Новини

11 листопада 2019, 20:40

Члени фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
11 листопада 2019, 16:40

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до Кодексу України з процедур банкрутства та Прикінцевих та Перехідних положень даного законопроекту

докладніше
11 листопада 2019, 14:14

«В Україні існує дуже тонка межа між захистом права громадян на інформацію та наступом на свободу слова», - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 13:10

Руслан Стефанчук: Ближчим часом до сесійної зали буде внесено 7-8 законопроектів, що стосуються народовладдя

докладніше
11 листопада 2019, 12:56

У четвер Верховна Рада може розглянути проект Держбюджету-2020, – Дмитро Разумков

докладніше
11 листопада 2019, 12:33

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
11 листопада 2019, 12:16

Держава має виробити ефективні механізми захисту наших громадян від провокацій РФ при виїзді за кордон, - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 10:13

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про утворення ТСК Верховної Ради з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 18:08

Комітет з питань освіти, науки та інновацій провів засідання круглого столу на тему: «Щодо застосування критеріїв оцінки науково-педагогічної або наукової діяльності здобувачів вчених звань»

докладніше
08 листопада 2019, 17:46

Олена Кондратюк: «Ми високо цінуємо підтримку Словенії у боротьбі за відновлення територіальної цілісності та суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 16:13

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів Комітетські слухання на тему: "Готовність до впровадження інституту кримінальних проступків в практичну діяльність органів досудового розслідування з 1 січня 2020 року"

докладніше
08 листопада 2019, 15:35

Делегація Верховної Ради України бере участь у роботі сесії Парламентської Асамблеї Парламентського виміру Центральноєвропейської ініціативи в м. Рим (Італійська Республіка )

докладніше
08 листопада 2019, 15:00

Україна та Італія зацікавлені у поглибленні співпраці на рівні парламентів: відбулася зустріч представників депутатських груп з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради та італійського парламенту

докладніше
08 листопада 2019, 14:26

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Бундестагу Німеччини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 червня 2019, 12:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання.

Головуючий повідомив, що в пленарному засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим.

Розпочалася "Година запитань до Уряду".

Головуючий надав слово для виступу Степану Кубіву, який доповів про хід реформ в економіці України , які проводить Уряд.

Говорячи про результати реформування економіки країни, Перший віце-прем’єр-міністр повідомив: «За три роки Уряд забезпечив 8,4% росту ВВП, а цими днями Держстат збільшив попередню оцінку зростання ВВП у першому кварталі з 2,2 до 2,5%». «Це 13 кварталів поспіль безперервного зростання в умовах суттєвої зміни політичного ландшафту, політичної турбулентності та продовження фактичної війни на сході України з агресором – Російською Федерацією», - додав він.

Серед інших здобутків, досягнутих завдяки спільним діям Уряду, Парламенту і Президента, С.Кубів назвав: скорочення тіньової економіки до 30% від ВВП; будівництво понад 6800 кілометрів доріг; розробку нового законодавства, яке дозволить залучати системні інвестиції в транспортну, портову інтернет інфраструктуру України, тривалу стабільність національної валюти.

Міністр також поінформував: «Вчора був підписаний меморандум з Міжнародною фінансовою корпорацією групи Світового банку про залучення міжнародних експертів та міжнародний досвід до роботи над проектами державно-приватного партнерства ефективним інструментом залучення великих інвестицій у будівництво доріг, портів, мостів, а також проведення широкосмугового Інтернету по всій території України».

За словами С.Кубіва, Уряд разом з Національним банком проводить валютну лібералізацію. Зокрема, нагадав про скасування з учорашнього дня обов’язкового продажу валюти.

«Структурні реформи дозволили Україні суттєво укріпити свої позиції у міжнародних рейтингах, але треба упорядковувати внутрішні процедури і покращувати якість життя людей», - зазначив представник Уряду.

С.Кубів наголосив на необхідності наділення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повноваженнями у сфері розвитку цифрової економіки і скоротити невластиві функції інших органів влади у цій сфері, а також створення відповідного Комітету у Верховній Раді, що «стане запорукою позитивних змін у розвитку українських інновацій, стартапів, цифровізації».

Він також підкреслив необхідність формування Стратегії розвитку інтелектуальної власності в Україні.

Перший віце-прем’єр-міністр окремо зупинився на позитивному впливі змін на життя українських родин: зупинка інфляції у квітні 2019 року на рівні 8,8%, зростання зарплат у приватному секторі. «Наступний крок – це збалансувати середні доходи і, особливо, витрати українських родин», - сказав він.

Серед завдань, які стоять перед Урядом, С.Кубів назвав: створення умов для зниження собівартості української продукції і формування сильного середнього класу в країні.

У сфері зовнішньої торгівлі Міністр назвав величезним досягненням укладення угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом, що дозволило зробити його основним торговельним партнером (частка в експорті товарів о послуг сьогодні становить 42,6%) і компенсувати втрачений російський ринок. Водночас, за його словами, Україна вийшла на ринки Африки, Близького Сходу, Південної Америки, Азії, зокрема, уклала угоди про вільну торгівлю з Канадою і Ізраїлем.

Говорячи про сільське господарство, урядовець зазначив, що зростає виробництво і експорт зернових в Україні і, водночас, ведеться робота над посиленням високотехнологічного виробництва і переробки, цифровізацією фермерських господарств.

С.Кубів висловився за прискорення розвитку цифрових сервісів, таких як система «Прозоро», яка вже працює в 24-х регіонах України і покращує конкуренцію, зокрема, при проведенні малої приватизації.

Також Уряд працює над розвитком малого і середнього бізнесу, покращенням доступу бізнесу і громадян до адміністративних послуг, забезпеченням армії зброєю українського виробництва.

Підсумовуючи свій виступ Перший віце-прем’єр-міністр наголосив: «В умовах зміни політичного ландшафту повинні залишитися незмінними ключові пріоритети розвитку України, економіки, суспільства. Йдеться про ЄС, НАТО, а також і про пріоритетні економічні реформи: підтримку просування експорту, спрощення бізнес-клімату, реформу державних закупівель, реформу управління держвласністю, розвиток промисловості та оборонно-промислового комплексу, реформу в сфері інтелектуальної власності, розвиток цифрової економіки і інновацій».

Виходячи з цього, С.Кубів запропонував до завершення сесії включити в порядок денний Верховної Ради і розглянути три законопроекти, які суттєво стимулюють економічний розвиток України: «Про концесії» (№ 8125, друге читання), щодо стимулювання інвестиційної діяльності (№ 8124) і про економічну декомунізацію (№ 4650).

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій, груп та окремих народних депутатів із наступних питань: світова рецесія, інші ризики та кроки Уряду для протидії; російський вплив на українські банки; робота «Прозоро» для подачі вагонів аграріям, обробка полів шкідливими препаратами; український газовидобуток і ціноутворення, підготовка до опалювального сезону, заборгованість населення за газ; відключення електроенергії шахтам Луганщини через борги і загрозу їх затоплення; забезпечення водою західного Донбасу; скорочення медичного персоналу у військових госпіталях, програма доступні ліки, оплата праці працівників медичних вишів; участь членів Уряду у виборах, розміщення реклами Уряду за бюджетні кошти; ремонт доріг у Вінницькій і Луганській областях; незаконний гральний бізнес.

Із заключним словом виступив Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, який подякував народним депутатам за співпрацю, а також ще раз звернувся із проханням ухвалити ряд важливих законопроектів, зокрема, закон про концесію.

На цьому «Година запитань до Уряду» завершилась.