Новини

18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше
18 листопада 2019, 10:52

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо ввезення пестицидів на митну територію

докладніше
18 листопада 2019, 10:00

Комітет з питань молоді і спорту провів ХІІ тенісний турнір серед народних депутатів усіх скликань на Кубок Верховної Ради України

докладніше
18 листопада 2019, 09:15

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

докладніше
15 листопада 2019, 17:29

Руслан Стефанчук запропонував вибудувати дорожню карту співпраці з Парламентом Республіки Молдова

докладніше
15 листопада 2019, 16:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
15 листопада 2019, 15:59

У Верховній Раді створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако

докладніше
15 листопада 2019, 13:43

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового"

докладніше
15 листопада 2019, 13:38

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров’я населення

докладніше
15 листопада 2019, 12:35

Робоча група з доопрацювання законопроекту щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд провела перше засідання

докладніше
15 листопада 2019, 10:00

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська зустрілася з оглядовою місією з метою формування нового етапу програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" 2020-2025 EUACI (II фаза)

докладніше
15 листопада 2019, 09:40

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 червня 2019, 09:44

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 червня

Сьогодні у «Голосі України»:

Основи взаємодії і розподілу в механізмі держави

Українська делегація припиняє участь у роботі сесії ПАРЄ

Парламентарії країн НАТО побачили, яким є рівень наших Збройних Сил

Розв'язання конфлікту поклали на народ

У Верховній Раді працюють над Виборчим кодексом

Нова модель енергоринку і зниження ціни на природний газ

 

Основи взаємодії і розподілу в механізмі держави

Відповідно до Конституції Україна є парламентсько-президентською республікою. Тож як мають функціонувати та взаємодіяти між собою Верховна Рада, Президент та уряд і хто які має повноваження?

Верховна Рада як орган державної влади є колегіальним органом, який становлять 450 народних депутатів України. Верховна Рада України за своєю природою є представницьким органом державної влади і здійснює законодавчу владу. Визначення Верховної Ради України єдиним органом законодавчої влади означає, що жоден інший орган державної влади не уповноважений приймати закони. (читайте у «Голосі України» на 1, 6 стор. >>> article/318677)

Українська делегація припиняє участь у роботі сесії ПАРЄ

Українська делегація вирішила припинити роботу в сесії Парламентської асамблеї Ради Європи на знак протесту проти рішення про знищення санкційного механізму, що відкриває шлях до повернення делегації РФ в організацію без виконання міжнародних зобов'язань. Про це вчора у Фейсбуці повідомив голова нашої делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв. Українські парламентарії тимчасово повернуться до зали для участі в оскарженні повноважень російської делегації. Україна вимагатиме повністю позбавити росіян повноважень, а також права обіймати керівні посади в комітетах. В. Ар'єв також написав, що "делегація звертається до Верховної Ради з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ в подальшому". (читайте у «Голосі України» на 1, 7 стор. >>> article/318700)

Парламентарії країн НАТО побачили, яким є рівень наших Збройних Сил

У вівторок учасники засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО, що тривало 24-25 червня у Львові, на практиці ознайомилися, як українське військо переходить на стандарти Північноатлантичного Альянсу.

Президент Парламентської Асамблеї НАТО Мадлен Мун та її колеги побували в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, одному з провідних навчальних закладів військової освіти, ознайомилися з його історією та рівнем підготовки майбутніх офіцерів. (читайте у «Голосі України» на 1, 6 стор. >>> article/318737)

Розв'язання конфлікту поклали на народ

Конституційний Суд України визнав конституційним Указ Президента "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів".

У своєму рішенні КС, зокрема, зазначив, що "Верховна Рада України (VIII скликання), обрана на позачергових виборах 26 жовтня 2014 року, протягом строку своїх повноважень не відновила у Регламенті Верховної Ради України правове регулювання питання припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, з яким пов'язується початок перебігу місячного терміну формування нової коаліції депутатських фракцій і конституційне право Президента України достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо така коаліція депутатських фракцій не сформована в Україні. Внаслідок цього виник конституційний конфлікт між Президентом України та Верховною Радою України щодо підстав дострокового припинення повноважень, який не має правового вирішення, бо Основний Закон України не визначає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, а Регламент Верховної Ради України, всупереч вимогам статті 83 Конституції України, не передбачає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України". (читайте у «Голосі України» на 4 стор. >>> article/318690)

У Верховній Раді працюють над Виборчим кодексом

Парламентський червень стартував із обговорення стенограми наради у Президента з приводу призначення позачергових виборів народних депутатів. Керівники парламентських фракцій зауважили, що розмову корегували перед тим, як викласти її в загальний доступ на сайті глави держави, й наголошували на тому, що законних підстав для розпуску Врховної Ради не існувало. (читайте у «Голосі України» на 4 стор. >>> article/318691)

Нова модель енергоринку і зниження ціни на природний газ

Попри звернення Президента до Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо необхідності відкласти запровадження ринку електроенергії, уряд вирішив діяти відповідно до ухваленого у 2017 році закону та розпочати впровадження нової моделі енергоринку з 1 липня 2019 року. "Нині точаться дискусії щодо зміни дати впровадження ринку електроенергії, але це компетенція парламенту. А в уряду є тільки одна можливість - виконати норму закону та впровадити з 1 липня ринок електроенергії", - заявив прем'єр Володимир Гройсман, наголосивши при цьому, що ухвалений парламентом закон відповідає всім європейським та світовим нормам. Водночас він підкреслив, що пропоновані урядом рішення передбачають збереження нинішніх цін на електроенергію для населення, а також розглядаються варіанти їхнього незростання для промисловості. (читайте у «Голосі України» на 4 стор. >>> article/318692)

 

Повний випуск «Голосу України» від 26.06.2019 на сайті http://www.golos.com.ua