Новини

27 липня 2021, 14:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період роботи п’ятої сесії підготував та прийняв рішення по 117 проектах законів і постанов

докладніше
27 липня 2021, 10:30

Комітет з питань економічного розвитку за період п’ятої сесії подав на розгляд Верховної Ради 63 законопроекти

докладніше
27 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 липня

докладніше
26 липня 2021, 17:40

Протягом п’ятої сесії Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів 18 засідань, на яких розглянуто 124 питання

докладніше
26 липня 2021, 12:08

Руслан Стефанчук: Антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами

докладніше
26 липня 2021, 11:30

Голова Верховної Ради підписав закони щодо стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні

докладніше
26 липня 2021, 11:07

За поданням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики протягом п’ятої сесії прийнято 26 законів в цілому

докладніше
26 липня 2021, 08:00

Голова Верховної Ради України перебуватиме із триденною робочою поїздкою у Миколаївській та Одеській областях

докладніше
25 липня 2021, 10:41

Визначати перелік олігархів має незалежна комісія, - Голова Парламенту

докладніше
23 липня 2021, 18:43

Олена Кондратюк: інтерни-випускники Програми стажування у Верховній Раді мають стати добрими промоутерами парламентаризму

докладніше
23 липня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України

докладніше
23 липня 2021, 14:52

У Верховній Раді відбулася церемонія закриття Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
23 липня 2021, 12:23

У Комітеті з питань економічного розвитку обговорили стан розвитку суднобудівної галузі

докладніше
23 липня 2021, 10:53

Голова Верховної Ради України підписав Закон про особливості формування мережі ліцеїв

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
25 липня 2019, 12:27

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань національної безпеки і оборони підбив підсумки за період роботи Верховної Ради України восьмого скликання

 

Комітет з питань національної безпеки і оборони протягом 2014-2019 рр. здійснював законопроектну, організаційну і контрольну функції, спрямовуючи свою діяльність на системне удосконалення законодавчої бази, що регулює сферу національної безпеки і оборони, посилюючи парламентський контроль над сектором безпеки і оборони, оперативно реагуючи на його потреби відповідно до вимог і викликів сьогодення, з урахуванням досвіду, набутого за час проведення АТО і Операції об’єднаних сил на сході держави.

Прийнятими законами, зокрема Законом України «Про національну безпеку України», закладено підвалини для подальшого розвитку законодавчої бази в сфері безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО.

У період з листопада 2014 р. по липень 2019 р. відбулося 132 засідання Комітету, на яких розглянуто 889 питань, з яких 365 присвячено обговоренню проектів законів і постанов. Комітетом надано 93 висновки на інші законопроекти, головними з підготовки і попереднього розгляду яких визначено інші комітети Верховної Ради України.

Комітетом проведено низку слухань:

«Шляхи підвищення мотивації громадян до проходження ними військової служби в складі підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції на Сході України» (січень 2015 року);

«Територіальна оборона в умовах гібридної війни» (липень 2015 року);

«Проблеми учасників антитерористичної операції та шляхи їх вирішення» (липень 2016 року);

«Реформування військово-промислового комплексу України: проблеми та шляхи вирішення» (листопад 2017 року):

спільні комітетські слухання на тему: «Наближення України до стандартів НАТО: перешкоди та досягнення. Стан виконання Річної національної програми співробітництва під егідою Комісії Україна-НАТО та Стратегічного оборонного бюлетеня України» за участі комітетів у закордонних справах та з питань європейської інтеграції (жовтень 2017 року).

Під час виїзного засідання у Міністерстві оборони члени Комітету розглянули питання, присвячені стану фінансування Збройних Сил України у 2016 році, стану виконання державного оборонного замовлення, проведення процедур закупівель, укладання договорів (контрактів) з постачання у війська (сили) озброєння, військової техніки і матеріально-технічних засобів, відновлення озброєння та військової техніки на державних підприємствах за укладеними договорами у 2016 році та пропозиції на 2017 рік, а також пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2017 рік (вересень 2016 року).

Комітет також провів круглі столи на тему: «Розвиток потенціалу України з гуманітарного розмінування. Законодавче забезпечення» (28 березня 2017 року) і «Забезпечення безпеки кіберпростору у системі національної безпеки України» (29 листопада 2017 року).

У порядку парламентського контролю Комітет на засіданнях постійно заслуховував інформації представників Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, міністерств та інших органів сектору безпеки, зокрема: про стан забезпечення особового складу, що бере участь в АТО, про забезпечення діяльності, бюджетного фінансування заходів із забезпечення озброєнням та військовою технікою, про стан підготовки до проведення часткової мобілізації та аналіз мобілізаційних заходів, із задоволення потреб сил оборони та сил безпеки держави в новітніх зразках озброєння, здійснення модернізації, заходів щодо зростання експорту озброєнь, підвищення ролі оборонно-промислового комплексу в соціально-економічному розвитку України; звіт представників військової прокуратури та Міністерства оборони щодо розгляду справ з розслідування фактів про системне зниження рівня обороноздатності нашої держави шляхом розпродажу за зниженими цінами озброєння, військової техніки до початку військової агресії на Сході України;

звіт Генерального прокурора України Луценка Ю.В. «Про результати розслідування кримінального провадження за фактом розв’язання і ведення представниками влади та Збройних Сил Російської Федерації агресивної війни проти України»; інформацію щодо фактів корупції в ДК «Укроборонпром», висвітлених у засобах масової інформації; звіт Міністерства оборони про планове забезпечення та фактичне використання бюджетних коштів сектором національної безпеки і оборони тощо.

Також на засіданнях Комітету неодноразово розглядалася інформація щодо: стану захищеності, забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних Сил України, обсягів використаних коштів, кількості зданих в експлуатацію сховищ, кошторисної вартості відповідних об’єктів за бюджетною програмою КПКВК 2101210 «Утилізація боєприпасів, рідинних компонентів ракетного палива, озброєння, військової техніки та іншого військового майна, забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних Сил України», а також щодо причин невиконання запланованих, зокрема у 2018 році, заходів та планування розподілу у 2019 році видатків, виділених на фінансування проектування та проведення робіт з будівництва (реконструкції) військових об’єктів для забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних Сил України; пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб; статистики нещасних випадків та самогубств серед військовослужбовців.

Народні депутати України - члени Комітету неодноразово відвідували військові частини, зокрема полігони, де спостерігали за випробуваннями окремих зразків озброєння та сучасних засобів радіозв’язку, а також ділянку державного кордону України у Харківській області для перевірки виконання завдань і заходів з підвищення обороноздатності та визначення потреб Державної прикордонної служби України щодо забезпечення охорони та оборони державного кордону України, враховуючи сучасні виклики.

У порядку здійснення Комітетом контрольної функції, поглиблення співпраці між Комітетом та відповідними міністерствами й іншими центральними органами виконавчої влади члени Комітету та працівники секретаріату Комітету брали участь у роботі відповідних колегій, робочих груп, спеціальних комісій, засіданнях Уряду та його комітетів, а також інших, в тому числі міжнародних, заходах.

У рамках міжнародного співробітництва проведено численні протокольні зустрічі керівництва Комітету з послами іноземних держав, представниками міжнародних організацій, іноземними парламентськими делегаціями (зокрема Канади, Італійської Республіки, Литовської Республіки, Чеської Республіки, Туреччини, а також Європейського Парламенту), представниками іноземних військових відомств (Португальської Республіки, Ісламської Республіки Пакистан тощо).

Відбувся обмін візитами між Комітетом та Комітетом національної оборони Парламенту Естонської Республіки для обговорення пріоритетних питань, що становлять двосторонній інтерес, та подальшої співпраці споріднених комітетів.

Також члени Комітету брали активну участь в роботі міжнародних парламентських організацій, постійних делегацій Верховної Ради України.

Комітет також розглянув понад 2 тисячі звернень громадян. Керівництвом Комітету проведено 8 особистих прийомів громадян. Опрацьовано та надано відповіді на 171 запит на інформацію.

 

Звіт Комітету з питань національної безпеки і оборони за період роботи Верховної Ради України восьмого скликання (2014 - 2019 роки)