Новини

30 листопада 2021, 17:26

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впровадження обов’язкового декларування іноземців-нерезидентів членів наглядових рад

докладніше
30 листопада 2021, 16:25

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання пропонує Уряду створити Міжвідомчу комісію з координації роботи міністерств у частині захисту прав дітей

докладніше
30 листопада 2021, 16:20

Відбулася презентація фотовиставки «Збройні Сили України – 30 років. Люди. Події» Інформаційного агентства Міністерства оборони України

докладніше
30 листопада 2021, 15:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 листопада 2021, 15:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України"

докладніше
30 листопада 2021, 14:58

Прийнято Закон "Про Службу військового капеланства"

докладніше
30 листопада 2021, 14:31

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень"

докладніше
30 листопада 2021, 14:00

У Верховній Раді України розгорнуто фотовиставку у рамках соціального проекту «Sun Pro Ua: сонячні професії»

докладніше
30 листопада 2021, 12:25

Олександр Корнієнко: Текст змін до Конституції в частині децентралізації виставлять на обговорення

докладніше
30 листопада 2021, 11:13

Прийнято Постанову "Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо створення центрального органу виконавчої влади в сфері захисту прав дітей – Державної служби України у справах дітей"

докладніше
30 листопада 2021, 11:05

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення

докладніше
30 листопада 2021, 10:43

Прийнято Постанову "Про проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України і становити загрозу національній безпеці України"

докладніше
30 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 листопада

докладніше
30 листопада 2021, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 30 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
19 вересня 2019, 14:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

Сьогодні у кулуарах парламенту відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією. На своєму першому засіданні члени депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією обрали співголів: Михайлюк Галину Олегівну, члена фракції Політичної партії «Слуга народу» та Железняка Ярослава Івановича, члена фракції Політичної партії “Голос”. На засіданні також була обрана секретар групи - Шкрум Альона Іванівна, член фракції політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”. Також було обрано чотирьох заступників Співголів групи: Юраша Святослава Андрійовича, члена фракції Політичної партії “Слуга народу”, Тищенка Миколу Миколайовича, члена фракції Політичної партії “Слуга народу”, Клочка Андрія Андрійовича, члена фракції Політичної партії “Слуга народу” та представника фракції Політичної партії “Голос”.

Як зазначалося під час засідання, Японія є важливим стратегічним партнером України. Японія однією з перших засудила окупаційні дії РФ, застосувавши санкційний механізм до низки представників держави-агресора, а також ініціювала розробку плану дій щодо допомоги Україні на рівні країн G7. Поряд з дипломатичною, Японія забезпечила значну фінансову підтримку Україні. Перш за все, це проект модернізації Бортницької станції аерації, яка очищує стічні води м. Києва, реалізація програм «зелених» інвестицій, численні проекти, спрямовані на розвиток людських ресурсів, так звані «Кусаноне» (зокрема, розвиток медичних та освітніх закладів, матеріальна допомога для розбудови підконтрольних територій в Донецькій та Луганській областях тощо), технічна допомога Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA), співпраця з Японською федерацією бізнесу «Кейданрен» тощо.

Учасники засідання також зауважили, що Японія входить в топ-20 найбільш інноваційних країн світу (Global Innovation Index 2019, INSEAD, World Intellectual Property Organization) та в топ-10 за показником інноваційного потенціалу Індексу глобальної конкурентоспроможності (The Global Competitiveness Report 2018, World Economic Forum). З огляду на це, представники групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією вбачають одним з ключових напрямків співробітництва питання цифрової трансформації та трансферу технологій в усі сфери економіки країни.

Співголова депутатської групи Я.Железняк назвав першочергові кроки співпраці - організувати зустріч керівництва групи з парламентською делегацією Японії, яка прибуває з візитом до України наприкінці вересня; налагодити системну співпрацю з міністерствами для узгодження кроків та просування спільної адженди в секторальних українсько-японських відносинах; запровадити механізм парламентського контролю за цільовим використанням фінансових ресурсів, наданих Японією на реалізацію проектів в Україні; розвиток інформаційної політики щодо створення позитивного іміджу України в Японії, поглиблення культурних та геополітичних зв’язків, інформування бізнесу та громадян Японії про наявні інвестиційні та туристичні можливості в Україні.