Новини

18 червня 2019, 11:58

Триває засідання Погоджувальної ради (відео)

докладніше
18 червня 2019, 11:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про необхідність презентації Виборчого кодексу з метою роз’яснення його переваг суспільству

докладніше
14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 12:35

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів слухання на тему: "Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення"

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
17 травня 2019, 11:28

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що у сесійній залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Головуючий надав слово для виступу Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

Прем’єр-міністр у виступі проаналізував співпрацю Уряду з Верховною Радою, а також окреслив шляхи подальшого реформування економіки України.

Керівник Уряду наголосив, що коаліції, яка сьогодні припинила існування, у 2014 році довелося приймати непрості рішення для реформування старої зламаної системи, забезпечення усім необхідним наших воїнів, щоб вони захищали нашу державу. В.Гройсман подякував коаліції і окремо лідеру партії "Народний фронт" Арсенію Яценюку, який в 2014 році, мав сильну волю і дух щоб взяти на себе відповідальність за країну в найскладніші часи нашої незалежності. Він також подякував усім народним депутатам за підтримку часто непростих рішень Уряду.

Прем’єр-міністр підкреслив: «Було прийнято багато хороших рішень, але ми багато чого не встигли зробити і, я вважаю, що це основний докір з боку суспільства, який є абсолютно справедливим».

Окреслюючи, що необхідно зробити Уряду і Парламенту аби виправдати довіру людей, В.Гройсман наголосив: «Ми маємо змінити систему прийняття рішень».

Він запропонував визначити план дій на 5-6 місяців, які залишились до виборів в український Парламент, зазначивши, що Уряд буде працювати до цих виборів.

«Давайте з вами, спільно з новообраним Президентом, визначимо той порядок денний, який нас сьогодні об’єднає», - звернувся Прем’єр-міністр до народних депутатів.

Зокрема, В.Гройсман запропонував вирішити питання реформування виборної системи. «Можливо, настав час об'єднатись і прийняти рішення про те, що система виборів має бути змінена. Провести серйозну дискусію, але дати можливість конкуренції на політичній арені країни, не консервувати країну», - сказав він.

Також керівник Уряду також закликав прийняти рішення про зняття недоторканності, яка «роз’їдає з середини український Парламент та інших чиновників».

В.Гройсман виступив за «фундаментальне закріплення реформи децентралізації», яка була започаткована саме цим Парламентом, але ще потребує змін до Конституції і прийняття ряду законів. «Це важливо для України і українців, оскільки саме такими є європейські стандарти, які зроблять якість життя громадян кращим», - підсумував Прем’єр.

Окремо глава Уряду зупинився на гармонізації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу. Він запропонував створити цілісний пакет, внести необхідні зміни до Регламенту Верховної Ради і «за один тиждень прийняти всі необхідні закони».

«Давайте зробимо це сьогодні - у нас є п’ять місяців для того, щоб ми прийняли закони і дали реактивний злет українській економіці», - сказав В.Гройсман, наголосивши, що, на його думку, зараз це цілком можливо, оскільки для цього є «вікно можливостей».

Прем’єр-міністр та члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій, груп і народних депутатів щодо наступних питань: ремонту доріг; закупок у сфері сільського господарства; організації роботи митниці; фінансування вугільної галузі; підтримки галузі літакобудування; підвищення зарплат працівникам освіти; торгівельної угоди з ЄС; підтримки фермерських господарств; боротьби з гральним бізнесом; формування ціни та запровадження ринку електроенергії; ремонту приміщень медичних закладів тощо.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.