Новини

18 жовтня 2019, 18:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію Генерального прокурора України Руслана Рябошапки про хід реформування органів прокуратури

докладніше
18 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Ірландією, Йорданією та Вірменією

докладніше
18 жовтня 2019, 16:25

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2019, 16:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:49

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:22

Прийнято Постанову "Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 14:23

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
18 жовтня 2019, 12:31

До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози у Верховній Раді України відбулася одноденна інформаційно-просвітницька акція

докладніше
18 жовтня 2019, 12:30

Комітет з питань екологічної політики та природокористування пропонує повернути на доопрацювання проект Закону про внесення змін до законодавства щодо встановлення додаткових гарантій збереження лісів

докладніше
18 жовтня 2019, 10:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні – вересні 2019 року

докладніше
18 жовтня 2019, 09:57

Комітет з питань бюджету розглянув законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України

докладніше
18 жовтня 2019, 09:55

Комітет з питань молоді і спорту підтримує законопроект щодо заохочення роботодавців до працевлаштування молоді

докладніше
18 жовтня 2019, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 жовтня

докладніше
18 жовтня 2019, 09:35

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 18 жовтня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
31 травня 2019, 14:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання.

Головуючий повідомив, що в пленарному засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим.

Розпочалася "Година запитань до Уряду".

Головуючий надав слово для виступу Першому віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву.

Перший віце-прем’єр-міністр відзвітував  про три роки реформ в економіці країни.

С.Кубів поінформував про п’ять ключових економічних реформ, впроваджених Мінекономіки: підтримка експорту, спрощення бізнес-клімату, реформа державних закупівель, реформа управління державною власністю і розвиток промисловості та оборонно-промислового комплексу.

«Ці реформи демонструють відчутний прогрес. Зокрема, наприклад, спрощення бізнес-клімату. Основним нашим здобутком у цьому є скорочення тіньової економіки. У 2018 р. в Україні зафіксовано найнижчий рівень тіньової економіки за останні 11 років - 30% від ВВП. Це на 10% нижче ніж у 2015 р.», - зазначив урядовець, додавши, що єдиним шляхом зниження тіньової економіки є продовження реформ і дерегуляції.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра, зусилля Уряду вплинули на життя української родини. «Ми вгамували інфляцію на рівні 8,8% у квітні 2019 р. А зарплати зросли. Статистика свідчить, що середня зарплата виросла на еквівалент 170 дол. -  з близько 210 дол. у грудні 2015 р. до 383 дол. у квітні 2019 р. І це лише за даними офіційної статистики. Сайти пошуку роботи вказують на те, що у приватному секторі середня зарплата у квітні 2019 р. складає вже еквівалентом 438 дол. за курсом Національного банку. Це означає в першу чергу, що приватний сектор покращив свої справи і має можливість платити вищі зарплати. Мінімальна зарплата зросла з 55 дол. на січень 2016 р. до 150 дол. на січень 2019 р. Це вже свідома позиція Уряду. Українці повинні мати гідний рівень життя порівняно з європейськими сусідами. Але Уряд України не може адміністративно встановити всім високі зарплати. Це змусить бізнес іти в тінь. Тому нашим баченням завжди було створювати умов для розвитку, зокрема, для виробництва та експорту», - зазначив С.Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр також поінформував про економічні здобутки на зовнішніх ринках. За його словами, величезним досягненням є укладення Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. «Це дозволило зробити ЄС основним торговельним партнером для України та компенсувати втрачений російський ринок», - сказав він. Доповідач повідомив, що сьогодні частка ЄС в експорті товарів і послуг складає 42,6% і вона постійно зростає.

Перший віце-прем’єр-міністр також поінформував про результати реформ в інших сферах економіки, зокрема в оборонно-промисловому комплексі, виробництво нових зразків високоточного озброєння та ракетної та бронетехніки, впровадження нових технологій у виробництво тощо.

С.Кубів наприкінці виступу зазначив, що Міністерство продовжить працювати і після зміни політичного керівництва. «Реформи роблять люди… Від спеціалісти до державного секретаря – це люди віддані державі Україна і державницькій позиції», - наголосив він.

С.Кубів у два місяці, що залишилося працювати цьому Уряду, запропонував народним депутатам поставити в порядок денний та прийняти лише три закони, які суттєво стимулюються економічний розвиток країни – це законопроекти про концесії №8125, законопроект щодо стимулювання інвестиційної діяльності №8124 і так законопроект про так звану «економічну декомунізацію» №4650.

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій і народних депутатів з наступних питань: сприяння розвитку бізнесу, дотримання економічних пріоритетів, протидія рейдерству, нарікання на роботу обласного управління Держгеокадастру ; розслідування трагедії на шахті «Лісова», забезпечення виплати зарплати шахтарям; розрахунки за газ населенням, його постачання і ціноутворення; ремонт доріг, зокрема, у Вінницькій та Луганській області; контроль ефективності використання коштів в регіонах; боротьба з корупцію під час виборів; облаштування пішохідних переходів на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями на сході України; допомога громадянам України, які покинули Сирію; відповідальність посадовців МОЗ за підсумками звіту Рахункової палати, організація надання медичної допомоги населенню; діяльність мистецьких і музичних шкіл; відповідальність туроператорів, розвиток туризму, будівництво доріг до туристичних об’єктів.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.

Із заявою від двох фракцій виступив голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко оголосила депутатські запити.

Народні депутати виступили з репліками у відповідь на свої запити.

Головуюча оголосила перерву у засіданні на 30 хвилин.

Народні депутати після закінчення перерви виступили із заявами повідомленнями, пропозиціями.

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд закрила пленарне засідання.

Наступне пленарне засідання відбудеться у вівторок, 4 червня.