Новини

18 жовтня 2019, 18:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію Генерального прокурора України Руслана Рябошапки про хід реформування органів прокуратури

докладніше
18 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Ірландією, Йорданією та Вірменією

докладніше
18 жовтня 2019, 16:25

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2019, 16:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:49

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:22

Прийнято Постанову "Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 14:23

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
18 жовтня 2019, 12:31

До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози у Верховній Раді України відбулася одноденна інформаційно-просвітницька акція

докладніше
18 жовтня 2019, 12:30

Комітет з питань екологічної політики та природокористування пропонує повернути на доопрацювання проект Закону про внесення змін до законодавства щодо встановлення додаткових гарантій збереження лісів

докладніше
18 жовтня 2019, 10:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні – вересні 2019 року

докладніше
18 жовтня 2019, 09:57

Комітет з питань бюджету розглянув законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України

докладніше
18 жовтня 2019, 09:55

Комітет з питань молоді і спорту підтримує законопроект щодо заохочення роботодавців до працевлаштування молоді

докладніше
18 жовтня 2019, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 жовтня

докладніше
18 жовтня 2019, 09:35

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 18 жовтня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 вересня 2019, 14:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

Сьогодні у кулуарах парламенту відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією. На своєму першому засіданні члени депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією обрали співголів: Михайлюк Галину Олегівну, члена фракції Політичної партії «Слуга народу» та Железняка Ярослава Івановича, члена фракції Політичної партії “Голос”. На засіданні також була обрана секретар групи - Шкрум Альона Іванівна, член фракції політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”. Також було обрано чотирьох заступників Співголів групи: Юраша Святослава Андрійовича, члена фракції Політичної партії “Слуга народу”, Тищенка Миколу Миколайовича, члена фракції Політичної партії “Слуга народу”, Клочка Андрія Андрійовича, члена фракції Політичної партії “Слуга народу” та представника фракції Політичної партії “Голос”.

Як зазначалося під час засідання, Японія є важливим стратегічним партнером України. Японія однією з перших засудила окупаційні дії РФ, застосувавши санкційний механізм до низки представників держави-агресора, а також ініціювала розробку плану дій щодо допомоги Україні на рівні країн G7. Поряд з дипломатичною, Японія забезпечила значну фінансову підтримку Україні. Перш за все, це проект модернізації Бортницької станції аерації, яка очищує стічні води м. Києва, реалізація програм «зелених» інвестицій, численні проекти, спрямовані на розвиток людських ресурсів, так звані «Кусаноне» (зокрема, розвиток медичних та освітніх закладів, матеріальна допомога для розбудови підконтрольних територій в Донецькій та Луганській областях тощо), технічна допомога Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA), співпраця з Японською федерацією бізнесу «Кейданрен» тощо.

Учасники засідання також зауважили, що Японія входить в топ-20 найбільш інноваційних країн світу (Global Innovation Index 2019, INSEAD, World Intellectual Property Organization) та в топ-10 за показником інноваційного потенціалу Індексу глобальної конкурентоспроможності (The Global Competitiveness Report 2018, World Economic Forum). З огляду на це, представники групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією вбачають одним з ключових напрямків співробітництва питання цифрової трансформації та трансферу технологій в усі сфери економіки країни.

Співголова депутатської групи Я.Железняк назвав першочергові кроки співпраці - організувати зустріч керівництва групи з парламентською делегацією Японії, яка прибуває з візитом до України наприкінці вересня; налагодити системну співпрацю з міністерствами для узгодження кроків та просування спільної адженди в секторальних українсько-японських відносинах; запровадити механізм парламентського контролю за цільовим використанням фінансових ресурсів, наданих Японією на реалізацію проектів в Україні; розвиток інформаційної політики щодо створення позитивного іміджу України в Японії, поглиблення культурних та геополітичних зв’язків, інформування бізнесу та громадян Японії про наявні інвестиційні та туристичні можливості в Україні.