Новини

16 серпня 2019, 15:37

Програма РАДА провела для новообраних народних депутатів тренінг, присвячений Регламенту Верховної Ради України

докладніше
15 серпня 2019, 19:40

Підготовча депутатська група вивчила пропозиції, напрацьовані підгрупами з організації роботи Верховної Ради IX скликання (відео)

докладніше
15 серпня 2019, 10:00

Проводиться акредитація до Верховної Ради України IX скликання

докладніше
14 серпня 2019, 18:54

І. Геращенко та А. Герасимов висловились проти ліквідації Комітету у справах ветеранів та створення Комітету з прав людини та реінтеграції окупованих територій

докладніше
14 серпня 2019, 12:40

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
13 серпня 2019, 16:00

Комітет з питань культури і духовності у Верховній Раді VIII скликання було визначено головним з опрацювання 322 проектів законів та постанов

докладніше
12 серпня 2019, 16:00

Комітет у закордонних справах у Верховній Раді VIII скликання проводив роботу з оновлення й вдосконалення законодавчої бази зовнішньополітичної діяльності України, включаючи парламентську експертизу та підготовку до ратифікації міжнародних договорів

докладніше
09 серпня 2019, 18:00

29 серпня відбудеться урочисте засідання Верховної Ради України IX скликання (відео)

докладніше
09 серпня 2019, 17:55

Перший заступник голови Верховної Ради, представник ПП «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко взяла участь роботі засідання депутатської групи з підготовки до роботи Верховної Ради ІХ-го скликання

докладніше
09 серпня 2019, 15:01

Програма РАДА розпочала серію тренінгів для новообраних народних депутатів

докладніше
08 серпня 2019, 15:31

Перше засідання Підготовчої депутатської групи

докладніше
07 серпня 2019, 16:32

Комітет з питань охорони здоров’я протягом своєї діяльності у Верховній Раді VIII скликання провів 70 засідань «круглих столів» з обговорення суспільно значущих проблем

докладніше
06 серпня 2019, 16:04

Комітет з питань запобігання і протидії корупції під час роботи Верховної Ради VIII скликання підготував 7039 експертних висновків до законопроектів щодо їх відповідності вимогам антикорупційного законодавства

докладніше
05 серпня 2019, 16:00

Заява Комітету у закордонних справах у зв’язку з припиненням дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 червня 2019, 09:56

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного десятої сесії поданий Президентом України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів

 

Члени Комітету на своєму засіданні 5 червня розглянули законопроект №10358, поданий Президентом України В.Зеленським та визнаний ним як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України.

Метою законопроекту є відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Законопроектом пропонується внести зміни до десяти законодавчих актів, а саме: до Кримінального, Кримінального процесуального, Цивільного, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу законів про працю України та законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про судовий збір», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про прокуратуру», «Про запобігання корупції».

Зокрема, пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 3685 «Незаконне збагачення», якою встановити кримінальну відповідальність за набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на дванадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи.

Проектом також пропонується на законодавчому рівні вирішити питання щодо забезпечення належного функціонування інституту стягнення необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У цьому зв’язку у Цивільному кодексі пропонується запровадити окрему підставу припинення права власності, визначити види активів, що можуть визнаватися необґрунтованими, та встановити межу вартості таких активів (вартість, яка у п’ятсот і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Законопроектом також пропонується уточнити обов’язок доказування у даній категорії справ та визначити предмет доказування для позивача. Положеннями законопроекту в частині запровадження процедури визнання активів необґрунтованими та їх стягнення пропонується закріпити класичний стандарт доказування - «перевага доказів» (preponderance of the evidence), який закріплює принцип рівності сторін.

За наслідками визнання необґрунтованими активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і стягнення таких активів пропонується передбачити звільнення зазначених осіб із займаних посад шляхом внесення змін до законів України «Про запобігання корупції», «Про державну службу», «Про місцеве самоврядування» та Кодексу законів про працю України.

Розгляд справ про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення у дохід держави пропонується віднести до юрисдикції Вищого антикорупційного суду.

Право на звернення до суду з відповідним позовом пропонується надати Національному антикорупційному бюро України за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (крім справ, де відповідачем є посадові особи НАБУ та прокурори САП). У таких випадках право на звернення з відповідним позовом пропонується надати прокурорам Генеральної прокуратури за дорученням Генерального прокурора.

В цілому процедурою судового розгляду встановлюється, що спочатку НАБУ готує позов та матеріали до нього, порівнюючи при цьому доходи й активи чиновника. У подальшому позов подається до Вищого антикорупційного суду і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури мають надавати відповідні матеріали обвинувачення. При цьому такі справи розглядатимуться не одноособово, а колегіями у складі трьох суддів ВАКС.

Члени Комітету в ході обговорення законопроекту наголосили на виконанні зобов’язань, взятих Україною при ратифікації Конвенції ООН проти корупції та дійшли висновку щодо необхідності відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, як одного з ефективних засобів протидії корупції.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» №10358 включити до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України VIII скликання та у зв’язку з визнанням Президентом України проекту невідкладним для позачергового розгляду скоротити строки внесення альтернативних до нього законопроектів наполовину.