Новини

07 червня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Святої Трійці

докладніше
06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
06 вересня 2019, 20:44

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому зміни до Закону «Про Вищий антикорупційний суд», щодо початку роботи суду

Таке рішення Комітет з питань антикорупційної політики ухвалив сьогодні, розглянувши проект Закону «Про внесення зміни до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду)» (№ 1025), визначений Президентом України В. Зеленським, як невідкладний для позачергового розгляду.

Представляючи даний законопроект, голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська привітала присутніх з тим, що вчора, 5 вересня, Вищий антикорупційний суд розпочав свою роботу. Водночас вона зазначила, що з ним будуть проблеми наступного характеру: «Згідно з передбаченим чинним законодавством порядком передачі до Вищого антикорупційного суду підсудних йому проваджень, до нього мають бути передані більш ніж три з половиною тисячі кримінальних проваджень, які наразі розглядаються іншими судами. При цьому лише 5% із цих кримінальних проваджень стосуються високопосадовців і їх досудове розслідування здійснювалося Національним антикорупційним бюро України (НАБУ)».

«Це означає, що, фактично, Вищий антикорупційний суд, який має у своєму складі 38 суддів, буде заблокований справами, які не стосуються високопосадової корупції», - підкреслила А.Красносільська.

Вона поінформувала, що законопроектом пропонується внести зміни у "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищий антикорупційний суд", відповідно до яких даний суд зараз приймає у свою роботу кримінальні провадження, досудове розслідування у яких здійснюється або здійснювалося НАБУ та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а також усі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами САП і судовий розгляд яких судами першої, апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду. Решту справ, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, він приймає за умови, якщо відомості про них внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дати початку роботи цього суду.

«Пропоновані зміни не змінюють по суті предметну підсудність Вищого антикорупційного суду, але встановлюють певну черговість передачі справ, для того, щоб зараз Суд міг пріоритетно розглядати саме справи високопосадової корупції НАБУ і САП і по цим справам, в першу чергу, давати результати», - сказала голова Комітету.

А.Красносільська також повідомила, що даний законопроект підтримали: НАБУ, САП, Делегація Європейського Союзу в Україні, Венеційська комісія, Центр політико-правових реформ.

Члени Комітету підтримали пропозицію внести також зміни в Кримінальний процесуальний кодекс, аналогічні тим, що передбачені в тілі поданого Президентом проекту Закону. І передбачити, що вони набувають чинності з дня набрання чинності цим Законом.

Комітет з питань антикорупційної політики прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ухвали проект Закону «Про внесення зміни до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду)» (№ 1025) за основу і в цілому із урахуванням пропозиції Комітету додати до Перехідних положень законопроекту відповідні зміни в Кримінальний процесуальний кодекс.