Новини

18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше
18 листопада 2019, 10:52

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо ввезення пестицидів на митну територію

докладніше
18 листопада 2019, 10:00

Комітет з питань молоді і спорту провів ХІІ тенісний турнір серед народних депутатів усіх скликань на Кубок Верховної Ради України

докладніше
18 листопада 2019, 09:15

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

докладніше
15 листопада 2019, 17:29

Руслан Стефанчук запропонував вибудувати дорожню карту співпраці з Парламентом Республіки Молдова

докладніше
15 листопада 2019, 16:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
15 листопада 2019, 15:59

У Верховній Раді створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако

докладніше
15 листопада 2019, 13:43

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового"

докладніше
15 листопада 2019, 13:38

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров’я населення

докладніше
15 листопада 2019, 12:35

Робоча група з доопрацювання законопроекту щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд провела перше засідання

докладніше
15 листопада 2019, 10:00

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська зустрілася з оглядовою місією з метою формування нового етапу програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" 2020-2025 EUACI (II фаза)

докладніше
15 листопада 2019, 09:40

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
31 травня 2019, 11:58

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Година запитань до Уряду (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що в пленарному засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим.

Розпочалася "Година запитань до Уряду".

Головуючий надав слово для виступу Першому віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву.

Перший віце-прем’єр-міністр відзвітував про три роки реформ в економіці країни.

С.Кубів зазначив, що цими днями на адресу Уряду звучить критика і закиди щодо відсутності реформ. Він погодився з тим, що громадяни очікують значно більшого від влади.

Урядовець далі сказав: «Через півтора року ВВП України перевищить кризовий обсяг ВВП 2013 р. на 0,7%. Ви скажете: повільно? Нагадую: Україна за деякими оцінками втратила 20% ВВП через агресію Російської Федерації і анексію Криму. Ми втратили людей, заводи, промислові комплекси, поклади газу і вугілля. Але ми вистояли. Ми вивели економіку з крутого піке. Економіка припинила падіння у 2016 р. і з того часу виросла на +8,4%. У першому кварталі 2019 року зростання ВВП - 2,2%. Це здобуток Уряду України і Національного банку».

С.Кубів поінформував про п’ять ключових економічних реформ, впроваджених Мінекономіки: підтримка експорту, спрощення бізнес-клімату, реформа державних закупівель, реформа управління державною власністю і розвиток промисловості та оборонно-промислового комплексу.

«Ці реформи демонструють відчутний прогрес. Зокрема, наприклад, спрощення бізнес-клімату. Основним нашим здобутком у цьому є скорочення тіньової економіки. У 2018 р. в Україні зафіксовано найнижчий рівень тіньової економіки за останні 11 років - 30% від ВВП. Це на 10% нижче ніж у 2015 р.», - зазначив урядовець, додавши, що єдиним шляхом зниження тіньової економіки є продовження реформ і дерегуляції. «Це позиція Прем’єр-міністра Гройсмана і Уряду України. Це означає в першу чергу більше сплачених податків, а отже, вищі пенсії і зарплати та кращий рівень життя громадян України», - наголосив він.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра, зусилля Уряду вплинули на життя української родини. «Ми вгамували інфляцію на рівні 8,8% у квітні 2019 р. А зарплати зросли. Статистика свідчить, що середня зарплата виросла на еквівалент 170 дол. -  з близько 210 дол. у грудні 2015 р. до 383 дол. у квітні 2019 р. І це лише за даними офіційної статистики. Сайти пошуку роботи вказують на те, що у приватному секторі середня зарплата у квітні 2019 р. складає вже еквівалентом 438 дол. за курсом Національного банку. Це означає в першу чергу, що приватний сектор покращив свої справи і має можливість платити вищі зарплати. Мінімальна зарплата зросла з 55 дол. на січень 2016 р. до 150 дол. на січень 2019 р. Це вже свідома позиція Уряду. Українці повинні мати гідний рівень життя порівняно з європейськими сусідами. Але Уряд України не може адміністративно встановити всім високі зарплати. Це змусить бізнес іти в тінь. Тому нашим баченням завжди було створювати умов для розвитку, зокрема, для виробництва та експорту», - зазначив С.Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр також поінформував про економічні здобутки на зовнішніх ринках. За його словами, величезним досягненням є укладення Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. «Це дозволило зробити ЄС основним торгівельним партнером для України та компенсувати втрачений російський ринок», - сказав він. Доповідач повідомив, що сьогодні частка ЄС в експорті товарів і послуг складає 42,6% і вона постійно зростає. Мінекономіки також проводить диверсифікацію ринків Африки, Азії та інших ,які вигідні Україні.

У 2018 р. Україна стала експортувати до ЄС на 15% більше товарів. У 2018 році це склало 22,8 млрд. дол. А частка Росії за цей час скоротилася до 7,7% і вона постійно зменшується.

С.Кубів далі поінформував про укладені впродовж 2016-2018 рр. угоди про вільну торгівлю з Канадою та Ізраїлем.

Одним з великих досягнень чинного Уряду доповідач назвав розбудову цифрової економіки. «Те, що президент називає «державою у смартфоні», за його словами, вже створено. Завдяки Мінекономіки розвитку, консолідованій роботі міністерств державні закупівлі, приватизація, звіти про технічну допомогу, державні підприємства у кожного громадянина у смартфоні», - додав він.

С.Кубів зазначив, що Мінекономрозвитку вже п’ять років - двигун цифрової економіки в Україні. Це визнано в ЄС.

Перший віце-прем’єр-міністр також поінформував про здобутки у сфері системи публічних закупівель «Прозоро», яка стала обов’язковою для використання на всій території України. «Цифри свідчать про те, що бізнес повірив нам. За три роки кількість компаній, які продають щось державі зросла на понад 200%. Конкуренція дозволяє заощаджувати державні кошти, а прозорість слідкувати за їх використанням», - зазначив доповідач.

С.Кубів поінформував про ситуації у сфері приватизації. Він, зокрема, нагадав, що у 2015 р. Фонд Держмайна продав 109 об’єктів, а вже за 9 місяців 2018 р. продав 404 об’єктів, серед яких і не дуже привабливі, на загальну суму майже 500 млн. гривень. Це в десять разів більше, ніж було продано за весь 2015 р.

Він також повідомив, що цього року Міекономрозвитку запускає два портали за використання міжнародної технічної допомоги та за державними підприємствами.

З першої половини червня кожен зможе отримувати інформацію про стан понад 3,5 тисяч державних підприємств в онлайн-режимі.

Перший віце-прем’єр-міністр також поінформував про результати реформ в інших сферах економіки, зокрема в оборонно-промисловому комплексі, виробництво нових зразків високоточного озброєння та ракетної та бронетехніки, впровадження нових технологій у виробництво тощо.

С.Кубів наприкінці виступу зазначив, що Міністерство продовжить працювати і після зміни політичного керівництва. «Реформи роблять люди… Від спеціалісти до державного секретаря – це люди віддані державі Україна і державницькій позиції», - наголосив він.

С.Кубів у два місяці, що залишилося працювати цьому Уряду, запропонував народним депутатам поставити в порядок денний та прийняти лише три закони, які суттєво стимулюються економічний розвиток країни – це законопроекти про концесії №8125, законопроект щодо стимулювання інвестиційної діяльності №8124 і законопроект про так звану «економічну декомунізацію» №4650.

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій і народних депутатів.

Парламентарії отримали відповіді на свої питання щодо: сприяння розвитку бізнесу, дотримання економічних пріоритетів, протидія рейдерству, нарікання на роботу обласного управління Держгеокадастру; розслідування трагедії на шахті «Лісова», забезпечення виплати зарплати шахтарям; розрахунки за газ населенням, його постачання і ціноутворення; ремонт доріг, зокрема, у Вінницькій та Луганській області; контроль ефективності використання коштів в регіонах; боротьба з корупцію під час виборів; облаштування пішохідних переходів на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями на сході України; допомога громадянам України, які покинули Сирію; відповідальність посадовців МОЗ за підсумками звіту Рахункової палати, організація надання медичної допомоги населенню; діяльність мистецьких і музичних шкіл; відповідальність туроператорів, розвиток туризму, будівництво доріг до туристичних об’єктів тощо.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.