Новини

05 червня 2020, 08:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про додаткові гарантії прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб

докладніше
04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидататами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше
04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
21 жовтня 2019, 17:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Українська парламентська делегація взяла участь у 141-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу в Белграді

Делегація Верховної Ради України взяла участь у 141-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу, що проходила 13-17 жовтня у Белграді (Сербія).

В Асамблеї взяли участь 2000 представників парламентів 150 країн. Головною темою для обговорення під час 141-ї Асамблеї МПС були «Роль та механізми парламентів у зміцненні міжнародного права і сприянні регіональному співробітництву». Також під час Асамблеї обговорювалися питання політичної активності молоді, захисту прав людини та гендерної рівності.

У рамках заходів 141-ї Асамблеї Міжпарламентського Союзу українська парламентська делегація - народні депутати України Ольга Руденко, Леся Василенко та Альона Шкрум - взяли участь у 30-й сесії Форуму жінок- парламентаріїв. На засіданні геополітичної групи "12+" члена української парламентської делегації, народного депутата Лесю Василенко було обрано від групи на посаду члена Бюро Форуму жінок-парламентаріїв. Під час засідання Форуму жінок-парламентаріїв члена української парламентської делегації було затверджено членом Бюро Форуму. У коментарі народний депутат Леся Василенко поінформувала: «Мене обрано до Бюро Форуму жінок парламентаріїв та призначено доповідачем по підготовці зауважень до резолюції щодо змін клімату в умовах збройних конфліктів». «Це важливо тому, що це - додаткова позитивна присутність України в міжнародному міжпарламентському діалозі»,- зазначила парламентарій і додала: «Робота в постійних органах Міжпарламентського Союзу дає більший вплив на рішення, які приймаються організацією. А через жіночий форум проходять абсолютно всі резолюції МПС».

Леся Василенко одним з досягнень роботи української парламентської делегації на Асамблеї МПС назвала те, що «на Комітеті з прав людини парламентаріїв зупинили створення окремої комісії по санкціям, які застосовуються до парламентаріїв». «Це проект РФ, яка хотіла мати кишеньковий міжнародний механізм для засудження (тиску) на держави, які впровадили санкції проти депутатів Держдуми. Це однозначна перемога нашої делегації та наших надійних друзів та партнерів – Великобританії», - зауважила народний депутат.

Також вона наголосила, що «на всіх комітетах та майданчиках МПС український меседж звучав голосно та гідно, і завжди з прикладами власного досвіду боротьби з агресором». За словами Лесі Василенко, «Альона Шкрум говорила про ядерний арсенал, який ми віддали в обмін на безпекові гарантії, і про міжнародне право, яке не працює. На комітеті з миру та безпеки наразі розглядається можливість візитів міжпарламентських делегацій в райони бойових дій. І це важливо, бо, як виявилось, далеко не весь світ знає, що відбувається в Україні і який стан україно-російських відносин».

«Зміни клімату - питання №1, яке турбує абсолютно весь світ. І це логічно, бо від стану довкілля і наявності базових ресурсів залежить виживання нас усіх, як людського виду. Особливої актуальності для світу набула тема збройних конфліктів внаслідок зміни клімату. Але і мене почули, коли я неодноразово говорила про вплив збройної агресії РФ на транскордонне забруднення та довгострокові наслідки, які проявлятимуться для всього європейського регіону протягом десятків років через незадовільний стан довкілля», - сказала народний депутат. «Про агресію говорили і через призму порушення прав пацієнтів і через порушення прав жінок та дітей. Наприклад, в анексованому Криму», - зазначила представниця української делегації.

Підбиваючи підсумки роботи делегації Верховної Ради на Асамблеї МПС, Леся Василенко наголосила: «Голос України звучав майже на всіх міжпарламентських майданчиках, які з минулої суботи працювали у Белграді».

***Міжпарламентський Союз - найстарша багатонаціональна політична організація, заснована 130 років тому з метою розширення співпраці між державами.

Членами МПС є 179 національних парламентів і 12 регіональних.