Новини

10 липня 2020, 21:13

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про проведення позачергового засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 13 липня 2020 року

докладніше
10 липня 2020, 16:51

У Житомирської області відбулося спільне засідання робочої групи двох комітетів щодо причин виникнення лісових пожеж та запобіганню їх у майбутньому

докладніше
10 липня 2020, 16:03

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги до медичного страхування провів виїзне засідання у Хмельницькому

докладніше
10 липня 2020, 15:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Парламенту прийняти в цілому проект Постанови про утворення та ліквідацію районів

докладніше
10 липня 2020, 12:12

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося установче засідання Робочої групи з питань розвитку та вдосконалення законодавчого забезпечення державної прикордонної політики України

докладніше
10 липня 2020, 11:07

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині»

докладніше
10 липня 2020, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 10 липня

докладніше
09 липня 2020, 17:09

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про звільнення від судового збору при оскарженні постанов у справах про адміністративні правопорушення

докладніше
09 липня 2020, 16:49

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув низку законопроектів

докладніше
09 липня 2020, 15:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови про призначення чергових місцевих виборів на неділю 25 жовтня 2020 року

докладніше
09 липня 2020, 13:43

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію Міністра оборони України та його заступників, зокрема щодо планів з подальшого реформування та розвитку Збройних Сил України та з інших питань

докладніше
09 липня 2020, 13:36

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк та представники Програми РАДА і Фонду Східна Європа обговорили новий етап співробітництва з Парламентом на 2020-2021 роки

докладніше
09 липня 2020, 11:44

Комітет з питань освіти, науки та інновацій визначив цьогорічних лауреатів іменних стипендій Верховної Ради для молодих учених-докторів наук

докладніше
09 липня 2020, 10:02

Огляд головних тем «Голосу України» від 9 липня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
16 жовтня 2019, 18:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань аграрної та земельної політики розпочав розгляд проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»

Комітет з питань аграрної та земельної політики сьогодні на своєму засіданні розглянув питання щодо державної підтримки сільгоспвиробника, передбаченої в проекті державного бюджету на 2020 рік, що зараз розглядається у комітетах Верховної Ради.

Зокрема, народні депутати підтримали поправки, напрацьовані профільним підкомітетом до пропонованого проекту державного бюджету на наступний рік.

У рішенні Комітету підкреслюється, що відповідно до Бюджетного кодексу, витрати на підтримку сільського господарства мають становити на менше одного відсотка ВВП.

Виходячи з цього, Комітет розраховує, що загальна сума державної підтримки аграрної галузі становитиме 8,4 мільярда гривень, в тому числі, 4,4 мільярда гривень, які планується направити на здешевлення кредитів, пов’язаних з викупом земель.

Щодо розподілу 4 мільярдів гривень, то народні депутати пропонують виділити кошти зокрема, на такі напрямки: 150 мільйонів гривен на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;150 мільйонів гривень - на підтримку фермерських господарств; 400 мільйонів гривень – державна підтримка хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників; 100 мільйонів гривень - надання кредитів фермерським господарствам; 2,5 мільярда гривень - державна підтримка галузі тваринництва, переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури, рибальства; 600 мільйонів гривень – закупівля сільськогосподарської техніки та комплектуючих; 100 мільйонів гривень - часткова компенсація фермерам вартості електроенергії, що використовується для поливу зрошувальних земель.

Під час засідання голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артем Чорноморов наголосив: «Аграрний сектор – це не тільки виробництво сільгосппродукції і тваринництво, це – більша частина України, яка займається цією роботою і складається із селищ. Тому наше завдання - привернути увагу Міністерства фінансів, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства до цього питання».

Остаточний розгляд пропозицій до державного бюджету на 2020, що стосуються аграрного сектору, планується на наступному засіданні Комітету після узгодження усіх позицій з Міністерством фінансів та Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Також на сьогоднішньому засіданні Комітет розпочав розгляд проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», поданий Кабінетом Міністрів України» та десяти альтернативних до нього законопроектів.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», поданий Кабінетом Міністрів України», (№ 2178) представив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький.

Він виклав основні напрямки, які врегульовує даний законопроект:

- скасовує дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення;

- пропонує запровадити обіг земель сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року, для того, щоб була можливість напрацювати всі необхідні зміни, зокрема, і щодо Земельного кадастру;

- визначає перелік осіб, які мають право на купівлю земель, а саме: громадяни України, юридичні особи, зареєстровані згідно із законодавством України, територіальні громади, держава;

- запроваджує систему моніторингу реєстрації цін та відкритої системи квотування щодо купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення;

- встановлює обмеження щодо обсягів землі, якими може володіти один власник: не більше 15% в межах однієї області та не більше 0,5% в межах країни;

- купівля земель сільськогосподарського призначення, набуття права власності, підпадає під дію закону про санкції, зокрема є обмеження по країні-агресору.

«Мають бути створені умови для того, щоб була справедлива ціна на землю сільськогосподарського призначення, збережена чинна структура, яка показала себе успішно, і закладені підвалини для розвитку», - зауважив Т.Висоцький.

Під час обговорення законопроекту виникла палка дискусія, як серед народних депутатів-членів Комітету, так і присутніх на засіданні аграріїв, представників громадських організацій.

Звучали пропозиції відхилити усі запропоновані законопроекти щодо продажу земель сільськогосподарського призначення.

Зокрема, народний депутат Юлія Тимошенко, представляючи альтернативний проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно обігу земель сільськогосподарського призначення» (№ 2178-2) зазначила: «Ми пропонуємо спочатку провести референдум, а потім, у разі згоди громадян, повернутися до питання зняття мораторію на продаж землі». Окрім того, за її словами, потрібно провести інвентаризацію земель і вивчити дане питання.

Ю.Тимошенко також озвучила результати опитувань громадської думки, згідно з якими, більшість населення виступає за проведення референдуму щодо земельного питання і проти продажу земель.

За продовження мораторію на продаж землі і проведення референдуму з даного питання висловилася і одна із авторів законопроекту «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення за результатами Всеукраїнського референдуму», (№ 2178-1), народний депутат Наталія Королевська.

«Сьогодні у розпайовуванні землі взяли участь лише сім мільйонів громадян, а решта - свою землю не отримали. Отже, спочатку треба створити реєстр земель, провести розпаювання, а потім - референдум щодо зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення», - сказала Н.Королевська.

Фермери і представники громадськості скандували на засіданні «Ні продажу землі» і виступали за зняття питання продажу землі з порядку денного, підкреслюючи: «Треба зняти напругу у суспільстві і продовжити мораторій, дія якого завершується 1 січня 2020 року, провести референдум і тільки після цього розглядати законопроекти».

Комітет ухвалив рішення продовжити розгляд законопроектів, що стосуються продажу землі сільськогосподарського призначення на наступному засіданні, яке відбудеться у п’ятницю, 18 жовтня, о 14.30.