Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
31 жовтня 2019, 16:54

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

До Дня української писемності та мови Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник представив експозицію «Києво-Печерська Лавра. Святиня України» з презентацією двох Книг Євангелія напрестольні в срібних окладах друкарні Києво-Печерської Лаври, ХVІІ -ХVІІІ ст.

В кулуарах ІІ поверху булинку Верховної Ради України народі депутати України, працівники Апарату Верховної Ради України, представники засобів масової інформації та гості парламенту мали можливість побачити два унікальних експонати Заповідника кінця ХVІІ – початку ХVІІІ ст., до яких належить напрестольне Євангеліє, що було надруковано у Києво-Печерській Лаврі у 1707 р. в часи гетьманства Івана Мазепи.


За словами виконуючого обов’язки генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника  Олександра Рудника, ці стародруки  майже не експонуються за межами скарбниці Заповідника, оскільки книги такого великого формату вважаються самим розкішними виданнями лаврської друкарні за всі 300 років її діяльності і потребують особливої охорони.

Про важливість такої експозиції в стінах національного парламенту напередодні святкування Дня української писемності і мови наголосив у своїй промові заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Євгеній Брагар. Він висловив вдячність працівникам Заповідника за можливість побачити такі рідкісні видання.

Раритетність книги полягає в тому, що це перше й єдине серед кириличних друків видання Євангеліє-Апракос (в перекладі з грецької – тижневий). В книзі священні тексти розміщенні не традиційно, як у Четвероєвангеліях або Євангеліях-Тетр – від євангелістів Матфея, Марка, Луки та Іоанна, а послідовно на кожен день церковного року від Великодня до Великодня, в порядку їх читання по днях, тижня та неділях.

Варто зазначити, що рукописними Євангеліями-Апракос користувалися на початках розповсюдження християнства у Київській Русі. Євангеліє надруковано на папері найвищого ґатунку, так званому «олександрійському», й має розмір: 61/45/10 см та 318 аркушів. Надруковане у 1707 р., Євангеліє стало справжнім шедевром українського книгодрукування.

Фотовиставка «Києво-Печерська Лавра. Святиня України» розповідає про те, що Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник посідає чільне місце в культурному просторі України і є найбільшим музейним комплексом України, де зосереджено 144 пам'ятки історії та культури.

Серед них — два унікальних підземних комплекси (дальні і ближні печери), храми, пам'ятки архітектури XI—XIX ст., виставкові приміщення. Зберігаючи неповторний архітектурний ансамбль православної святині – славетної Києво-Печерської лаври, який складався протягом тисячоліття, Заповідник володіє цінним музейним зібранням, що входить до Державного музейного фонду України.

Особливе значення в музейному зібранні пам’яток, що пов’язані з Києво-Печерською Лаврою, з її історією, святинями, з видатними державними та культурними діячами України, які творили та примножували славу знаменитого духовного центру.