Новини

20 травня 2019, 19:25

Ірина Геращенко: «Ми усвідомлюємо відповідальність за необхідність продовження імплементації реформ та розраховуємо на продовження всебічної підтримки України з боку Європейської Комісії»

докладніше
20 травня 2019, 15:47

Член Комітету з питань національної безпеки і оборони Тетяна Чорновол провела особистий прийом громадян

докладніше
20 травня 2019, 13:14

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів зустріч з делегацією Сполучених Штатів Америки на чолі з міністром енергетики Ріком Перрі

докладніше
20 травня 2019, 11:14

Відбулося урочисте засідання Верховної Ради України, присвячене складенню присяги Українському народові новообраним Президентом України Зеленським В.О. (відео)

докладніше
19 травня 2019, 05:00

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій

докладніше
18 травня 2019, 05:30

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня Європи

докладніше
18 травня 2019, 05:00

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія у зв’язку із 75-ми роковинами депортації кримських татар та інших народів Криму, з нагоди Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та Дня боротьби за права кримськотатарського народу

докладніше
18 травня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня науки

докладніше
17 травня 2019, 15:35

Відбудеться урочисте засідання Верховної Ради України, присвячене складенню присяги Українському народові новообраним Президентом України

докладніше
17 травня 2019, 15:30

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
17 травня 2019, 15:23

Стан функціонування Пенсійного фонду України розглянуто у Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

докладніше
17 травня 2019, 15:00

Перший заступник голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко провів особистий прийом громадян

докладніше
17 травня 2019, 14:06

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
17 травня 2019, 12:28

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 травня 2019, 14:42

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до законодавства щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників

Під час засідання Комітету з питань науки і освіти було розглянуто проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» (№ 10214).

Цей законопроект розроблено з метою посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства, встановлення додаткових гарантій щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, встановлення адміністративної відповідальності за вищезазначені порушення, а також встановлення адміністративної відповідальності за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.

Розглянувши даний законопроект та враховуючи висновки Головного науково-експертного управління Верховної Ради, Міністерства освіти і науки України, а також враховуючи його актуальність, члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу.

Комітет також підтримав проект Постанови «Про відзначення 50-річчя з часу заснування Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (січень 2020 року)» (№ 8615).

Проект Постанови підготовлено з метою відзначення на державному рівні 50-річчя з дня заснування Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та запровадження протягом року заходів, присвячених цій ювілейній даті.

Академія заснована 03 січня 1970 року як Інститут підвищення кваліфікації працівників культури – єдина на той час в Україні освітня установа, що забезпечувала підвищення кваліфікації керівних кадрів галузі, зокрема працівників будинків культури, музеїв, бібліотек, музичних шкіл, керівників аматорських творчих колективів, завідувачів відділами культури. З 01 вересня 1998 року Постановою Кабінету Міністрів на базі Інституту створено Державну академію керівних кадрів культури і мистецтв. Ураховуючи загальнодержавне та міжнародне визнання результатів діяльності, її вагомий внесок у розвиток національної освіти та науки, Указом Президента України від 12 січня 2010 року № 13/2010 Академії надано статус Національної.

За роки існування Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв стала потужним навчально-мистецьким центром. Тут підготовлено понад 50 тисяч фахівців та понад 200 тисяч підвищили свою кваліфікацію.

Члени Комітету з питань науки і освіти вирішили рекомендувати Парламенту проект Постанови «Про відзначення 50-річчя з часу заснування Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (січень 2020 року)» прийняти за основу і в цілому та надіслати Рішення Комітету з питань культури і духовності.

Під час засідання народні депутати заслухали і взяли до відома інформацію першого заступника голови Комітету з питань науки і освіти О. Співаковського про проведення парламентських слухань на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки» (10 квітня 2019 року).

Комітет постановив затвердити проект Рекомендацій за підсумками парламентських слухань та внести на розгляд Верховної Ради, з урахуванням пропозицій Національної академії наук України та національних галузевих академій наук України.