Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 жовтня 2019, 14:14

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону щодо забезпечення доступу захисника до особи, яка має право на захист

Комітет з питань правової політики на своєму засіданні розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доступу захисника до особи, яка має право на захист» (№2063).

Під час обговорення зазначалося, що метою законопроекту є вдосконалення механізму реалізації права на захист в кримінальному провадженні, на стадії відбування покарання. Мета досягається шляхом унормування права захисника без обмеження часу і кількості мати побачення з особами, що потребують такого захисту, у робочі, вихідні, святкові, не робочі дні.

Автор законопроекту народний депутат Сергій Власенко пояснив: «Дія пропонованого проекту закону розповсюджується на чотири категорії юристів: захисники в кримінальному провадженні; адвокати, які представляють ув’язнену особу, наприклад, у цивільних справах; законні представники які є учасниками кримінального провадження по відношенню до неповнолітніх; юристи, фахівці в галузі права, які представляють засуджену особу в Європейському суді з прав людини».

Члени Комітету підтримали законопроект, зазначивши, що він дозволить покращити доступ засуджених осіб до правової допомоги і, водночас, висловилися за доопрацювання його під час підготовки до другого читання.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити даний законопроект у першому читанні за основу.

Також на засіданні був розглянутий проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення протидії торгівлі людьми та захисту постраждалих осіб» (№0940), ухвалений у першому читанні Верховною Радою восьмого скликання у листопаді 2017 року.

Доповідаючи даний законопроект, голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції, органів виконання покарань та пробації Ігор Фріс зауважив, що, згідно з висновками Головного науково-експертного управління Верховної Ради, даний проект Закону містить системні недоліки, які не усувають правки, внесені в ході підготовки документа до другого читання. Окрім того, за словами доповідача, за час, що минув після ухвалення законопроекту у першому читанні, було прийнято ряд інших нормативно-правових актів, які врегулювали багато питань.

Під час обговорення члени Комітету підтримали висновок підкомітету, що даний проект закону втратив свою актуальність.

На підставі вище викладеного Комітет рекомендував Верховній Раді даний законопроект у другому читанні відхилити.

Комітет переніс на наступне засідання розгляд у першому читанні проектів законів «Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо заборони на продаж єдиного житла боржника)» (№1139) і «Про внесення доповнення до статті 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (щодо мешканців тимчасово окупованих територій)» (№2015). Також прийнято рішення запросити і заслухати авторів для роз’яснення їхньої позиції щодо даних законопроектів.

Комітет з питань правової політики також розглянув питання про призначення судді Конституційного Суду України за квотою Верховної Ради України.

Члени Комітету ухвалили рішення припинити конкурс на вакантну посаду судді Конституційного суду за квотою Верховної Ради на підставі частини 6 статті 12 Закону України «Про Конституційний Суд України». Під час обговорення йшлося, що 16 жовтня 2019 року збіг двомісячний термін, відведений даним Законом на проведення оголошеного конкурсу на посаду судді КС.

Комітет з питань правової політики також затвердив текст постанови, яка місить пропозиції, напрацьовані спеціально створеною Робочою групою щодо внесення змін до предметів відання Комітету.

Зокрема, Група виявила кілька важливих компонентів, що не зазначені у предметах відання жодного із комітетів Верховної Ради дев’ятого скликання і тому запропонувала доповнити додаток до постанови «Про предмети відання і кількісний склад комітетів Верховної Ради дев’ятого скликання» рядом абзаців. Зокрема, до предметів відання Комітету з питань правової політики пропонується віднести: «сімейне законодавство», «міжнародне приватне право», «законодавство з питань забезпечення діяльності органів державної влади на деокупованих територіях України».

Робоча група також запропонувала вилучити із фрази «законодавство із надання правової допомоги громадянам» слово «громадянам», оскільки правова допомога також може також надаватися установам, державам тощо.