Новини

11 листопада 2019, 20:40

Члени фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
11 листопада 2019, 16:40

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до Кодексу України з процедур банкрутства та Прикінцевих та Перехідних положень даного законопроекту

докладніше
11 листопада 2019, 14:14

«В Україні існує дуже тонка межа між захистом права громадян на інформацію та наступом на свободу слова», - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 13:10

Руслан Стефанчук: Ближчим часом до сесійної зали буде внесено 7-8 законопроектів, що стосуються народовладдя

докладніше
11 листопада 2019, 12:56

У четвер Верховна Рада може розглянути проект Держбюджету-2020, – Дмитро Разумков

докладніше
11 листопада 2019, 12:33

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
11 листопада 2019, 12:16

Держава має виробити ефективні механізми захисту наших громадян від провокацій РФ при виїзді за кордон, - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 10:13

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про утворення ТСК Верховної Ради з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 18:08

Комітет з питань освіти, науки та інновацій провів засідання круглого столу на тему: «Щодо застосування критеріїв оцінки науково-педагогічної або наукової діяльності здобувачів вчених звань»

докладніше
08 листопада 2019, 17:46

Олена Кондратюк: «Ми високо цінуємо підтримку Словенії у боротьбі за відновлення територіальної цілісності та суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 16:13

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів Комітетські слухання на тему: "Готовність до впровадження інституту кримінальних проступків в практичну діяльність органів досудового розслідування з 1 січня 2020 року"

докладніше
08 листопада 2019, 15:35

Делегація Верховної Ради України бере участь у роботі сесії Парламентської Асамблеї Парламентського виміру Центральноєвропейської ініціативи в м. Рим (Італійська Республіка )

докладніше
08 листопада 2019, 15:00

Україна та Італія зацікавлені у поглибленні співпраці на рівні парламентів: відбулася зустріч представників депутатських груп з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради та італійського парламенту

докладніше
08 листопада 2019, 14:26

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Бундестагу Німеччини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 жовтня 2019, 16:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко обговорив з посадовцями Представництва ЄС в Україні питання напрацювання законодавства про відходи

  
Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко провів робочу зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні, на якій були обговорені питання розвитку законодавства про відходи. У зустрічі взяли участь Теодора Андреева - координатор сектору з питань транспорту Представництва ЄС в Україні та експерт програми ресурси та відходи Нікола Дойчинов.

Теодора Андреева зазначила, що ЄС започатковує співпрацю з новим складом Комітету і готове у стислі терміни починати спільну роботу. За її словами, питання поводження з відходами в Україні - це вагома складова забезпечення сталого розвитку, що передбачає, зокрема раціональне використання природних ресурсів, підвищення рівня екологічної безпеки. Представництво ЄС в Україні наразі вивчає проекти законів, які зареєстровані у Верховній Раді України і стосуються сфери управління відходами. Вона висловила сподівання, що основні принципи, закладені в європейське законодавство про відходи, будуть відображені в оновленому українському законодавстві про відходи. Теодора Андреева запевнила, що представництво ЄС в Україні готове надати будь-яку необхідну допомогу в опрацюванні законопроектів та здійсненні експертизи їх відповідності європейському законодавству. Економічне врядування, регіональний розвиток та охорона навколишнього середовища тісно переплітаються з цією пріоритетною сферою, тому взаємодія дасть змогу просунутися у декількох ключових сферах реформування. Здійснення кращого контролю за утворенням відходів сприятиме покращенню екологічної безпеки держави. Вона підкреслила, що міжнародні та європейські фінансові установи фінансуватимуть великі інфраструктурні проекти, Європейська комісія надаватиме технічну та фінансову допомогу на стратегічному рівні та рівні зміцнення спроможностей.

Олег Бондаренко підкреслив, що метою нового складу парламенту є створення такого законодавства, яке б існувало довгі роки, було високопрофесійним і повністю узгоджувалося з логікою тих вимог, які нам висуває Європейський Союз у зв'язку із підписанням Угоди про асоціацію. Тому для нас важлива як консультативна допомога, так і політична підтримка.

Голова Комітету поінформував, що на розгляді зараз знаходиться три законопроекти і запевнив, що і на засіданні Комітету і тих групах, які будуть працювати над ними, буде обраний саме той, що найбільше відповідатиме вимогам про асоціацію. Він підкреслив, що це буде рамковий закон і для того, що б він почав повноцінно працювати, потрібно буде прийняти низку спеціальних законів – це відходи електронного обладнання, тара і упаковка, розширена відповідальність виробника, як основний економічний механізм та інші. Звісно, що Комітет на цьому етапі буде звертатися до Європейської комісії про допомогу, враховуючи значний досвіт у розвитку цієї сфері і можливість імплементації українського законодавства до європейського. Перед парламентом стоїть важливе завдання створити весь комплекс законодавчої бази у стислі строки.

Враховуючи кращі європейські практики, представники ЄС підтримали пропозиції щодо підготовки рамкового закону про управління відходами. Вони запевнили, що в усіх регіонах України підприємці чекають цього закону і після його прийняття питання інвестицій у цю сферу будуть вирішуватися набагато простіше. При цьому, назвали досягненням останніх років в узгодженні українського екологічного законодавства із європейським – ухвалення стратегічної екологічної оцінки та оцінки впливу на довкілля.

Голова Комітету наголосив на тому, що Комітет працюватиме виключно для інтересів народу України, а не певних груп. Має бути створено законодавство, яке б відповідало інтересам держави, її народу і, безперечно, бізнесу. Це дуже важливий закон для України, для співробітництва з Європейським Союзом і буде розглянутий найближчим часом.

Підсумовуючи результати зустрічі, Голова Комітету Олег Бондаренко наголосив на зацікавленості у прийнятті якісних законів і готовності до співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні.