Новини

19 липня 2019, 15:03

У Верховній Раді відкрито Освітній центр

докладніше
19 липня 2019, 11:36

Під час роботи Х сесії Верховної Ради України 8-го скликання особисті прийоми громадян головами комітетів та депутатських фракцій відвідали 390 громадян

докладніше
19 липня 2019, 10:29

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за період десятої сесії провів 9 засідань, на яких розглянуто 61 питання

докладніше
19 липня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 липня

докладніше
18 липня 2019, 19:35

І. Геращенко: «Європарламент підтримав резолюцію із вимогою до РФ щодо негайного звільнення усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 19:18

Андрій Парубій: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"

докладніше
18 липня 2019, 17:07

У Комітеті у закордонних справах презентовано проведення міжнародної конференції на тему: "Демократія в дії"

докладніше
18 липня 2019, 16:29

У Верховній Раді відбулася національна конференція "Законодавче регулювання медіації в Україні"

докладніше
18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше
17 липня 2019, 17:06

Голова Верховної Ради України заявив, що скликання позачергової сесії має відбуватись у відповідності до чинного законодавства

докладніше
17 липня 2019, 11:15

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за час роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання провів 10 засідань, на яких розглянуто 60 питань

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 червня 2019, 09:44

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 червня

Сьогодні у «Голосі України»:

Основи взаємодії і розподілу в механізмі держави

Українська делегація припиняє участь у роботі сесії ПАРЄ

Парламентарії країн НАТО побачили, яким є рівень наших Збройних Сил

Розв'язання конфлікту поклали на народ

У Верховній Раді працюють над Виборчим кодексом

Нова модель енергоринку і зниження ціни на природний газ

 

Основи взаємодії і розподілу в механізмі держави

Відповідно до Конституції Україна є парламентсько-президентською республікою. Тож як мають функціонувати та взаємодіяти між собою Верховна Рада, Президент та уряд і хто які має повноваження?

Верховна Рада як орган державної влади є колегіальним органом, який становлять 450 народних депутатів України. Верховна Рада України за своєю природою є представницьким органом державної влади і здійснює законодавчу владу. Визначення Верховної Ради України єдиним органом законодавчої влади означає, що жоден інший орган державної влади не уповноважений приймати закони. (читайте у «Голосі України» на 1, 6 стор. >>> article/318677)

Українська делегація припиняє участь у роботі сесії ПАРЄ

Українська делегація вирішила припинити роботу в сесії Парламентської асамблеї Ради Європи на знак протесту проти рішення про знищення санкційного механізму, що відкриває шлях до повернення делегації РФ в організацію без виконання міжнародних зобов'язань. Про це вчора у Фейсбуці повідомив голова нашої делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв. Українські парламентарії тимчасово повернуться до зали для участі в оскарженні повноважень російської делегації. Україна вимагатиме повністю позбавити росіян повноважень, а також права обіймати керівні посади в комітетах. В. Ар'єв також написав, що "делегація звертається до Верховної Ради з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ в подальшому". (читайте у «Голосі України» на 1, 7 стор. >>> article/318700)

Парламентарії країн НАТО побачили, яким є рівень наших Збройних Сил

У вівторок учасники засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО, що тривало 24-25 червня у Львові, на практиці ознайомилися, як українське військо переходить на стандарти Північноатлантичного Альянсу.

Президент Парламентської Асамблеї НАТО Мадлен Мун та її колеги побували в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, одному з провідних навчальних закладів військової освіти, ознайомилися з його історією та рівнем підготовки майбутніх офіцерів. (читайте у «Голосі України» на 1, 6 стор. >>> article/318737)

Розв'язання конфлікту поклали на народ

Конституційний Суд України визнав конституційним Указ Президента "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів".

У своєму рішенні КС, зокрема, зазначив, що "Верховна Рада України (VIII скликання), обрана на позачергових виборах 26 жовтня 2014 року, протягом строку своїх повноважень не відновила у Регламенті Верховної Ради України правове регулювання питання припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, з яким пов'язується початок перебігу місячного терміну формування нової коаліції депутатських фракцій і конституційне право Президента України достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо така коаліція депутатських фракцій не сформована в Україні. Внаслідок цього виник конституційний конфлікт між Президентом України та Верховною Радою України щодо підстав дострокового припинення повноважень, який не має правового вирішення, бо Основний Закон України не визначає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, а Регламент Верховної Ради України, всупереч вимогам статті 83 Конституції України, не передбачає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України". (читайте у «Голосі України» на 4 стор. >>> article/318690)

У Верховній Раді працюють над Виборчим кодексом

Парламентський червень стартував із обговорення стенограми наради у Президента з приводу призначення позачергових виборів народних депутатів. Керівники парламентських фракцій зауважили, що розмову корегували перед тим, як викласти її в загальний доступ на сайті глави держави, й наголошували на тому, що законних підстав для розпуску Врховної Ради не існувало. (читайте у «Голосі України» на 4 стор. >>> article/318691)

Нова модель енергоринку і зниження ціни на природний газ

Попри звернення Президента до Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо необхідності відкласти запровадження ринку електроенергії, уряд вирішив діяти відповідно до ухваленого у 2017 році закону та розпочати впровадження нової моделі енергоринку з 1 липня 2019 року. "Нині точаться дискусії щодо зміни дати впровадження ринку електроенергії, але це компетенція парламенту. А в уряду є тільки одна можливість - виконати норму закону та впровадити з 1 липня ринок електроенергії", - заявив прем'єр Володимир Гройсман, наголосивши при цьому, що ухвалений парламентом закон відповідає всім європейським та світовим нормам. Водночас він підкреслив, що пропоновані урядом рішення передбачають збереження нинішніх цін на електроенергію для населення, а також розглядаються варіанти їхнього незростання для промисловості. (читайте у «Голосі України» на 4 стор. >>> article/318692)

 

Повний випуск «Голосу України» від 26.06.2019 на сайті http://www.golos.com.ua