Новини

18 жовтня 2019, 18:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію Генерального прокурора України Руслана Рябошапки про хід реформування органів прокуратури

докладніше
18 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Ірландією, Йорданією та Вірменією

докладніше
18 жовтня 2019, 16:25

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2019, 16:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:49

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:22

Прийнято Постанову "Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 14:23

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
18 жовтня 2019, 12:31

До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози у Верховній Раді України відбулася одноденна інформаційно-просвітницька акція

докладніше
18 жовтня 2019, 12:30

Комітет з питань екологічної політики та природокористування пропонує повернути на доопрацювання проект Закону про внесення змін до законодавства щодо встановлення додаткових гарантій збереження лісів

докладніше
18 жовтня 2019, 10:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні – вересні 2019 року

докладніше
18 жовтня 2019, 09:57

Комітет з питань бюджету розглянув законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України

докладніше
18 жовтня 2019, 09:55

Комітет з питань молоді і спорту підтримує законопроект щодо заохочення роботодавців до працевлаштування молоді

докладніше
18 жовтня 2019, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 жовтня

докладніше
18 жовтня 2019, 09:35

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 18 жовтня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
22 травня 2019, 14:22

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

 

Для участі у позачерговому засіданні зареєструвалося 240 народних депутатів.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у зв'язку з вимогою Президента України про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України восьмого скликання та відповідно до частини восьмої статті 19 Регламенту Верховної Ради України відкрив позачергове засідання.

А.Парубій повідомив, що сьогодні виповнюється 140 років з дня народження Головного отамана військ УНР Симона Петлюри. «А 23 травня українці будуть відзначати День героїв. У цей день 1938 року більшовицький агент у Роттердамі убив провідника ОУН Євгена Коновальця. Ні Петлюра, ні Коновалець ніколи не пропонували українцям референдум про примирення з Росією. Ці люди боролися з Росією, воювали за Україну», - зазначив він. «Для тих, хто пропонує помиритися з Росією нагадаю: саме 22 травня 2014 року біля української Волновахи росіяни жорстоко і цинічно розстріляли колону 51-ї бригади. 18 українців тоді трагічно загинули. Не допустимо, щоб життя тисяч українців були віддані намарне і вшануємо хвилиною мовчання тих, хто загинув у боротьбі за Українську державу. Ми їх не зрадимо!», - наголосив А.Парубій.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять.

А.Парубій поінформував народних депутатів про консультації голів депутатських фракцій з Президентом України Володимиром Зеленським, що відбулися учора.

Він зауважив, що кілька разів задавав запитання Президентові щодо підстав для підписання Указу про розпуск Парламенту. «Я почув тільки одну відповідь, що коаліції не існує вже два роки», - сказав Голова Верховної Ради.

А.Парубій наголосив: «У Конституції України не знайшов серед повноважень Президента повноваження встановлювати або стверджувати про існування коаліції, як не має таких повноважень і Голова Верховної Ради». «Для мене, як для Голови Парламенту, існував єдиний факт - коли 17 травня 2019 року сама коаліція оголосила про свій розпуск з цієї трибуни. Це єдиний факт. І з цього моменту почався конституційний термін – 30 днів для формування нової коаліції», - підкреслив А.Парубій.

Виходячи з цього, керівник Верховної Ради заявив, що вважає Указ Президента про розпуск Парламенту таким, що суперечить діючій Конституції. «Це не тільки зневаження Конституції, а заведення воюючої України в конституційну кризу», - сказав він.

А.Парубій зазначив, що народні депутати готують звернення в Конституційний суд стосовно конституційності Указу Президента про розпуск Парламенту і заявив, що підтримує цю ініціативу. «Однак, як Голова Верховної Ради я повинен дати політичну оцінку цьому Указу і сказати, що його автор буде нести відповідальність і по закону, і перед народом України», - сказав керівник Парламенту.

Голова Верховної Ради поінформував, що до нього надійшло звернення від Президента України в якому зазначено два законопроекти для включення в порядок денний сесії і, згідно із законом України, підписано розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України. Паралельно А.Парубій звернувся із проханням уточнити, «які номери законів пан Президент хоче, щоб були розглянуті». «Один із законопроектів був поданий дві години тому і він є зареєстрований. Другий – був поданий об 11.45, але, на жаль, він був поданий з дуже грубим порушенням регламенту», - сказав він додавши, що «зараз усіма силами Апарату ми допомагаємо Представнику Президента привести у відповідність до закону подання і він одразу буде зареєстрований».

Головуючий запропонував обговорити ситуацію, що склалася, і надав слово для виступу представникам депутатських фракцій.

Після закінчення виступів головуючий повідомив, що зараз готуються зміни до виборчого законодавства і поки вони будуть узгоджуватися виступлять народні депутати.

А.Парубій повідомив, що щойно до Верховної Ради надійшов проект Закону підписаний Президентом України. Він дав доручення Апарату невідкладно зареєструвати його, розмножити і роздати народним депутатам.

Після цього на голосування для включення в порядок денний сесії буде поставлено обидва законопроекти.

Для того, щоб дати час на розмноження цих документів головуючий продовжив виступи народних депутатів.

Із заявами від фракцій «Опозиційний блок» і «Відродження» виступили народний депутат Олександр Долженков, від фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний блок» - народний депутат Максим Бурбак.

Головуючий після закінчення виступів поставив на голосування питання про включення до порядку денного законопроектів: про внесення змін до деяких законів України у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України №10319 і про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо здійснення виборів за відкритими виборчими списками) №10319-1.

За включення цих проектів проголосувало 92 народних депутати.

На голосування також було поставлено для включення до порядку денного законопроект про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу №10317.

За результатами голосування законопроект підтримали 127 народних депутатів з 226 необхідних для позитивного рішення.

Законопроекти не включено до порядку денного.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко оголосила про вихід народних депутатів Світлани Заліщук, Аркадія Корнацького, Сергія Лещенка і Мустафи Найєма зі складу депутатської фракції "Блок Петра Порошенка".

І.Геращенко також оголосила про створення у Верховній Раді міжфракційного депутатського об’єднання "Бізнес - Варта", співголовами якого обрано народних депутатів Івана Мірошниченка та Сергія Лабазюка.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закрив позачергове пленарне засідання.

Наступне чергове пленарне засідання Верховної Ради відбудеться у вівторок, 28 травня.