Новини

19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше
19 вересня 2019, 13:01

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
17 травня 2019, 11:28

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що у сесійній залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Головуючий надав слово для виступу Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

Прем’єр-міністр у виступі проаналізував співпрацю Уряду з Верховною Радою, а також окреслив шляхи подальшого реформування економіки України.

Керівник Уряду наголосив, що коаліції, яка сьогодні припинила існування, у 2014 році довелося приймати непрості рішення для реформування старої зламаної системи, забезпечення усім необхідним наших воїнів, щоб вони захищали нашу державу. В.Гройсман подякував коаліції і окремо лідеру партії "Народний фронт" Арсенію Яценюку, який в 2014 році, мав сильну волю і дух щоб взяти на себе відповідальність за країну в найскладніші часи нашої незалежності. Він також подякував усім народним депутатам за підтримку часто непростих рішень Уряду.

Прем’єр-міністр підкреслив: «Було прийнято багато хороших рішень, але ми багато чого не встигли зробити і, я вважаю, що це основний докір з боку суспільства, який є абсолютно справедливим».

Окреслюючи, що необхідно зробити Уряду і Парламенту аби виправдати довіру людей, В.Гройсман наголосив: «Ми маємо змінити систему прийняття рішень».

Він запропонував визначити план дій на 5-6 місяців, які залишились до виборів в український Парламент, зазначивши, що Уряд буде працювати до цих виборів.

«Давайте з вами, спільно з новообраним Президентом, визначимо той порядок денний, який нас сьогодні об’єднає», - звернувся Прем’єр-міністр до народних депутатів.

Зокрема, В.Гройсман запропонував вирішити питання реформування виборної системи. «Можливо, настав час об'єднатись і прийняти рішення про те, що система виборів має бути змінена. Провести серйозну дискусію, але дати можливість конкуренції на політичній арені країни, не консервувати країну», - сказав він.

Також керівник Уряду також закликав прийняти рішення про зняття недоторканності, яка «роз’їдає з середини український Парламент та інших чиновників».

В.Гройсман виступив за «фундаментальне закріплення реформи децентралізації», яка була започаткована саме цим Парламентом, але ще потребує змін до Конституції і прийняття ряду законів. «Це важливо для України і українців, оскільки саме такими є європейські стандарти, які зроблять якість життя громадян кращим», - підсумував Прем’єр.

Окремо глава Уряду зупинився на гармонізації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу. Він запропонував створити цілісний пакет, внести необхідні зміни до Регламенту Верховної Ради і «за один тиждень прийняти всі необхідні закони».

«Давайте зробимо це сьогодні - у нас є п’ять місяців для того, щоб ми прийняли закони і дали реактивний злет українській економіці», - сказав В.Гройсман, наголосивши, що, на його думку, зараз це цілком можливо, оскільки для цього є «вікно можливостей».

Прем’єр-міністр та члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій, груп і народних депутатів щодо наступних питань: ремонту доріг; закупок у сфері сільського господарства; організації роботи митниці; фінансування вугільної галузі; підтримки галузі літакобудування; підвищення зарплат працівникам освіти; торгівельної угоди з ЄС; підтримки фермерських господарств; боротьби з гральним бізнесом; формування ціни та запровадження ринку електроенергії; ремонту приміщень медичних закладів тощо.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.