Новини

28 вересня 2021, 22:35

“Виправити юридичні колізії в Законі щодо олігархів можна двома способами”, - Голова Верховної Ради

докладніше
28 вересня 2021, 17:25

Питання державної підтримки сільгосптоваровиробників Одещини обговорено під час другого етапу агрофоруму, проведеного під егідою Комітету з питань аграрної та земельної політики

докладніше
28 вересня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук розповів, чому важливо проводити оцінку впливу проєктів нормативно-правових актів

докладніше
28 вересня 2021, 12:15

У Комітеті з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин проведено зустріч з Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

докладніше
28 вересня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 вересня

докладніше
27 вересня 2021, 18:06

Голова Верховної Ради України підписав Закон, який удосконалює доступ пацієнтів до інноваційних лікарських засобів

докладніше
27 вересня 2021, 17:00

За сприяння Комітету з питань аграрної та земельної політики у м. Болград проведено перший етап Агрофоруму «Одещина 2021: Південь - північ»

докладніше
27 вересня 2021, 16:00

У Комітеті з питань бюджету відбулася зустріч із представниками Єврокомісії та Програми SIGMA

докладніше
27 вересня 2021, 15:30

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець взяв участь у фестивалі грецької культури “Мега Йорти”

докладніше
27 вересня 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2022 рік

докладніше
27 вересня 2021, 14:05

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи

докладніше
27 вересня 2021, 13:16

Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи візьме участь у роботі осінньої сесії ПАРЄ (м. Страсбург, 27 – 30 вересня)

докладніше
25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
30 жовтня 2019, 19:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Ярослава Дубневича

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради сьогодні на засіданні розглянув подання від 11 жовтня 2019 р., підтримані і внесені до Верховної Ради Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою 17 жовтня 2019 р., «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Дубневича Ярослава Васильовича», «Про надання згоди на затримання народного депутата України Дубневича Ярослава Васильовича» та «Про надання згоди на обрання  стосовно народного депутата України Дубневича Ярослава Васильовича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту)».

У засіданні Комітету взяли участь Генеральний прокурор Роман Рябошапка, заступник Генерального прокурора — керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, народний депутат Ярослав Дубневич.

Генеральний прокурор повідомив, що Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування, а Спеціалізована антикорупційна прокуратура Генеральної прокуратури України здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні від 24.04.2019 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 27 та частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України.

За словами Р.Рябошапки, слідчі мають докази, що народний депутат Ярослав Дубневич, будучи головою транспортного комітету Верховної Ради попереднього скликання, зловживаючи службовим становищем, з метою наживи організував тендер з придбання стрілочних переводів для АТ «Укрзалізниця», в результаті якого запчастини були придбані за завищеною ціною. За даними експертизи, державному підприємству було завдано збитків на суму 93 мільйона гривень.

Генпрокурор повідомив, що докази були отримані шляхом вивчення документів, опитування свідків та негласних слідчих дій.

«Були два позаштатних помічника голови транспортного комітету із «Укрзалізниці» і два підприємства-«прокладки», через діяльність яких державне підприємство втратило 93 мільйона гривень», - сказав Р.Рябошапка.

Учасникам засідання продемонстрували фільм у якому розповідається, як саме була організована злочинна схема, хто у ній був задіяний та як розподілялися незаконно отримані доходи.

Народним депутатам також дали пояснення народний депутат Ярослав Дубневич і його адвокат. Вони підкреслили, що подання не містить конкретних доказів і фактів скоєння злочину, а тому є необґрунтованим. Окрім того, за словами адвоката, є питання щодо законності отримання доказів.

Я.Дубневич назвав справу проти нього «сфальсифікованою і політично мотивованою». Водночас він зауважив, що не збирається переховуватись від слідства і впливати на свідків. «Абсурдність звинувачень я доведу у законний спосіб», - сказав народний депутат.

Відбулась дискусія Генерального прокурора та Я.Дубневича. Також сторони відповіли на запитання членів Комітету.

Під час обговорення народні депутати висловили ряд зауважень до подання, зокрема, щодо відсутності в ньому конкретних документів, які б підтверджували злочинні дії та ряд інших.

За підсумками розгляду питання Комітет ухвалив рішення, згідно з яким, подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, а також про надання згоди на затримання і обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) народного депутата України Дубневича Ярослава Васильовича, ініційовані заступником Генерального прокурора — керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким 11 жовтня 2019 року, підтримані і внесені до Верховної Ради Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою 17 жовтня 2019 р., «є законними, оскільки ініційовані, підтримані і внесені належними суб’єктами з дотриманням особливостей, передбачених частиною 3 статті 80 Конституції України, частини 2 статті 482 Кримінального процесуального кодексу України, частини 2 статті 218 Регламенту Верховної Ради України із зауваженнями, зазначеними у мотивувальній частині висновку щодо достатності і обґрунтованості подання, законності одержання доказів, зазначених у поданні».

Також Комітет прийняв рішення направити Голові Верховної Ради висновки Комітету, зазначене подання та пояснення народного депутата Ярослава Дубневича для розгляду Верховною Радою України.

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України під час засідання також розглянув проекти Постанов «Про скасування рішення Верховної Ради України від 16.10.2019 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (№1008-П) та альтернативні (1008-П1, №1008-П2) і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді розглянути дані проекти і визначитися шляхом голосування.

Народні депутати розглянули проект Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 18.10.2019 року про прийняття в цілому проекту Постанови про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік» (№2000-П/1) і прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді повернути даний проект суб’єкту законодавчої ініціативи без розгляду.


Під час розгляду проекту Постанови «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклія, (Харківська обл.), м. Сватове, (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) у період з 2014 по 2018 роки» (№2312) члени Комітету висловили ряд зауважень і прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді включити даний проект Постанови до порядку денного для прийняття рішення.

Водночас, під час обговорення народні депутати зазначали, що ТСК – це інструмент опозиції, тому, коли створення такої комісії ініціює більшість, яка для розслідування може звертатися у правоохоронні органи, то це дискредитує саму ідею такого інституту.

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України затвердив графік своєї роботи на листопад.