Новини

21 липня 2019, 12:40

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Дуже важливо, щоб Україна і надалі йшла в напрямку до НАТО і ЄС»

докладніше
21 липня 2019, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вітає жителів м.Торецьк з п’ятою річницею звільнення від російської окупації

докладніше
19 липня 2019, 15:03

У Верховній Раді відкрито Освітній центр

докладніше
19 липня 2019, 11:36

Під час роботи Х сесії Верховної Ради України 8-го скликання особисті прийоми громадян головами комітетів та депутатських фракцій відвідали 390 громадян

докладніше
19 липня 2019, 10:29

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за період десятої сесії провів 9 засідань, на яких розглянуто 61 питання

докладніше
19 липня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 липня

докладніше
18 липня 2019, 19:35

І. Геращенко: «Європарламент підтримав резолюцію із вимогою до РФ щодо негайного звільнення усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 19:18

Андрій Парубій: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"

докладніше
18 липня 2019, 17:07

У Комітеті у закордонних справах презентовано проведення міжнародної конференції на тему: "Демократія в дії"

докладніше
18 липня 2019, 16:29

У Верховній Раді відбулася національна конференція "Законодавче регулювання медіації в Україні"

докладніше
18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 червня 2019, 11:09

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув питання про виконання вимог законодавства України стосовно захисту права дитини на житло

 

Голова Комітету Артур Палатний під час розгляду на засіданні Комітету наголосив на тому, що право дитина на житло захищено Конвенцією ООН про права дитини та Законом України «Про охорону дитинства». Проте, відповідні норми працюють далеко не у всіх випадках.

Артур Палатний зазначив, що діти залишаються без даху над головою у різних випадках - через заборгованість батьків перед банками та іншими фінансовими установами, через конфлікти між батьками, через шахрайство із житлом дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування. Законодавством встановлені певні запобіжники щодо захисту житлових прав дитини. Проте, ці запобіжники працюють не у всіх випадках. Найбільш небезпечним для дітей є так зване стягнення на предмет іпотеки шляхом позасудового врегулювання на підставі договору, коли через виконавчий напис нотаріуса, який фактично працює на банк, змінюється власник житла і потім силовим шляхом відбирається житло.

Голова Комітету наголосив на тому, що окремою проблемою є зловживання з житлом, що знаходиться у власності дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Ми постійно чуємо повідомлення про шахрайські дії стосовно зазначеного житла, проте, після позбавлення прокуратури функцій представництва в суді окремих категорій громадян, ми втратили ефективний механізм захисту прав дітей і в цих справах.

На засіданні Комітету були присутні громадяни, діти яких втратили право на житло через різноманітні шахрайські дії. Вони пікетували Адміністрацію Президента України, вимагаючи захисту своїх конституційних прав, а багато інших постраждалих продовжують пікетування, бо вони залишились на вулиці з дітьми в прямому розумінні цього слова. «Тому ми маємо проаналізувати виконання органами державної влади своїх функцій щодо захисту прав дитини на житло, заслухати виступи постраждалих та разом виробити пропозиції, що допоможуть вдосконалити механізм захисту прав дитини на житло», - підкреслив Артур Палатний.

На засіданні Комітету виступили заступник директора департаменту захисту прав дітей та оздоровлення Міністерства соціальної політики Володимир Вовк та заступник директора департаменту приватного права Міністерства юстиції Олена Мартинюк. Вони поінформували учасників засідання про заходи, що вживає держава для захисту права дитини на житло. Проте, у виступах представників громадської організації "Всеукраїнський рух "Фінансовий майдан" Юлії Сало, Світлани Саражі та Тетяни Ващенко, інших постраждалих осіб були наведені численні факти зловживань з боку державних реєстраторів, насамперед, нотаріусів, інших шахрайських дій, байдужості працівників Національної поліції при «силових» виселеннях дітей із квартир без рішення суду.

Перший віце-президент Нотаріальної палати України Олена Оніщук наголосила на тому, що існують прогалини у законодавстві, якими користуються недобросовісні державні реєстратори, і тому це навіть не дозволяє у багатьох випадках притягнути їх до відповідальності. Водночас, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Віктор Новіков привернув увагу присутніх до іншої сторони питання - від неповернення кредитів страждають вкладники банків, які також мають дітей, тому, на його думку, необхідно посилити вимоги до позичальників. Саме через проживання дітей у іпотечних квартирах, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вимушений, за твердженням В. Новікова, продавати відповідні активи з великим дисконтом.

Коментуючи виступ заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Голова Комітету Артур Палатний наголосив на тому, що в багатьох випадках банки надають кредити тим громадянам, які не мають реальних можливостей погасити цей кредит, що також є порушенням законодавства. Крім того, Артур Палатний погодився з висновками представників громадськості щодо існування непрозорої системи продажу банками та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб іпотечних кредитів з великим дисконтом та відсутності пропозицій позичальникам погасити кредит з відповідною знижкою.

В ході обговорення Перший заступник Голови Комітету Микола Величкович, заступник Голови Комітету Олег Петренко, голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім’ї та дитинства Іван Спориш наголосили на необхідності захисту прав дітей на житло, посилення відповідальності органів державної влади за ці питання та внесення необхідних змін до законодавства, як до Законів України так і до підзаконних актів, що створять ефективний механізм захисту прав дитини на житло та ліквідують прогалини в законодавстві, якими користуються шахраї.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Аксана Філіпішина також запропонувала доручити Міністерству соціальної політики, Міністерству юстиції, Міністерству внутрішніх справ разом виробити механізм захисту права дитини на житло та надати відповідні роз’яснення своїм структурним підрозділам, органам опіки та піклування, державним реєстраторам.

Підводячи підсумки обговорення, Голова Комітету Артур Палатний зазначив, що є два шляхи розв’язання проблеми - внесення змін до законів України та врегулювання проблеми на рівні рішень Кабінету Міністрів і відповідних центральних органів виконавчої влади. На його думку, оскільки наближаються вибори до Верховної Ради України та найближчим часом народні депутати розглядатимуть проект Виборчого кодексу, оптимальним є другий варіант - розв’язання проблеми на рівні Кабінету Міністрів.

А.Палатний зазначив, що Комітет звернеться до Прем’єр-міністра щодо невідкладного ухвалення необхідних рішень для виконання їх відповідними міністерствами.

За підсумками обговорення ухвалено рішення Комітету, що містить конкретні пропозиції Кабінету Міністрів та іншим центральним органів виконавчої влади, врахування яких створить ефективний механізм захисту права дитини на житло.