Новини

09 липня 2020, 17:09

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про звільнення від судового збору при оскарженні постанов у справах про адміністративні правопорушення

докладніше
09 липня 2020, 16:49

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув низку законопроектів

докладніше
09 липня 2020, 15:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови про призначення чергових місцевих виборів на неділю 25 жовтня 2020 року

докладніше
09 липня 2020, 13:43

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію Міністра оборони України та його заступників, зокрема щодо планів з подальшого реформування та розвитку Збройних Сил України та з інших питань

докладніше
09 липня 2020, 13:36

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк та представники Програми РАДА і Фонду Східна Європа обговорили новий етап співробітництва з Парламентом на 2020-2021 роки

докладніше
09 липня 2020, 11:44

Комітет з питань освіти, науки та інновацій визначив цьогорічних лауреатів іменних стипендій Верховної Ради для молодих учених-докторів наук

докладніше
09 липня 2020, 10:02

Огляд головних тем «Голосу України» від 9 липня

докладніше
09 липня 2020, 09:56

У парламенті щорічно будуть проводити ґендерний аудит, - Вячеслав Штучний

докладніше
08 липня 2020, 18:35

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо передачі корпоративних прав в управління

докладніше
08 липня 2020, 18:05

Забезпечення прав корінних народів і національних меншин обговорено на слуханнях Комітету з прав людини

докладніше
08 липня 2020, 17:08

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг провів слухання з питань безпечного використання природного газу в побуті (відео)

докладніше
08 липня 2020, 15:11

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу і в цілому законопроект щодо вдосконалення електронної форми документообігу

докладніше
08 липня 2020, 11:30

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув ряд законопроектів, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства ЄС

докладніше
08 липня 2020, 11:01

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів круглий стіл на тему “Захист прав людей похилого віку”

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
22 травня 2019, 14:22

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

 

Для участі у позачерговому засіданні зареєструвалося 240 народних депутатів.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у зв'язку з вимогою Президента України про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України восьмого скликання та відповідно до частини восьмої статті 19 Регламенту Верховної Ради України відкрив позачергове засідання.

А.Парубій повідомив, що сьогодні виповнюється 140 років з дня народження Головного отамана військ УНР Симона Петлюри. «А 23 травня українці будуть відзначати День героїв. У цей день 1938 року більшовицький агент у Роттердамі убив провідника ОУН Євгена Коновальця. Ні Петлюра, ні Коновалець ніколи не пропонували українцям референдум про примирення з Росією. Ці люди боролися з Росією, воювали за Україну», - зазначив він. «Для тих, хто пропонує помиритися з Росією нагадаю: саме 22 травня 2014 року біля української Волновахи росіяни жорстоко і цинічно розстріляли колону 51-ї бригади. 18 українців тоді трагічно загинули. Не допустимо, щоб життя тисяч українців були віддані намарне і вшануємо хвилиною мовчання тих, хто загинув у боротьбі за Українську державу. Ми їх не зрадимо!», - наголосив А.Парубій.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять.

А.Парубій поінформував народних депутатів про консультації голів депутатських фракцій з Президентом України Володимиром Зеленським, що відбулися учора.

Він зауважив, що кілька разів задавав запитання Президентові щодо підстав для підписання Указу про розпуск Парламенту. «Я почув тільки одну відповідь, що коаліції не існує вже два роки», - сказав Голова Верховної Ради.

А.Парубій наголосив: «У Конституції України не знайшов серед повноважень Президента повноваження встановлювати або стверджувати про існування коаліції, як не має таких повноважень і Голова Верховної Ради». «Для мене, як для Голови Парламенту, існував єдиний факт - коли 17 травня 2019 року сама коаліція оголосила про свій розпуск з цієї трибуни. Це єдиний факт. І з цього моменту почався конституційний термін – 30 днів для формування нової коаліції», - підкреслив А.Парубій.

Виходячи з цього, керівник Верховної Ради заявив, що вважає Указ Президента про розпуск Парламенту таким, що суперечить діючій Конституції. «Це не тільки зневаження Конституції, а заведення воюючої України в конституційну кризу», - сказав він.

А.Парубій зазначив, що народні депутати готують звернення в Конституційний суд стосовно конституційності Указу Президента про розпуск Парламенту і заявив, що підтримує цю ініціативу. «Однак, як Голова Верховної Ради я повинен дати політичну оцінку цьому Указу і сказати, що його автор буде нести відповідальність і по закону, і перед народом України», - сказав керівник Парламенту.

Голова Верховної Ради поінформував, що до нього надійшло звернення від Президента України в якому зазначено два законопроекти для включення в порядок денний сесії і, згідно із законом України, підписано розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України. Паралельно А.Парубій звернувся із проханням уточнити, «які номери законів пан Президент хоче, щоб були розглянуті». «Один із законопроектів був поданий дві години тому і він є зареєстрований. Другий – був поданий об 11.45, але, на жаль, він був поданий з дуже грубим порушенням регламенту», - сказав він додавши, що «зараз усіма силами Апарату ми допомагаємо Представнику Президента привести у відповідність до закону подання і він одразу буде зареєстрований».

Головуючий запропонував обговорити ситуацію, що склалася, і надав слово для виступу представникам депутатських фракцій.

Після закінчення виступів головуючий повідомив, що зараз готуються зміни до виборчого законодавства і поки вони будуть узгоджуватися виступлять народні депутати.

А.Парубій повідомив, що щойно до Верховної Ради надійшов проект Закону підписаний Президентом України. Він дав доручення Апарату невідкладно зареєструвати його, розмножити і роздати народним депутатам.

Після цього на голосування для включення в порядок денний сесії буде поставлено обидва законопроекти.

Для того, щоб дати час на розмноження цих документів головуючий продовжив виступи народних депутатів.

Із заявами від фракцій «Опозиційний блок» і «Відродження» виступили народний депутат Олександр Долженков, від фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний блок» - народний депутат Максим Бурбак.

Головуючий після закінчення виступів поставив на голосування питання про включення до порядку денного законопроектів: про внесення змін до деяких законів України у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України №10319 і про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо здійснення виборів за відкритими виборчими списками) №10319-1.

За включення цих проектів проголосувало 92 народних депутати.

На голосування також було поставлено для включення до порядку денного законопроект про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу №10317.

За результатами голосування законопроект підтримали 127 народних депутатів з 226 необхідних для позитивного рішення.

Законопроекти не включено до порядку денного.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко оголосила про вихід народних депутатів Світлани Заліщук, Аркадія Корнацького, Сергія Лещенка і Мустафи Найєма зі складу депутатської фракції "Блок Петра Порошенка".

І.Геращенко також оголосила про створення у Верховній Раді міжфракційного депутатського об’єднання "Бізнес - Варта", співголовами якого обрано народних депутатів Івана Мірошниченка та Сергія Лабазюка.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закрив позачергове пленарне засідання.

Наступне чергове пленарне засідання Верховної Ради відбудеться у вівторок, 28 травня.