Новини

11 листопада 2019, 20:40

Члени фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
11 листопада 2019, 16:40

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до Кодексу України з процедур банкрутства та Прикінцевих та Перехідних положень даного законопроекту

докладніше
11 листопада 2019, 14:14

«В Україні існує дуже тонка межа між захистом права громадян на інформацію та наступом на свободу слова», - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 13:10

Руслан Стефанчук: Ближчим часом до сесійної зали буде внесено 7-8 законопроектів, що стосуються народовладдя

докладніше
11 листопада 2019, 12:56

У четвер Верховна Рада може розглянути проект Держбюджету-2020, – Дмитро Разумков

докладніше
11 листопада 2019, 12:33

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
11 листопада 2019, 12:16

Держава має виробити ефективні механізми захисту наших громадян від провокацій РФ при виїзді за кордон, - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 10:13

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про утворення ТСК Верховної Ради з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 18:08

Комітет з питань освіти, науки та інновацій провів засідання круглого столу на тему: «Щодо застосування критеріїв оцінки науково-педагогічної або наукової діяльності здобувачів вчених звань»

докладніше
08 листопада 2019, 17:46

Олена Кондратюк: «Ми високо цінуємо підтримку Словенії у боротьбі за відновлення територіальної цілісності та суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 16:13

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів Комітетські слухання на тему: "Готовність до впровадження інституту кримінальних проступків в практичну діяльність органів досудового розслідування з 1 січня 2020 року"

докладніше
08 листопада 2019, 15:35

Делегація Верховної Ради України бере участь у роботі сесії Парламентської Асамблеї Парламентського виміру Центральноєвропейської ініціативи в м. Рим (Італійська Республіка )

докладніше
08 листопада 2019, 15:00

Україна та Італія зацікавлені у поглибленні співпраці на рівні парламентів: відбулася зустріч представників депутатських груп з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради та італійського парламенту

докладніше
08 листопада 2019, 14:26

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Бундестагу Німеччини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 жовтня 2019, 14:14

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону щодо забезпечення доступу захисника до особи, яка має право на захист

Комітет з питань правової політики на своєму засіданні розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доступу захисника до особи, яка має право на захист» (№2063).

Під час обговорення зазначалося, що метою законопроекту є вдосконалення механізму реалізації права на захист в кримінальному провадженні, на стадії відбування покарання. Мета досягається шляхом унормування права захисника без обмеження часу і кількості мати побачення з особами, що потребують такого захисту, у робочі, вихідні, святкові, не робочі дні.

Автор законопроекту народний депутат Сергій Власенко пояснив: «Дія пропонованого проекту закону розповсюджується на чотири категорії юристів: захисники в кримінальному провадженні; адвокати, які представляють ув’язнену особу, наприклад, у цивільних справах; законні представники які є учасниками кримінального провадження по відношенню до неповнолітніх; юристи, фахівці в галузі права, які представляють засуджену особу в Європейському суді з прав людини».

Члени Комітету підтримали законопроект, зазначивши, що він дозволить покращити доступ засуджених осіб до правової допомоги і, водночас, висловилися за доопрацювання його під час підготовки до другого читання.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити даний законопроект у першому читанні за основу.

Також на засіданні був розглянутий проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення протидії торгівлі людьми та захисту постраждалих осіб» (№0940), ухвалений у першому читанні Верховною Радою восьмого скликання у листопаді 2017 року.

Доповідаючи даний законопроект, голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції, органів виконання покарань та пробації Ігор Фріс зауважив, що, згідно з висновками Головного науково-експертного управління Верховної Ради, даний проект Закону містить системні недоліки, які не усувають правки, внесені в ході підготовки документа до другого читання. Окрім того, за словами доповідача, за час, що минув після ухвалення законопроекту у першому читанні, було прийнято ряд інших нормативно-правових актів, які врегулювали багато питань.

Під час обговорення члени Комітету підтримали висновок підкомітету, що даний проект закону втратив свою актуальність.

На підставі вище викладеного Комітет рекомендував Верховній Раді даний законопроект у другому читанні відхилити.

Комітет переніс на наступне засідання розгляд у першому читанні проектів законів «Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо заборони на продаж єдиного житла боржника)» (№1139) і «Про внесення доповнення до статті 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (щодо мешканців тимчасово окупованих територій)» (№2015). Також прийнято рішення запросити і заслухати авторів для роз’яснення їхньої позиції щодо даних законопроектів.

Комітет з питань правової політики також розглянув питання про призначення судді Конституційного Суду України за квотою Верховної Ради України.

Члени Комітету ухвалили рішення припинити конкурс на вакантну посаду судді Конституційного суду за квотою Верховної Ради на підставі частини 6 статті 12 Закону України «Про Конституційний Суд України». Під час обговорення йшлося, що 16 жовтня 2019 року збіг двомісячний термін, відведений даним Законом на проведення оголошеного конкурсу на посаду судді КС.

Комітет з питань правової політики також затвердив текст постанови, яка місить пропозиції, напрацьовані спеціально створеною Робочою групою щодо внесення змін до предметів відання Комітету.

Зокрема, Група виявила кілька важливих компонентів, що не зазначені у предметах відання жодного із комітетів Верховної Ради дев’ятого скликання і тому запропонувала доповнити додаток до постанови «Про предмети відання і кількісний склад комітетів Верховної Ради дев’ятого скликання» рядом абзаців. Зокрема, до предметів відання Комітету з питань правової політики пропонується віднести: «сімейне законодавство», «міжнародне приватне право», «законодавство з питань забезпечення діяльності органів державної влади на деокупованих територіях України».

Робоча група також запропонувала вилучити із фрази «законодавство із надання правової допомоги громадянам» слово «громадянам», оскільки правова допомога також може також надаватися установам, державам тощо.