Новини

17 вересня 2021, 20:04

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
17 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про корінні народи України»

докладніше
17 вересня 2021, 16:45

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з єврокомісаром з питань навколишнього середовища Віргінюсом Сінкєвічусом

докладніше
17 вересня 2021, 15:41

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

докладніше
17 вересня 2021, 15:07

Руслан Стефанчук обговорив із керівництвом Міністерства фінансів США реформи в економічній та фінансовій сферах

докладніше
17 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

докладніше
17 вересня 2021, 12:28

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

докладніше
17 вересня 2021, 11:23

Стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду та інших судів щодо соціальних виплат громадянам України обговорено на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

докладніше
17 вересня 2021, 10:29

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад

докладніше
16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше
16 вересня 2021, 10:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав Національну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
03 жовтня 2019, 18:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Засідання Верховної Ради

Для участі у ранковому засіданні Верховної Ради зареєструвався 371 народний депутат.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання Верховної Ради.

Від фракцій політичної партії "Європейська Солідарність" та політичної партії "Голос" виступили народні депутати Ірина Геращенко та Інна Совсун.

Верховна Рада перейшла до розгляду проекту Постанови «Про проведення парламентських слухань на тему: "Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні" (18 грудня 2019 року)» (№2167). Питання розглядається за скороченою процедурою.

Доповіла проект голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. За її словами, Комітет вважає актуальними питання щодо вдосконалення методології формування розміру прожиткового мінімуму, відповідності розміру бази соціального стандарту величини набору продуктів, застосування прожиткового мінімуму як інструменту державної політики і стану дотримання Україною вимог ратифікованих конвенцій Міжнародної організації праці.

Верховна Рада 338 голосами ухвалила проект Постанови «Про проведення парламентських слухань на тему: "Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні" (18 грудня 2019 року)».

Розглядається проект Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 20.09.2019 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг (реєстраційний №1053-1)» (№1053-1-П).

Представила документ народний депутат Ніна Южаніна. За її словами, деякі поправки, внесені під час підготовки законопроекту до другого читання, повністю змінюють суть законопроекту. Також були допущенні порушення Регламенту під час ухвалення документа в цілому.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді визначитись щодо законопроекту шляхом голосування в залі.

Проект Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 20.09.2019 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг (реєстраційний №1053-1)» не ухвалено. За нього проголосували 102 народні депутати.

До розгляду оголошено проект Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 20.09.2019 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг (реєстраційний №1073)» (№1073-П).

Доповідає народний депутат Ніна Южаніна. Вона зазначила, що в останній момент були додані правки, які створюють незручності для всіх підприємців, зокрема, вводяться штрафи для малого бізнесу.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко повідомив, що письмової заяви щодо порушення Регламенту Верховної Ради під час ухвалення даного законопроекту не було, тому Комітет рекомендує Верховній Раді визначитись щодо законопроекту шляхом голосування в залі.

Проект Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 20.09.2019 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг (реєстраційний №1073)» підтримали 108 депутатів. Документ відхилено.

Проект Постанови «Про присудження у 2018 році Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування» (№2156).

Заступник голови Комітету з питань молоді і спорту Василь Мокан зазначив, що протягом останніх років дана Премія чомусь не присуджувалась. Зараз подано перелік молодих людей, пропонованих до нагородження за підсумками 2018 року. Серед них є ті, які брали активну участь у розробці законопроектів, різних проектів, кандидати наук, чемпіон Паралімпійських ігор, керівники молодіжних громадських організацій. У Комітеті вважають, що ухвалення законопроекту стане важливим сигналом щодо підтримки молоді новим складом Верховної Ради України і сприятиме залученню молоді до законотворення і становленню парламентаризму в нашій державі.

Верховна Рада 335 голосами ухвалила проект Постанови «Про присудження у 2018 році Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування».

Головуючий оголосив до розгляду у першому читанні проекту Закону «Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (нова редакція) (№2143) і альтернативних № 2143-1, 2143-2 і 2143-3. Законопроекти розглядаються за скороченою процедурою.

Доповів народний депутат Андрій Клочко. За його словами, законопроект ініціювали 39 народних депутатів. У руках міського голови сконцентровано надзвичайно велику владу, а райони залишилися без повноважень. Така концентрація влади себе не виправдала – в місті надто багато невирішених проблем. Законопроектом, зокрема, пропонується відновити районні ради і розділити посади міського голови та голови міської ради.

Із співдоповідями щодо альтернативних законопроектів виступили народний депутат Сергій Алєксєєв, народний депутат Андрій Осадчук і народний депутат Олександр Ткаченко. Вони запропонували свої варіанти організації владних структур у Києві.

Зокрема, за словами О.Ткаченка, який представив підтриманий профільним Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування законопроект №2143-3, авторами законопроекту на основі комплексного підходу пропонується відновити районні у місті Києві ради як представницькі органи жителів районів Києва, розмежувати посади і повноваження Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації, визначити адміністративно-територіальний устрій міста Києва тощо.

Позицію Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування представив голова підкомітету Дмитро Гурін. За його словами, кращою версією визнано проект Закону №2143-3. Даний законопроект рекомендується Верховній Раді ухвалити за основу з доопрацюванням.

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (нова редакція) (№2143-3) ухвалений 244 народними депутатами в першому читанні за основу.

Головуючий надав слово для виступу від двох фракцій народному депутату Івану Кириленку.

Розглядається проект Постанови «Про деякі питання забезпечення ефективної підготовки та участі національних збірних команд України до XXXII Олімпійських та XVI Паралімпійських ігор 2020 року" (№2130). Питання розглядається за скороченою процедурою.

Доповідаючи проект, голова Комітету з питань молоді і спорту Андрій Кожем'якін повідомив, що проектом пропонується Кабінету Міністрів України вжити необхідних заходів для підготовки спортсменів, зокрема, передбачити відповідне фінансування, придбання інвентаря, ремонт спортивних баз тощо. Комітет рекомендує Верховній Раді ухвалити Постанову за основу і в цілому.

292 народних депутати підтримали проект Постанови «Про деякі питання забезпечення ефективної підготовки та участі національних збірних команд України до XXXII Олімпійських та XVI Паралімпійських ігор 2020 року» за основу і в цілому.

Д.Разумков оголосив перерву в ранковому засіданні до 12.30.

* * * Після перерви Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук оголосив заяви про створення міжфракційних депутатських об’єднань: «Вінничина», «Одещина», «Прикарпаття», «Південь України», «Буковина» і «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом».

Верховна Рада перейшла до розгляду за скороченою процедурою проекту Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України) (№1233).

Доповідає народний депутат Данило Гетманцев. За його словами, законопроект направлений на відхід від виплати зарплат у конвертах. Для цього пропонується зменшити тиск на бізнес шляхом зменшення штрафів.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова зазначила, що законопроект має стимулюючий характер, а не каральний. Тому Комітет пропонує ухвалити законопроект у першому читанні за основу.

Верховна Рада 288 голосами ухвалила в першому читанні за основу проект Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України). Строк підготовки законопроекту до другого читання скорочено на половину.

Розглядається у другому читанні проект Закону "Про концесію" (№1046).

Законопроект представляє заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.  Законопроект унормовує питання концесії, які зараз регулюються чотирма різними законами, що протирічать один одному. Пропонується надання негрошової держаної підтримки інвесторам, передбачається конкурсний відбір концесіонера, що дозволить покращити їх якість. Також пропонується надання негрошової держаної підтримки інвесторам, передбачається конкурсний відбір концесіонера, що дозволить покращити їх якість. Загалом при підготовці законопроекту до другого читання запропоновано 158 правок і пропозицій із яких 100 враховано. Комітет рекомендує ухвалити проект Закону у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками.

Проект Закону «Про концесію» ухвалено в другому читанні та в цілому 257 голосами.

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про будівельні норми" щодо удосконалення нормування у будівництві» (№1052) розглядається у другому читанні.

Доповідає заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк. Законопроект передбачає перехід до параметричних норм, які діють у провідних країнах. Загалом надійшло 29 поправок, з них 12 враховано повністю або частково. Комітет рекомендує ухвалити законопроект у другому читанні і в цілому.

Верховна Рада 259 голосами ухвалила у другому читанні і в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про будівельні норми" щодо удосконалення нормування у будівництві».

Головуючий оголосив до розгляду проект Закону «Про оренду державного та комунального майна» (№1055-1). Розглядається у другому читанні.

Доповідає голова підкомітету Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан. Даний законопроект спрощує і впорядковує оренду державного та комунального майна. При підготовці до другого читання було внесено 97 зауважень і пропозицій, із яких 59 враховано повністю або частково. Комітет рекомендує ухвалити законопроект у другому читанні і в цілому.

Проект Закону «Про оренду державного та комунального майна» у другому читанні і в цілому ухвалений 263 голосами.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям» (№2035) для розгляду у другому читанні доповідає голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він зазначив, що питання контролю над сервісом із надання послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям є питанням національної безпеки. Комітет рекомендує ухвалити законопроект в цілому.

«За» проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям» проголосували 248 народних депутатів.

Д.Разумков оголосив до розгляду проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» (№1056-1). Друге читання.

Доповідаючи законопроект  голова підкомітету Комітету з питань правової політики Ігор Фріс нагадав, що основна мета – унеможливити рейдерські захоплення майна і спростити захист свого майна підприємцями.

Ухвалено в другому читанні і в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності». Законопроект підтримали 284 народних депутати.

У другому читанні розглядається проект Закону «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб» (№1225)

Голова підкомітету Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ігор Копитін нагадав, що законом унормовується матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб. За результатами розгляду законопроекту Комітет пропонує ухвалити його в цілому.