Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
06 вересня 2019, 21:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ініційований Президентом України

Комітет з питань антикорупційної політики сьогодні на своєму засіданні розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№ 1031), визначений Президентом України В. Зеленським, як невідкладний для позачергового розгляду.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська нагадала, що встановлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення залишається зобов’язанням України за Меморандумом про взаємодію із Міжнародним валютним фондом і за повернення до цього питання також неодноразово висловлювалися наші міжнародні партнери.

Необхідність відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення виникла внаслідок рішення Конституційного Суду України щодо визнання положень статті 3682 Кримінального кодексу України такими, що не відповідають Конституції України.

Перший заступник Генерального прокурора України Віталій Касько, представляючи на засіданні даний законопроект, повідомив, що, внесеним Президентом законопроектом пропонується повернути статтю про незаконне збагачення до Кримінального кодексу, виклавши її із врахуванням рішення Конституційного суду.

«У разі прийняття такого законопроекту, стаття у Кримінальному кодексі буде поєднуватись із інструментом, який називається «цивільна конфіскація». Відповідно, ця частина буде передбачена в окремій главі Цивільного процесуального кодексу, викладеній в новій редакції», - сказав В.Касько, додавши, що даний інструмент був і раніше, однак був недієвий. «Нинішній інструмент передбачає конфіскацію без засудження», - уточнив він.

Заступник Генпрокурора звернув увагу, що і цивільна конфіскація, і незаконне збагачення стосуються виключно чиновників.

В.Касько підкреслив, що законопроект чітко розмежовує, що активи, які враховані при цивільній конфіскації, не можуть бути враховані повторно в кримінальному провадженні про незаконне збагачення і навпаки.

Цивільна конфіскація застосовується згідно з Цивільним кодексом України до активів, вартість яких перевищує законні доходи не більш ніж на п’ятнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо вартість перевищує вказану суму - передбачена кримінальна відповідальність, пояснив посадовець.

Він також поінформував, що у законопроекті даються визначення понять «незаконне збагачення» і «активи», прописані стандарти доведення та інструменти збору доказів.

Під час обговорення наголошувалося, що головна мета даного законопроекту не посадити чиновників, а повернути незаконно набуті кошти державі.

Народні депутати доповнили запропонований текст законопроекту № 1031 змінами до статті 290 Цивільного процесуального кодексу України, якими передбачили, що позов пред'являється щодо активів набутих протягом трьох років до дня набрання чинності даним Законом, а також до частини 3 статті 258 Цивільного кодексу України, якими передбачили, позовну давність у чотири роки.

«Таким чином строк ретроактивності становитиме три роки, позовна давність – чотири роки», - зазначила голова Комітету.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№ 1031), з урахуванням ухвалених пропозицій Комітету.

Народні депутати також розглянули альтернативні законопроекти «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо незаконного збагачення осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та покарання за нього» (№1031-1) і «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№1031-2). Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді їх відхилити.