Новини

03 грудня 2021, 18:19

Олександр Корнієнко: Держава робить усе, щоби діти з інвалідністю мали можливості для освіти та розвитку

докладніше
03 грудня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків

докладніше
03 грудня 2021, 16:31

1 грудня 2021 року відбулося засідання Бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ

докладніше
03 грудня 2021, 16:30

З 30 листопада по 3 грудня Верховна Рада України прийняла 9 Законів України

докладніше
03 грудня 2021, 14:38

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за порушення обов'язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України

докладніше
03 грудня 2021, 14:15

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки

докладніше
03 грудня 2021, 13:32

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 грудня 2021, 13:21

5-6 грудня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук здійснить візит до Республіки Польща

докладніше
03 грудня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 грудня

докладніше
03 грудня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 3 грудня

докладніше
02 грудня 2021, 19:58

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

докладніше
02 грудня 2021, 16:54

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
02 грудня 2021, 16:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

докладніше
02 грудня 2021, 16:31

Відбулася презентація фотоекспозиції під назвою «Матері забутих синів», яка створена за ініціативи Асоціації родин зниклих безвісти

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
05 листопада 2019, 14:44

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України відбувся спільний брифінг учасників делегацій парламентів країн-учасниць групи «Балтік+» у ПАРЄ (відео)

 

Брифінг проведено за підсумками спільного робочого засідання членів делегації Верховної Ради України у ПАРЄ з членами делегацій країн групи «Балтік+».

Голова Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Єлизавета Ясько висловила вдячність за участь у зустрічі колегам-партнерам з країн Балтік+ і Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

«Для нас дійсно велика цінність, що у час, коли довіра до Ради Європи і її цінностей була підірвана, ми маємо дуже чітку єдність країн Балтік+, Великобританії, ми в один голос говоримо про те, що треба працювати над поверненням довіри до цінностей і ефективності Ради Європи», - наголосила парламентарій.

Єлизавета Ясько поінформувала, що сьогодні був обговорений спільний план дій, який вже напрацьований і буде виконуватись найближчим часом.

Зокрема, за словами голови української делегації, вже найближчим часом планується провести консультації з делегатами країн, з якими ми хотіли б далі також працювати, розширюючи формат групи «Балтік+». «Для нас дуже важливо, щоб цей формат розширювався і ми будемо над цим працювати», - підкреслила вона.

Єлизавета Ясько зазначила: «Під час зустрічі також були обговорені юридичні, правові інструменти, які є зараз і які ми можемо використовувати для діяльності нашої групи. У тому числі, обговорили ситуацію, яка склалась в українській делегації, коли повноваження старої делегації були скасовані».

Очільник Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ зауважила: «Для нас важливо, що сьогодні вже і українська делегація познайомилась з представниками делегацій інших країн і ми започаткували більше контактів». Вона висловила сподівання на продуктивну співпрацю в майбутньому.

«Дуже багато роботи, але оптимізм є тому що підтримка і є єдність», - підсумувала Єлизавета Ясько.

Голови делегацій парламентів інших країн-членів ПАРЄ у своїх виступах також підкреслювали єдність позицій з багатьох питань, зокрема у питанні необхідності повернення до принципів, на яких була заснована Рада Європи, та розширення групи «Балтік+».

Так, голова делегації Парламенту Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у ПАРЄ Роджер Гейл відзначив інтенсивність та продуктивність сьогоднішнього засідання, яке «продемонструвало дуже значну єдність наших позицій».

«Для нас усіх зараз дуже ясно, що принципи, на яких була заснована Рада Європи і Парламентська Асамблея Ради Європи, були скомпрометовані і навіть були принесені у жертву заради принципів доцільності», - сказав Роджер Гейл.

Він також додав: «Ми єдині у тому, нам треба разом працювати для того, щоб знову утвердити і підтвердити принципи, на яких була заснована Рада Європи та її Парламентська асамблея. Ми сподіваємось, що до нашої групи приєднаються ще інші країни-члени. І ми підкреслюємо, що принципи не можуть продаватися».

У свою чергу, голова делегації Парламенту Латвійської Республіки у Парламентській Асамблеї Ради Європи Інесе Лібіня-Егнере нагадала, що перша зустріч у форматі Балтік+ відбулася 6 вересня за ініціативою Латвійського Парламенту у Ризі. «Це була зустріч країн і делегацій однодумців, які хотіли висловити свою рішучу підтримку Україні та Грузії», - зауважила вона і додала: «Сьогодні це не просто зустріч однодумців, це зустріч тих, хто хоче працювати разом, хто хоче говорити одним голосом».

«Ми впевнені, що до нас приєднається ще більше країн і ми зможемо дуже ясно висловити нашу позицію на підтримку принципів Ради Європи», - сказала голова Латвійської делегації.

Голова делегації Парламенту Грузії у ПАРЄ Тамар Чугошвілі подякувала голові делегації України Єлизаветі Ясько за запрошення взяти участь у цій зустрічі і зауважила: «Країни, які тут зібралися, маємо багато в чому спільні проблеми. Зокрема, проблеми Грузії і України є спільними в тому, що ми маємо окуповані території, на яких щоденно гинуть люди. Ми маємо території, які були окуповані іншими країнами і цю негативну динаміку, яка є в наших країнах, не можна ігнорувати».

Вона висловила вдячність за підтримку колегам з балтійських країн та зі Сполученого Королівства.

Тамар Чугошвілі також висловила сподівання на розширення групи за рахунок інших країн-членів Ради Європи.

«Ми зможемо і надалі дуже рішуче виступати проти окупації наших територій, проти порушення прав людини в наших країнах, на цих територіях і сподіваємось, що ті процеси, які ми починаємо чи продовжуємо зараз, будуть і надалі продовжуватися і ще більше країн будуть нас підтримувати в рамках Ради Європи», - сказала Голова делегації Парламенту Грузії у ПАРЄ.

Сьогодні у Верховній Раді України відбулась третя зустріч членів делегації Верховної Ради України в ПАРЄ з членами делегацій країн Балтік+.

З вітальним словом виступив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Під час зустрічі наголошувалось, що створення неформальної міжпарламентської групи «Балтік+» має на меті запропонувати конструктивну програму дій задля відновлення авторитету ПАРЄ шляхом її практичної роботи з виконання власних рішень і вимог Статуту Ради Європи.

 

 

***У Парламентській Асамблеї Ради Європи було створено неформальну групу у складі п’яти національних делегацій "Балтік+" у відповідь на безумовне повернення делегації Росії до Асамблеї. До групи увійшли Україна, Латвія, Литва, Естонія та Грузія.