Новини

11 листопада 2019, 20:40

Члени фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
11 листопада 2019, 16:40

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до Кодексу України з процедур банкрутства та Прикінцевих та Перехідних положень даного законопроекту

докладніше
11 листопада 2019, 14:14

«В Україні існує дуже тонка межа між захистом права громадян на інформацію та наступом на свободу слова», - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 13:10

Руслан Стефанчук: Ближчим часом до сесійної зали буде внесено 7-8 законопроектів, що стосуються народовладдя

докладніше
11 листопада 2019, 12:56

У четвер Верховна Рада може розглянути проект Держбюджету-2020, – Дмитро Разумков

докладніше
11 листопада 2019, 12:33

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
11 листопада 2019, 12:16

Держава має виробити ефективні механізми захисту наших громадян від провокацій РФ при виїзді за кордон, - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 10:13

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про утворення ТСК Верховної Ради з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 18:08

Комітет з питань освіти, науки та інновацій провів засідання круглого столу на тему: «Щодо застосування критеріїв оцінки науково-педагогічної або наукової діяльності здобувачів вчених звань»

докладніше
08 листопада 2019, 17:46

Олена Кондратюк: «Ми високо цінуємо підтримку Словенії у боротьбі за відновлення територіальної цілісності та суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 16:13

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів Комітетські слухання на тему: "Готовність до впровадження інституту кримінальних проступків в практичну діяльність органів досудового розслідування з 1 січня 2020 року"

докладніше
08 листопада 2019, 15:35

Делегація Верховної Ради України бере участь у роботі сесії Парламентської Асамблеї Парламентського виміру Центральноєвропейської ініціативи в м. Рим (Італійська Республіка )

докладніше
08 листопада 2019, 15:00

Україна та Італія зацікавлені у поглибленні співпраці на рівні парламентів: відбулася зустріч представників депутатських груп з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради та італійського парламенту

докладніше
08 листопада 2019, 14:26

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Бундестагу Німеччини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 жовтня 2019, 17:33

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів круглий стіл: "Римський статут і захист прав, свобод громадян України: можливості та застереження"

 

У заході, організованому Комітетом спільно з Українським інститутом майбутнього, взяли участь члени Комітету з питань правоохоронної діяльності, народні депутати, представники Офісу Президента України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб; Головного управління Національної гвардії України, Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, Конституційного Суду України, профільні експерти та громадські неурядові організації.

Учасники круглого столу обговорили ступінь необхідності до ратифікації Україною Римського статуту та обмінялися думками щодо реальної можливості використання Міжнародного кримінального суду для притягнення до відповідальності осіб, підозрюваних у вчиненні найтяжчих злочинів на території України проти прав і свобод її громадян.

Під час заходу було презентовано реальний статус і функціональні можливості МКС для притягнення до відповідальності осіб, підозрюваних у вчиненні найтяжчих злочинів на території України проти прав і свобод її громадян.

Експерт Українського інституту майбутнього Олександр Чебаненко під час презентації зазначив, що сьогодні Римський статут становить правову основу діяльності Міжнародного кримінального суду, який розглядає злочини геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії.

О.Чебаненко поінформував про діяльність Міжнародного кримінального суду, з яким у суспільстві пов'язуються певні надії на притягнення до кримінальної відповідальності керівництва країни-агресора РФ за скоєні тяжкі злочини на території України в останні роки.

Доповідач наголосив на тому, що Міжнародний кримінальний суд наразі не має ані можливості розслідувати акти тероризму й агресії в Криму й на Донбасі, ані юрисдикції щодо РФ. Тому, за його словами, Міжнародний кримінальний суд не має реальних можливостей для захисту прав і свобод громадян України.

Інші учасники круглого столу навели аргументи на користь ратифікації Римського статуту.  Вони підкреслювали, що це дасть додаткові механізми для покарання злочинів, вчинених РФ на території України проти прав і свобод її громадян.

Представники органів виконавчої влади, які виступили під час круглого столу, висловилися за необхідність ратифікації Римського статуту.

Промовці також наголошували на тому, що Україна зараз перебуває в особливій ситуації, оскільки мова йде про незавершений конфлікт. Тому необхідно використати всі юридичні можливості для захисту України та її громадян.

У виступах зверталася увага на ризики, пов’язані з ратифікацією та внутрішню спроможність до виконання взятих зобов’язань щодо ратифікації Римського статуту, висловлювалися пропозиції щодо продовження обговорення теми.

 

 

Довідково.

Римський статут - це міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд. Прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року він набрав чинності з 1 липня 2002 року.

Римський статут ратифікували 123 держави світу.

Україна підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду 20 січня 2000 року, однак ще не ратифікувала його.