Новини

28 вересня 2021, 17:25

Питання державної підтримки сільгосптоваровиробників Одещини обговорено під час другого етапу агрофоруму, проведеного під егідою Комітету з питань аграрної та земельної політики

докладніше
28 вересня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук розповів, чому важливо проводити оцінку впливу проєктів нормативно-правових актів

докладніше
28 вересня 2021, 12:15

У Комітеті з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин проведено зустріч з Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

докладніше
28 вересня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 вересня

докладніше
27 вересня 2021, 18:06

Голова Верховної Ради України підписав Закон, який удосконалює доступ пацієнтів до інноваційних лікарських засобів

докладніше
27 вересня 2021, 17:00

За сприяння Комітету з питань аграрної та земельної політики у м. Болград проведено перший етап Агрофоруму «Одещина 2021: Південь - північ»

докладніше
27 вересня 2021, 16:00

У Комітеті з питань бюджету відбулася зустріч із представниками Єврокомісії та Програми SIGMA

докладніше
27 вересня 2021, 15:30

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець взяв участь у фестивалі грецької культури “Мега Йорти”

докладніше
27 вересня 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2022 рік

докладніше
27 вересня 2021, 14:05

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи

докладніше
27 вересня 2021, 13:16

Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи візьме участь у роботі осінньої сесії ПАРЄ (м. Страсбург, 27 – 30 вересня)

докладніше
25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
09 вересня 2019, 13:31

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує ухвалити зміни до законів про приватизацію, стимулювання інвестиційної діяльності, щодо вдосконалення публічних закупівель

Комітет з питань економічного розвитку на своєму засіданні розглянув та ухвалив висновки щодо:

проекту Закону про внесення зміни до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна", № 1037; проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні, № 1059; проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів, № 1062; проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень, № 1065; проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про стандартизацію", № 1068; проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель, № 1076.

Під час обговорення законопроекту про внесення зміни до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" зазначалося, що законодавчий акт розроблено з метою приведення норм Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» у відповідність до норм Конституції України. Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку підтримує прийняття законопроекту за основу в першому читанні. Комітет з питань антикорупційної політики у своєму висновку зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів – проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

За результатами обговорення народні депутати України – члени Комітету прийняли рішення внести проект Закону України про внесення зміни до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» (№ 1037) на розгляд Верховної Ради України, рекомендувати включити його до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому як Закон з техніко-юридичним опрацюванням.

Ухвалення законопроекту дасть змогу відповідному Комітету, до предметів відань якого віднесено контроль за здійсненням приватизації, додержанням законодавства України про приватизацію та аналізу її наслідків, діяти у спосіб, у межах, визначених Законом України «Про комітети Верховної Ради України». Також законопроектом передбачено визнати Постанову «Про Контрольну комісію Верховної Ради України з питань приватизації» такою, що втратила чинність.

Члени Комітету також розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні(№1059), яким передбачено поліпшення інвестиційного клімату України за окремими напрямами, обраними внаслідок комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку у методології рейтингу Doing Business.

Для реалізації мети, зазначеної в законопроекті, пропонується в нести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Цивільного, Земельного, Господарського процесуального кодексів України, Кодексу України з процедур банкрутства, законів України «Про нотаріат», «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інших законів України. Комітет з питань антикорупційної політики у своєму висновку зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів – проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

За результатами обговорення народні депутати прийняли рішення внести зазначений проект Закону на розгляд Верховної Ради України, рекомендувати включити його до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому як Закон з техніко-юридичним опрацюванням.

Учасники засідання під час розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів (№1062) зауважили, що метою законопроекту є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем із правом Європейського Союзу.

Для реалізації зазначеної мети пропонується внести відповідні зміни до Цивільного кодексу України, Закону України «Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем» та Декрету Кабінету Міністрів «Про державне мито».

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку зазначає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийняти за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій. Комітет з питань антикорупційної політики у своєму висновку зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів – проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

За результатами обговорення члени Комітету прийняли рішення внести проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів (№1062) на розгляд Верховної Ради України, рекомендувати включити його до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому як Закон з техніко-юридичним опрацюванням.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень (№1065) розроблений з метою забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції шляхом узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на географічні зазначення із правом Європейського Союзу.

Для реалізації зазначеної в законопроекті мети, пропонується внести відповідні зміни до Господарського та  Цивільного кодексів України, Закону України «Про охорону прав на зазначення походження товарів», Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку зазначає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій. Комітет з питань антикорупційної політики у своєму висновку зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів – проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

За результатами обговорення народні депутати прийняли рішення внести проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень (№1065) на розгляд Верховної Ради України, рекомендувати включити його до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Як зазначалося під час обговорення проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про стандартизацію" (№ 1068), законопроект спрямований на приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики. Зокрема передбачено внести зміни до Водного, Кримінального, Земельного, Господарського кодексів України, законів України «Про інвестиційну діяльність», «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та інші закони України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій. Комітет з питань антикорупційної політики у своєму висновку зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів – проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Комітет з питань цифрової трансформації у своєму висновку рекомендує Верховній Раді України зазначений законопроект прийняти за основу та в цілому як Закон. Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення у висновку рекомендує Верховній Раді України прийняти даний законопроект за основу за умови врахування зазначеного у висновку Комітету зауваження. Комітет з питань бюджету у висновку зазначає, що законопроект не матиме впливу на показники бюджету. У разі прийняття відповідного закону він може набирати чинності у термін, визначений авторами законопроекту.

За результатами обговорення народні депутати прийняли рішення внести проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» (№1068) на розгляд Верховної Ради України, рекомендувати включити його до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Під час обговорення проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель (№ 1076) зазначалося, що законодавчий акт покликаний удосконалити систему публічних закупівель, спрямовану на розвиток конкурентного середовища та добросовісної конкуренції у сфері закупівель в Україні, а також забезпечення виконання згідно із Угодою між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, міжнародних зобов’язань України у сфері публічних закупівель (зокрема, згідно етапів ІІ та ІІІ Угоди про асоціацію з ЄС) шляхом гармонізації основних положень Закону України “Про публічні закупівлі” до Директив Європейського Союзу з питань закупівель.

До того ж проектом пропонується викласти в новій редакції Закон України «Про публічні закупівлі», визнати таким, що втратили чинність закони «Про особливості здійснення закупівель неопромінених паливних елементів (твелів) для ядерних реакторів», «Про особливості здійснення закупівлі за державні кошти послуг поштового зв'язку, поштових марок та маркованих конвертів» та внести відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів України «Про санкції», «Про запобігання корупції», «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори», «Про політичні партії в Україні» та інших законів України.  За результатами обговорення члени Комітету прийняли рішення внести проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель (№1076) на розгляд Верховної Ради України, рекомендувати включити його до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому як Закон з техніко-юридичним опрацюванням.