Новини

07 грудня 2019, 17:15

Товариський футбольний матч між командами Верховної Ради України та Великих Національних Зборів Туреччини завершився нічиєю

докладніше
07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 вересня 2019, 17:56

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Засідання Верховної Ради

Для участі у ранковому засіданні Верховної Ради зареєструвався 391 народний депутат.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання Верховної Ради.

Від двох фракцій виступив член депутатської фракції політичної партії "Голос" Святослав Вакарчук.

Заступник Голови Верховної Ради Олена Кондратюк оголосила депутатські запити.

Верховна Рада перейшла до розгляду проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (№2000).

Головуючий надав слово Міністру фінансів Оксані Маркаровій для представлення проекту Державного бюджету України на 2020 рік.

Вона зазначила, що Україна цього літа почала новий політичний цикл і новий Уряд вперше представляє бюджет на наступний рік.

«За дуже короткий період роботи нового Уряду, з 29 серпня, ми доклали максимум зусиль для того, щоб представити вам максимально якісний документ, який забезпечує ефективне витрачання коштів платників податків, в першу чергу, і який дозволяє нам не тільки забезпечити подальше економічне зростання, а й максимального його прискорити», - сказала доповідач.

Вона звернула увагу, що бюджет представляється сьогодні у першому читанні, до того, як Уряд представляє свою програму дій і до того, як ця програма буде затверджена.

За словами О.Маркарової, бюджет базується на макроекномічному прогнозі, ухваленому ще у травні 2019 року. «Тому сьогодні бюджет базується на реальному зростанні ВВП в 3,3% і тих макроекономічних показниках і соціальних стандартах, які затверджені ще попереднім Кабміном. Ми задекларували амбітну мету – зростання в 5-7% щорічно і вона досяжна. І це найправильніший спосіб боротьби з бідністю, але для того, щоб ми це побачили, в тому числі і в бюджеті, нам в активній співпраці з вами необхідно прийняти ряд законопроектів», - сказала вона.

«Наша ціль – максимально прискорити економічне зростання, а по-друге, і це найголовніше, - максимально прискорити перехід цього зростання в зростання добробуту наших людей», - наголосила Міністр.

"Це не фінальний варіант і він буде доопрацюваний», - наголосила О.Маркарова.

Вона запевнила, що "ті кроки, які ми зараз разом з вами робимо, дозволять покращити показники".

Міністр відповіла за питання народних депутатів.

Із доповіддю щодо законопроекту виступив голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов. Він зазначив, що бюджет подано у передбачені законодавством строки.

Ю.Арістов повідомив, що проект бюджету був розглянутий на засіданні Комітету. Народні депутати напрацювали ряд рекомендацій до проекту Державного бюджету на 2020 рік.

Голова Комітету запросив народних депутатів долучитися до доопрацювання законопроекту у другому читанні.

Головуючий запросив до виступів представників фракцій і груп.

О.Маркарова, виступаючи із заключним словом, подякувала народним депутатам і зазначила, що починається велика робота над проектом бюджету.

Верховна Рада перейшла до розгляду за скороченою процедурою проекту Постанови «Про внесення змін до календарного плану проведення другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання» (№2158).

Даною постановою пропонується внести зміни до календарного плану проведення другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, передбачивши пленарні засідання 2-4 жовтня, а тиждень з 7 по 11 жовтня – працювати в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах).

Верховна Рада 231 голосом підтримала проект Постанови «Про внесення змін до календарного плану проведення другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання».

Дмитро Разумков вніс пропозицію про призначення Керівником Апарату Верховної Ради України В’ячеслава Штучного.

Постанову «Проект Постанови про призначення Штучного В.В. на посаду Керівника Апарату Верховної Ради України» (№2160) підтримали 340 народних депутатів.

Верховна Рада перейшла до розгляду законопроектів у другому читанні.

До розгляду оголошено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» (№1085-1).

Представив законопроект заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський. За його словами, прийняття законопроекту дозволить зміцнити довіру споживачів фінансових послуг до фінансового сектору, створити механізми захисту їх прав та інтересів, забезпечити кращу поінформованість споживачів про фінансові послуги, що їм пропонуються та надаються. Комітет врахував ряд правок до законопроекту і рекомендує ухвалити його у другому читанні і в цілому.

Народні депутати розглянули відхилені Комітетом правки народних депутатів.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» у другому читанні і в цілому підтримали 309 народних депутатів.

У засіданні оголошено перерву на 30 хвилин.


Розглядається проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» (№1065). Друге читання.

Представила законопроект заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа. Під час підготовки законопроекту надійшло 85 пропозицій, 82 з яких враховано.

Комітет рекомендував ухвалити проект закону у другому читанні і в цілому з урахуванням правок Комітету щодо термінів набрання чинності законопроектом і дорученням уніфікувати терміни у проекті Закону.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» підтримали у другому читанні і в цілому 277 народних депутатів.

У другому читанні розглядається проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про стандартизацію" (№1068).

Доповідає заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа. За її словами, положення Закону спрямовані на приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики.

Під час опрацювання законопроекту до другого читанні надійшло 93 зауваження, із яких 18 – враховано. Комітет рекомендував ухвалити законопроект у другому читанні і в цілому з техніко-юридичними правками.

Народні депутати розглянули правки, відхилені Комітетом.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про стандартизацію" в цілому підтримав 291 народний депутат.

Верховна Рада підтримала технічні правки до ухваленого раніше проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» (№1050).

Народні депутати внесли до порядку денного другої сесії Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» (№2116) і альтернативний (№2116-1).

Верховна Рада прийняла рішення про включення до порядку денного пленарного засідання і розгляд проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування Збройними Силами України та Державною спеціальною службою транспорту бойової техніки, зброї та спеціальних засобів в особливий період» (№1224)

Народні депутати внесли до порядку денного пленарного засідання проект Закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» (№1231) і (№1231-1) і перейшли до їх розгляду за скороченою процедурою.

Законопроект представив народний депутат Данило Гетманцев. Він повідомив, що даний законопроект про встановлення справедливості у сфері виплати субсидій та інших виплат. Пропонується запровадити верифікацію державних виплат - пенсій, допомог, пільг, субсидій, стипендій, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Альтернативний представила народний депутат Наталія Королевська.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова наголосила, що планується перевіряти не людей, а реєстри. Направлений законопроект на підвищення адресності виплат. Комітет рекомендує підтримати проект Закону №1231 у першому читанні за основу, а законопроект №1231-1 - відхилити.

Верховна Рада 254 голосами підтримала у першому читанні за основу ухвалити проект Закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» (№1231).

Включений до порядку денного пленарного засідання проект Закону «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб» (№1225). Законопроект розглядається за скороченою процедурою.

Доповідає законопроект народний депутат Ігор Копитін. На даний час питання про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб регулюється постановою, яка діє з радянських часів. Даний законопроект унормовує дане питання це питання. У проекті Закону розмір відповідальності ставиться у залежність від завданої шкоди, а не доходу відповідальної особи. Він захищає права військовослужбовців.

Заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла повідомила, що Комітет визнав необхідність ухвалення даного законопроекту, однак висловив ряд зауважень. Комітет рекомендує ухвалити проект Закону у першому читанні за основу.

Проект Закону «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб» у першому читанні за основу підтримали 306 народних депутатів. Термін підготовки до другого читання скорочено на половину.

Д.Разумков оголосив до розгляду у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (№1053-1).

Доповідає перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. Пропонується запровадити електронний чек. Він повідомив, що під час підготовки до другого читання до Комітету надійшло 412 пропозицій, із них були враховані 97. Зокрема, під час доопрацювання продовжено перехідний термін для впровадження даного законопроекту, зменшено штрафи та ряд інших.

Верховна Рада прийняла рішення про скорочення обідньої перерви в сесійній роботі на годину і перейшла до розгляду правок до законопроекту, відхилених Комітетом.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков закрив ранкове засідання.

Вечірнє засідання розпочнеться о 15.00.

* * *

Для участі у вечірньому засіданні Верховної Ради зареєструвались 366 народних депутатів.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив вечірнє засідання Верховної Ради.

Народні депутати продовжують розгляд правок до законопроекту №1053-1, які на були враховані Комітетом під час підготовки до другого читання.

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» у другому читанні в цілому, із проголосованими у залі засідань правками, підтримали 237 народних депутатів.

Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (№1073) розглядається у другому читанні.

Доповідає голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він зазначив, що даний законопроект пов’язаний із щойно ухваленим. Комітет рекомендує ухвалили даний законопроект в другому читанні в цілому.

Народні депутати розглянули правки до законопроекту, відхилені Комітетом.

Верховна Рада 237 голосами підтримала проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

Розглядається у другому читанні проекту Закону «Про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні» (№1058).

Доповідає голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко. За його словами, законопроект направлений на підтримку іноземних інвестицій в кіноіндустрію.