Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
31 жовтня 2019, 16:50

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У «Книжковому клубі Верховної Ради України «Саміт з книгою» відбулася зустріч з письменником Андрієм Курковим

Сьогодні у рамках проекту «Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою» відбулася зустріч з письменником, президентом PEN Ukraine Андрієм Курковим.

Культовий письменник Андрій Курков завітав до народних депутатів зі своєю книжкою «Сірі бджоли» (2018 рік). За словами автора, ідея написання книги виникла після відвідання «сірої зони» на Донбасі, зокрема Сєвєродонецька.

Він розповів про свої враження від поїздки в це місто: «Там був щит, на якому були оголошення про маршрути автобусів і ми там не побачили маршрутів на Київ або Одесу, а побачили автобуси в Санкт-Петербург, Ростов. Тобто, вони жили до війни в цій реальності і ця реальність продовжувалась і далі. МИ зайшли в кафе волонтерське і одні люди казали, що будьте обережні - там все підслуховує ДНР, а інші казали – та ні, це наше кафе, де збираються небагато людей, які за Україну. Тобто, це місто жило у якійсь паралельній реальності, яку не можливо тут відчути. Тобто, це мирне життя, але воно настільки не таке, як тут… Тому, коли я почав писати роман «Сірі бджоли», я зрозумів, що якраз неформат в цій сірій зоні зможе показати західному читачеві те, що відбувається в країні. Бо воєн було багато і вони, мабуть, всі схожі, а от таке життя, як в «сірих зонах», це якраз відмінність.

За словами автора: «Люди там боялися розмовляти, боялися чужих. Я підійшов до групки бабусь, які скупчилися біля якогось стенду. То був стенд з газетою, прикріпленою під склом, таким собі свідком радянського життя. Їхні обличчя здавалися такими ж сірими, як сторінки тієї газети. Іншого дня я зустрів 10-річного хлопчика. У нього на куртці був причеплений маленький український прапорець. Я запитав, чи не боїться він, на що отримав відповідь «Ні, у моєму класі всі патріоти». У цієї дитини в голові немає «сірої зони», хай навіть вона оточує зусібіч».

Як зазначив Андрій Курков, «Сірі бджоли» про те, що таке насправді людське життя; про те, що «сіра зона» найстрашніша, коли вона не зовні, а в голові. «Ми за останні роки звикли бути дуже категоричними, завжди правими. Моя книга про те, щоб не множити війну, а збирати її в коробочку і потім поховати. Мед від сірих бджіл не буває солодким», - зауважив письменник.

Під час спілкування з народними депутатами Андрій Курков зупинився також на питаннях державної фінансової підтримки книговидання.

Як зауважили учасники зустрічі, інститут книги – це фактично, єдина інституція, яка справді опікується книжками. На жаль, у порівнянні з 2018 роком, у 2019-у на книжки у Державному бюджеті виділено набагато менше грошей, а в першому читанні Державного бюджету на 2020 рік - повторення суми 2019 року.

Учасники «Книжкового клубу «Саміт з книгою» говорили про літературу, її закони, а також про актуальні теми сьогодення.

*** Створення «Книжкового клубу Верховної Ради України «Саміт з книгою» ініційоване фракцією Політичної партії «Слуга Народу». На засіданнях Клубу вже побували польський письменник Януш Леон Вишневський та культовий український письменник і поет Сергій Жадан. Також під час засідання Клубу Антон Горюнов презентував «Енциклопедію українського боксу. Золото нації».

Участь у засіданнях Книжкового клубу бере фундатор видавництва «Саміт-Книга» Ігор Степурін.