Новини

20 січня 2021, 17:43

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку

докладніше
20 січня 2021, 17:20

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання

докладніше
20 січня 2021, 17:07

Питання співпраці між Україною та Болгарією обговорили депутатські групи з міжпарламентських зв’язків обох держав під час відеозустрічі

докладніше
20 січня 2021, 15:40

Комітет з питань правоохоронної діяльності розглянув законопроекти щодо обігу цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї

докладніше
20 січня 2021, 12:26

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Парламенті

докладніше
20 січня 2021, 09:48

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 січня

докладніше
19 січня 2021, 17:18

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства

докладніше
19 січня 2021, 16:25

Реалізацію національного плану України зі скорочення викидів обговорено під час слухань у Комітеті з питань екологічної політики та природокористування

докладніше
19 січня 2021, 09:49

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 січня

докладніше
18 січня 2021, 16:15

У Комітеті з питань інтеграції до Європейського Союзу опрацьовується законопроект щодо європейських вимог до матеріалів, що контактують з харчовими продуктами

докладніше
18 січня 2021, 14:08

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами

докладніше
18 січня 2021, 13:34

Парламентська бібліотека презентує нові надходження книжок за юридичним, економічним та історичним напрямами

докладніше
15 січня 2021, 12:22

Дмитро Разумков вручив відзнаки Верховної Ради працівникам Управління державної охорони України

докладніше
15 січня 2021, 11:13

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
30 серпня 2019, 02:16

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулася перша сесія Верховної Ради України IX скликання (відео)

Голова Підготовчої депутатської групи Дмитро Разумков відкрив першу сесію Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Головуючий повідомив, що за результатами виборів, які відбулися 21 липня 2019 року, Центральна виборча комісія зареєструвала 423 народних депутати. Склали присягу, вступили на посаду і зареєструвалися для участі в першому пленарному засіданні 422 народних депутати.

"Таким чином, Верховна Рада України дев’ятого скликання є повноважною і може здійснювати свої конституційні повноваження", - зазначив Д.Разумков.

Для участі у першому пленарному засіданні зареєструвалося 405 народних депутатів.
Голова Підготовчої депутатської групи надав слово найстаршому за віком народному депутатові Юлію Іоффе, який оголосив першу сесію Верховної Ради України дев’ятого скликання відкритою.

У виконанні народного хору прозвучав Гімн України.

Д.Разумков оголосив про припинення повноважень Верховної Ради України восьмого скликання. Парламентарії оплесками подякували своїм попередникам за роботу.

Головуючий повідомив, що для ведення пленарних засідань потрібно сформувати Тимчасову президію. Д.Разумков зазначив, що Тимчасова президія першої сесії складається із шести народних депутатів. До її складу входять Голова Підготовчої депутатської групи та по одному представникові від кожної політичної партії, між виборчими списками яких розподілено депутатські мандати.

Д.Разумков поінформував про персональний склад членів Тимчасової президії, визначений представниками політичних партій.

Головуючий поставив на голосування проект Постанови «Про Тимчасову президію першої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання» (№1001).

Верховна Рада 390 голосами ухвалила проект постанови за основу і в цілому.

Головуючий запросив членів Тимчасової президії зайняти свої місця і приступити до виконання своїх обов'язків.

Члени Тимчасової президії першої сесії зайняли свої місця.

Народні депутати підтримали пропозицію головуючого про продовження пленарного засідання після 18.00 до завершення розгляду усіх питань порядку денного. За дану пропозицію проголосували 359 народних депутатів.

Д.Разумков зазначив, що послідовність розгляду питань на першій сесії новообраної Верховної Ради, визначено Регламентом роботи Верховної Ради, а саме 16 статтею. Він поставив на голосування проект Постанови «Про порядок денний першої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання на період розгляду організаційних питань першої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання» (№1004).

Парламентарії 306-ма голосами підтримали цей проект постанови.

Головуючий надав слово Прем'єр-міністрові України Володимиру Гройсману, який оголосив про складення, відповідно до Конституції, повноважень Кабінету Міністрів.

"Наша робота протягом останніх трьох років була направлена на покращення життя громадян", - зазначив В.Гройсман. Він побажав успіху новому складу Верховної Ради і Кабінету Міністрів.

Д.Разумков нагадав, що згідно з Конституцією України Кабінет Міністрів, який склав повноваження перед новообраною Верховною Радою, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів.

Головуючий оголосив наступне питання порядку денного - про формування депутатських фракцій і груп.

Він оголосив під стенограму, що згідно з протоколами зборів представників політичних сил, обраних до парламенту, у Верховній Раді дев'ятого скликання сформовано і зареєстровано п'ять фракцій та одну групу.

Д.Разумков повідомив: «Відповідно до статті 83 Конституції України, депутатська фракція у Верховній Раді України, до складу якої входять більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України, має право коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України». Він також оголосив, що зареєстрована депутатська фракція партії «Слуга народу» налічує 254 народних депутати, що становить більшість народних депутатів від кількісного складу Верховної Ради України і, відповідно до Конституції України, має права коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України.

Головуючий оголосив технічну перерву до 14.00 для переформатування системи «Рада» під голосування відповідно до приналежності народних депутатів до фракцій.

Після перерви головуючий надав слово Голові Верховної Ради України восьмого скликання Андрію Парубію для виступу з доповіддю "Про стан законодавчої роботи Верховної Ради України восьмого скликання".

А.Парубій підбив підсумки роботи парламенту за п’ять років восьмого скликання. Він наголосив: «Головним завданням восьмого скликання було забезпечення національної безпеки країни в широкому розумінні». Водночас, за словами Голови Верховної Ради, проводився цілий ряд реформ.

Народні депутати перейшли до розгляду питання про обрання Лічильної комісії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Верховна Рада 388 голосами прийняла Постанову «Про Лічильну комісію Верховної Ради України дев'ятого скликання» (№1002).

Д.Разумков оголосив до розгляду питання про обрання Голови Верховної Ради України і звернувся до депутатських фракцій і груп з проханням вносити кандидатури на цю посаду.

Головуючий надав слово представнику фракції "Слуга Народу", який вніс кандидатуру на посаду Голови Верховної Ради України народного депутата Дмитра Разумкова.

Далі засідання веде член Тимчасової президії Руслан Стефанчук.

Він зазначив, що під час виступів була запропонована одна кандидатура - народного депутата Дмитра Разумкова - і надав йому слово для виступу.

На початку виступу Д.Разумков відзначив, що останні роки постійно падала довіра до Верховної Ради і «український народ вирішив покласти цьому край, проголосувавши на дострокових парламентських виборах». За словами кандидата на посаду, завдання Верховної Ради дев’ятого скликання – відновити довіру народу.

Він окреслив завдання, які необхідно вирішити парламенту.

Д.Разумков відповів на запитання народних депутатів.

Парламентарії перейшли до обговорення кандидатури Д.Разумкова на посаду Голови Верховної Ради України.

Співголова фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час виступу з трибуни оголосила про перехід фракції в опозицію.

В обговоренні також взяли участь представники депутатської групи «За майбутнє», фракції політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" і фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

Головою Верховної Ради України дев’ятого скликання обрано народного депутата Дмитра Разумкова. За це рішення проголосували 382 народних депутати.

Д.Разумков подякував народним депутатам за довіру і зайняв місце голови у президії.

Верховна Рада перейшла до розгляду питання про Першого заступника і заступників Голови Верховної Ради.

Першим заступником Голови Верховної Ради дев'ятого скликання обрано члена фракції політичної партії "Слуга Народу" Руслана Стефанчука. Дану кандидатуру підтримали 330 народних депутати.

На посаду заступника Голови Верховної Ради дев'ятого скликання чотири політичні сили, представлені в парламенті, запропонували свої кандидатури: від фракції політичної партії «Європейська Солідарність» - народний депутат Мустафа Джемілєв, від фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" - народний депутат Олена Кондратюк, від групи народних депутатів «За майбутнє» - народний депутат Ірина Констанкевич, від фракції політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" - народний депутат Нестор Шуфрич.

Заступником Голови Верховної Ради дев'ятого скликання обрано представника фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" Олену Кондратюк, за яку проголосували 318 народних депутатів.

Головуючий оголосив до розгляду питання про позачергове послання Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Голова Верховної Ради оголосив, що у засіданні бере участь Президент України Володимир Зеленський.

Д.Разумков надав слово для виступу Президентові України.

Президент України привітав народних депутатів зі вступом до повноважень і початком роботи. Він закликав більше голосувати, більше приймати законів.

В.Зеленський висловив сподівання, що новий парламент «включить п’яту швидкість» і почне ефективно працювати.

Він окреслив виклики та завдання, які стоять перед Верховною Радою дев'ятого скликання.

Головуючий оголосив до розгляду питання про призначення Прем'єр-міністра України.

Голова Верховної Ради повідомив, що до Президента України надійшло подання за підписом керівника депутатської фракції партії «Слуга народу» про призначення на посаду Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука.

В.Зеленський підписав подання про призначення Олексія Гончарука на посаду Прем'єр-міністра України і пропонує народним депутатам підтримати це подання.