Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
24 вересня 2019, 16:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення блокчейн-галузі, цифрових активів та криптовалют»

Народні депутати, провідні експерти ІТ-бізнесу, представники юридичних та консалтингових компаній обговорили необхідність та можливі шляхи впровадження блокчейн-реформи в Україні.

Про це йшлося сьогодні під час круглого столу на тему: «Законодавче забезпечення блокчейн-галузі, цифрових активів та криптовалют».

Відкриваючи засідання, голова міжфракційного депутатського об‘єднання “Blockchain4Ukraine” народний депутат Олексій Жмеренецький повідомив: «У цьому скликанні дуже багато молодих депутатів і багато з них пов’язані з ІТ і криптобізнесом, тому було створене міжфракційне депутатське об’єднання “Blockchain4Ukraine”, до якого увійшли 50 народних депутатів. І це тільки початок, бо я бачу потенціал для розширення об’єднання, як мінімум, на 20 депутатів».

Голова об’єднання зауважив, що блокчейн – це не лише криптовалюта, а й технології, що можуть застосовуватися для захисту даних державних реєстрів від фальсифікації; так звана токенізація активів – можливість позначати права власності за допомогою системи шифрування даних (криптокодів); запровадження стандартів запобігання відмиванню коштів тощо.

Під час засідання наголошувалося, що ринок криптовалют вже існує в Україні і за дослідженнями Citigroup (4-й за величиною банк США) він становить 2,5 мільярда доларів США або 2,5% ВВП. Проте сьогодні цей ринок перебуває в тіньовій економіці і потребує легалізації шляхом законодавчого врегулювання.

Учасники засідання окреслили плани і напрями законодавчої роботи з врегулювання галузі і впровадження блокчейн-технологій у всі сфери життя країни, оскільки її детінізація - це боротьба з корупцією та шахрайством і величезний інвестиційний потенціал.

О.Жмеренецький підкреслив: «Робота міжфракційного об’єднання направлена на об’єднання зусиль з метою розробки якомога якісніших, економічно вигідних і корисних для країни законопроектів. Дані законопроекти мають бути політично здійсненними, їх повинно сприйняти суспільство і учасники ринку. Також вони мають бути розраховані на роботу з існуючою інфраструктурою і органами влади».

«Офіс ефективного регулювання (BRDO) проаналізував сферу віртуальних активів - криптовалют і напрацював «Зелену книгу», в якій виписано проточний стан справ у даній сфері. На базі цього документа розроблено концепцію регулювання даної сфери і напрацьовано два законопроекти: податковий і щодо легалізації», - поінформував під час засідання експерт сектору IT Офісу ефективного регулювання Ігор Самоходський.

Він також окреслив основні підходи, закладені в розроблених проектах законів, і висловив готовність брати участь у подальшій законотворчій роботі.

Учасники круглого столу наголошували, що треба імплементувати блокчейн у тих галузях, де це буде ефективно. Наприклад, на думку експертів, таку технологію як хешування слід застосувати для усіх державних реєстрів, оскільки вона дозволить гарантовано захистити дані про кожного українця, внесені до реєстрів, від несанкціонованих змін.

Присутній на засіданні співзасновник компанії Haсken, конференції HaсkIT і Школи «білих» хакерів Єгор Аушев зазначив: «Застосування блокчейну у державному секторі – це дуже інноваційних підхід. Це буде потужний сигнал для інвесторів, які хочуть захистити тут свої права власності і ресурси. Однак треба всі питання опрацювати з експертним середовищем».

Він також звернув увагу на необхідність «проводити навчання нації кібербезпеці».

Юрист та співзасновник українського стартапу LegalNodes Нестор Дубневич сказав: «Токенізація – надзвичайно екзотичний інструмент і не лише для України. Він відкриває надзвичайно великі можливості з точки зору економічного ефекту і водночас він потребує великої юридичної роботи. На даний момент, за умови об’єднання зусиль, реалізація даної ідеї стає можливою».

Він пояснив, що токен - це «цифрова обгортка» для будь-яких активів, наприклад, вільних акцій підприємства, які потім можуть бути записані в блокчейн і торгуватися, залучати інвестиції. «Це дає ліквідність ринку і шалений економічний потенціал для держав, які зацікавлені в залученні інвестицій в свою країну, але при дуже правильному і обережному регулюванні», - сказав Н.Дубневич.

Інший учасник зустрічі, партнер компанії Innovations Development Platform (Ukrinnovate) Денис Гурак, підтримав необхідність розвитку токенізації, зауваживши, що даний інструмент – це простий спосіб для кожного українця отримати легальне фінансування для своїх стартапів.

Виступаючі також зазначали, що необхідно створити умови для виходу ринку криптовалют з тіні, а також його розвитку, передбачивши пільгове оподаткування або податкові канікули. Однак, першочергового врегулювання потребує питання внесення в українське законодавства термінології, пов’язаної з криптогалуззю, розробки категоріального апарату.

Заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко у своєму виступі наголосив на необхідності роз’яснювальної роботи у суспільстві: «Щоб люди розуміли, що це дасть не окремій галузі, а широкому загалу. Наприклад, що той же блокчейн, застосований до реєстрів, може убезпечити від рейдерства».

Ще однин заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Єгор Чернєв поінформував, що команда, яка йшла у Верховну Раду, розробляла стратегію, в якій є пункти щодо розвитку ринку криптовалют в Україні і назвав основні напрямки, серед яких: блокчейн – застосування у державних реєстрах, і ринок криптовалют.

Народний депутат висловив сподівання на співпрацю з учасниками ринку у розробці законопроектів, які регулюватимуть цю сферу.

Підсумовуючи результати круглого столу, голова міжфракційного депутатського об‘єднання “Blockchain4Ukraine” ще раз наголосив на великому потенціалі блокчейн-галузі.

«В України є все для того, щоб завдяки запровадженню технологій навести лад в державному управлінні, оцифрувати права власності, пришвидшити усі трансакції з активами та бути справді першою країною в світі, яка стане на нові рейки історії», - сказав народний депутат.

За словами О.Жмеренецького, на першому етапі ми маємо напрацювати і ввести у правове поле терміни і поняття, а також розробити податкове законодавство щодо цифрових активів та криптовалют. А потім – законодавство про токенізацію.

«Застосування технології блокчейн – це окремий напрямок роботи», - сказав він і закликав спільно доопрацювати законопроекти, напрацьовані різними організаціями і підготувати до розгляду у комітетах Верховної Ради.

«Приблизно за місяць ми маємо подати перші законопроекти, які мають бути продискутовані і повністю узгоджені», - сказав голова міжфракційне депутатське об‘єднання “Blockchain4Ukraine”.