупівлі, який також дотичний до питання державної таємниці і елементів парламентського контролю. Також у Комітеті опікуються питанням фіналізації закону про Службу безпеки України, який буде підготовлений найближчим часом.

Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков у виступі нагадав, що декілька днів тому Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час звернення до Верховної Ради відзначив, що наразі нещодавно обраний парламент має історичну можливість змінити Україну на краще. Він наголосив: «ми вже бачимо такий серйозний старт у цьому напрямку».

А.Вінніков відзначив, що парламентський Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки відіграє активну роль у проведенні відкритого і прозорого діалогу для обговорення критичних елементів законодавства, які необхідні для забезпечення роботи сектору безпеки і оборони.

«Як представник міжнародної консультативної групи, яка об’єднує представників НАТО, Євросоюзу, і США, ми очікуємо отримання остаточних версій тих змін у законодавстві, які мають бути підготовлені до Закону «Про національну безпеку». Така робота передбачає два ключових законопроекти, перший - реформування Служби безпеки України і другий напрямок - це реформування системи охорони державної таємниці».

А.Вінніков також відзначив, що у будь-якій демократії процеси і питання реформування сектору безпеки і розвідки, які наразі відбувається в Україні, - це дуже складне і чутливе питання. «Такі реформи, такі зусилля не будуть успішними, якщо цей процес буде відбуватися без участі широкого внутрішнього діалогу серед усіх учасників національного рівня. На жаль, немає такої чарівної палички, яка дозволила б нам отримати рішення, які ми могли б просто взяти та запровадити», - додав Голова Представництва НАТО в Україні.

А.Вінніков також підкреслив: «як друзі України ми готові бути відкритими і відвертими в обговоренні нашого досвіду, готові поділитися як досягненнями, так і проблемами, з якими ми стикалися при проведенні такої реформи в інших країнах - наших союзниках. За останні роки наша позиція була і залишається незмінною - ми дійсно вважаємо, що для України буде дуже корисно, якщо Служба безпеки України буде реформована на деполітизовану і ефективну службу безпеки, яка буде займатися ключовими функціями, визначеними у Законі «Про національну безпеку», а саме: контррозвідка, протидія тероризму і захист державної таємниці. Ми вдячні представникам СБУ за активну участь, яку вони беруть у цьому діалозі, за їхнє бачення реформи СБУ у новій версії законопроекту, яку було надано міжнародній консультативній групі».

Голова Представництва НАТО в Україні також зазначив, що міжнародна консультативна група готує консолідовані коментарі, які будуть представлені наступного тижня українським партнерам і наголосив: «і НАТО, і міжнародна консультативна група готові посилювати надання необхідних рекомендацій».

Під час засідання робочих груп з доповідями виступили міжнародні експерти, які поділилися досвідом реформування служби безпеки у країнах-членах НАТО та розповіли про проблеми, які виникали на цьому шляху.

 

Довідково:

Женевський центр демократичного контролю над збройними силами (Geneva Centre for Security Sector Governance, DCAF) є міжнародним фондом, який приділяє першочергову увагу сферам управління та реформування сектором безпеки. Створений у 2000 році відповідно до законодавства Швейцарії і за ініціативи Швейцарського уряду.