Новини

05 червня 2020, 10:23

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (оновлюється)

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше
05 червня 2020, 08:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про додаткові гарантії прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб

докладніше
04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидатами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше
04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
23 жовтня 2019, 17:33

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів круглий стіл: "Римський статут і захист прав, свобод громадян України: можливості та застереження"

 

У заході, організованому Комітетом спільно з Українським інститутом майбутнього, взяли участь члени Комітету з питань правоохоронної діяльності, народні депутати, представники Офісу Президента України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб; Головного управління Національної гвардії України, Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, Конституційного Суду України, профільні експерти та громадські неурядові організації.

Учасники круглого столу обговорили ступінь необхідності до ратифікації Україною Римського статуту та обмінялися думками щодо реальної можливості використання Міжнародного кримінального суду для притягнення до відповідальності осіб, підозрюваних у вчиненні найтяжчих злочинів на території України проти прав і свобод її громадян.

Під час заходу було презентовано реальний статус і функціональні можливості МКС для притягнення до відповідальності осіб, підозрюваних у вчиненні найтяжчих злочинів на території України проти прав і свобод її громадян.

Експерт Українського інституту майбутнього Олександр Чебаненко під час презентації зазначив, що сьогодні Римський статут становить правову основу діяльності Міжнародного кримінального суду, який розглядає злочини геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії.

О.Чебаненко поінформував про діяльність Міжнародного кримінального суду, з яким у суспільстві пов'язуються певні надії на притягнення до кримінальної відповідальності керівництва країни-агресора РФ за скоєні тяжкі злочини на території України в останні роки.

Доповідач наголосив на тому, що Міжнародний кримінальний суд наразі не має ані можливості розслідувати акти тероризму й агресії в Криму й на Донбасі, ані юрисдикції щодо РФ. Тому, за його словами, Міжнародний кримінальний суд не має реальних можливостей для захисту прав і свобод громадян України.

Інші учасники круглого столу навели аргументи на користь ратифікації Римського статуту.  Вони підкреслювали, що це дасть додаткові механізми для покарання злочинів, вчинених РФ на території України проти прав і свобод її громадян.

Представники органів виконавчої влади, які виступили під час круглого столу, висловилися за необхідність ратифікації Римського статуту.

Промовці також наголошували на тому, що Україна зараз перебуває в особливій ситуації, оскільки мова йде про незавершений конфлікт. Тому необхідно використати всі юридичні можливості для захисту України та її громадян.

У виступах зверталася увага на ризики, пов’язані з ратифікацією та внутрішню спроможність до виконання взятих зобов’язань щодо ратифікації Римського статуту, висловлювалися пропозиції щодо продовження обговорення теми.

 

 

Довідково.

Римський статут - це міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд. Прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року він набрав чинності з 1 липня 2002 року.

Римський статут ратифікували 123 держави світу.

Україна підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду 20 січня 2000 року, однак ще не ратифікувала його.