Новини

20 листопада 2019, 12:02

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує прийняти за основу законопроект про внесення змін до законодавства щодо запобігання негативному впливу на здоров’я громадян забруднення повітря

докладніше
20 листопада 2019, 09:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков розпочав перший робочий візит з аеропорту Дніпра

докладніше
19 листопада 2019, 20:11

Вячеслав Штучний: Апарат Верховної Ради налаштований на впровадження парламентської реформи

докладніше
19 листопада 2019, 19:29

Члени депутатської фракції Політичної партії "Слуга Народу", народні депутати Роман Бабій, Євгеній Брагар, Ірина Верещук, Вадим Галайчук, Юрій Камельчук, Андрій Клочко, Петро Павловський, Тетяна Циба, Святослав Юраш та Олександр Юрченко провели особистий прийом громадян

докладніше
19 листопада 2019, 19:19

Лише співпраця з бізнесом дасть реальні позитивні зміни для економіки України, - Дмитро Разумков

докладніше
19 листопада 2019, 18:15

Україна активізує співпрацю з країнами «Вишеградської четвірки», - Дмитро Разумков

докладніше
19 листопада 2019, 16:00

Верховна Рада і Уряд домовилися про тісну взаємодію у сфері європейської інтеграції України

докладніше
19 листопада 2019, 15:57

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики проведено круглий стіл на тему: «Е-кабінет платника податків 2.0: як зробити справді зручний, справді сервіс»

докладніше
19 листопада 2019, 14:11

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 20-21 листопада здійснить першу робочу поїздку до Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей

докладніше
19 листопада 2019, 12:04

В Одесі в рамках інформаційно-просвітницьких заходів про діяльність Верховної Ради проведено публічну дискусію «Європейські цінності та український парламентаризм»

докладніше
18 листопада 2019, 19:00

Конфлікт на Сході є глобальною проблемою, і ми вдячні Литві та іншим державам, що об‘єднуються заради миру, - Дмитро Разумков

докладніше
18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 листопада 2019, 14:44

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України відбувся спільний брифінг учасників делегацій парламентів країн-учасниць групи «Балтік+» у ПАРЄ (відео)

 

Брифінг проведено за підсумками спільного робочого засідання членів делегації Верховної Ради України у ПАРЄ з членами делегацій країн групи «Балтік+».

Голова Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Єлизавета Ясько висловила вдячність за участь у зустрічі колегам-партнерам з країн Балтік+ і Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

«Для нас дійсно велика цінність, що у час, коли довіра до Ради Європи і її цінностей була підірвана, ми маємо дуже чітку єдність країн Балтік+, Великобританії, ми в один голос говоримо про те, що треба працювати над поверненням довіри до цінностей і ефективності Ради Європи», - наголосила парламентарій.

Єлизавета Ясько поінформувала, що сьогодні був обговорений спільний план дій, який вже напрацьований і буде виконуватись найближчим часом.

Зокрема, за словами голови української делегації, вже найближчим часом планується провести консультації з делегатами країн, з якими ми хотіли б далі також працювати, розширюючи формат групи «Балтік+». «Для нас дуже важливо, щоб цей формат розширювався і ми будемо над цим працювати», - підкреслила вона.

Єлизавета Ясько зазначила: «Під час зустрічі також були обговорені юридичні, правові інструменти, які є зараз і які ми можемо використовувати для діяльності нашої групи. У тому числі, обговорили ситуацію, яка склалась в українській делегації, коли повноваження старої делегації були скасовані».

Очільник Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ зауважила: «Для нас важливо, що сьогодні вже і українська делегація познайомилась з представниками делегацій інших країн і ми започаткували більше контактів». Вона висловила сподівання на продуктивну співпрацю в майбутньому.

«Дуже багато роботи, але оптимізм є тому що підтримка і є єдність», - підсумувала Єлизавета Ясько.

Голови делегацій парламентів інших країн-членів ПАРЄ у своїх виступах також підкреслювали єдність позицій з багатьох питань, зокрема у питанні необхідності повернення до принципів, на яких була заснована Рада Європи, та розширення групи «Балтік+».

Так, голова делегації Парламенту Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у ПАРЄ Роджер Гейл відзначив інтенсивність та продуктивність сьогоднішнього засідання, яке «продемонструвало дуже значну єдність наших позицій».

«Для нас усіх зараз дуже ясно, що принципи, на яких була заснована Рада Європи і Парламентська Асамблея Ради Європи, були скомпрометовані і навіть були принесені у жертву заради принципів доцільності», - сказав Роджер Гейл.

Він також додав: «Ми єдині у тому, нам треба разом працювати для того, щоб знову утвердити і підтвердити принципи, на яких була заснована Рада Європи та її Парламентська асамблея. Ми сподіваємось, що до нашої групи приєднаються ще інші країни-члени. І ми підкреслюємо, що принципи не можуть продаватися».

У свою чергу, голова делегації Парламенту Латвійської Республіки у Парламентській Асамблеї Ради Європи Інесе Лібіня-Егнере нагадала, що перша зустріч у форматі Балтік+ відбулася 6 вересня за ініціативою Латвійського Парламенту у Ризі. «Це була зустріч країн і делегацій однодумців, які хотіли висловити свою рішучу підтримку Україні та Грузії», - зауважила вона і додала: «Сьогодні це не просто зустріч однодумців, це зустріч тих, хто хоче працювати разом, хто хоче говорити одним голосом».

«Ми впевнені, що до нас приєднається ще більше країн і ми зможемо дуже ясно висловити нашу позицію на підтримку принципів Ради Європи», - сказала голова Латвійської делегації.

Голова делегації Парламенту Грузії у ПАРЄ Тамар Чугошвілі подякувала голові делегації України Єлизаветі Ясько за запрошення взяти участь у цій зустрічі і зауважила: «Країни, які тут зібралися, маємо багато в чому спільні проблеми. Зокрема, проблеми Грузії і України є спільними в тому, що ми маємо окуповані території, на яких щоденно гинуть люди. Ми маємо території, які були окуповані іншими країнами і цю негативну динаміку, яка є в наших країнах, не можна ігнорувати».

Вона висловила вдячність за підтримку колегам з балтійських країн та зі Сполученого Королівства.

Тамар Чугошвілі також висловила сподівання на розширення групи за рахунок інших країн-членів Ради Європи.

«Ми зможемо і надалі дуже рішуче виступати проти окупації наших територій, проти порушення прав людини в наших країнах, на цих територіях і сподіваємось, що ті процеси, які ми починаємо чи продовжуємо зараз, будуть і надалі продовжуватися і ще більше країн будуть нас підтримувати в рамках Ради Європи», - сказала Голова делегації Парламенту Грузії у ПАРЄ.

Сьогодні у Верховній Раді України відбулась третя зустріч членів делегації Верховної Ради України в ПАРЄ з членами делегацій країн Балтік+.

З вітальним словом виступив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Під час зустрічі наголошувалось, що створення неформальної міжпарламентської групи «Балтік+» має на меті запропонувати конструктивну програму дій задля відновлення авторитету ПАРЄ шляхом її практичної роботи з виконання власних рішень і вимог Статуту Ради Європи.

 

 

***У Парламентській Асамблеї Ради Європи було створено неформальну групу у складі п’яти національних делегацій "Балтік+" у відповідь на безумовне повернення делегації Росії до Асамблеї. До групи увійшли Україна, Латвія, Литва, Естонія та Грузія.